Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Thursday, May 26, 2022

Time: 11:00 AM
@Grand Rapids
Carlton 7
Barnum 0
Final
Time: 11:00 AM
@Cloquet
Proctor 10
Virginia 0
Final
Time: 11:00 AM
@Cloquet
Rush City 10
Greenway 1
Final
Time: 11:00 AM
@Grand Rapids
Moose Lake-Willow River 10
South Ridge 0
Final
Time: 1:00 PM
@Grand Rapids
Carlton 2
Moose Lake-Willow River 1
Final
Time: 1:00 PM
@Grand Rapids
South Ridge 5
Barnum 1
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Greenway 10
Virginia 3
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Proctor 6
Rush City 1
Final
Time: 2:30 PM
@Walker
Sebeka 17
Pine River-Backus 7
Final
Time: 3:00 PM
@Minnewaska
Wheaton/Herman-Norcross 6
Hancock 3
Final
Time: 3:00 PM
@Browerville
New York Mills 5
Browerville-Eagle Valley 4
Final
Time: 3:00 PM
@Minnewaska
Clinton-Graceville-Beardsley 5
Lake Park-Audubon 0
Final
Time: 3:00 PM
@Browerville
Upsala 6
Brandon/Evansville 1
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Northfield 13
Rochester John Marshall 3
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Lakeville South 12
Owatonna 0
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Farmington 4
Lakeville North 3
Final
Time: 3:30 PM
@Grand Rapids
Silver Bay 8
North Woods 7
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Faribault 16
Austin 4
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Byron 4
Kasson-Mantorville 1
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Winona 14
Red Wing 0
Final
Time: 3:30 PM
@Cloquet
Esko 11
Mora 1
Final
Time: 3:30 PM
@Cloquet
Eveleth-Gilbert 5
Aitkin 1
Final
Time: 3:30 PM
@Grand Rapids
Cherry 7
Ely 0
Final
Time: 3:30 PM
@Todd Park
Rochester Mayo 4
Rochester Century 1
Final
Time: 4:00 PM
St. Francis 0
Monticello 7
Final
Time: 4:00 PM
@Walker
Menahga 5
Walker-Hackensack-Akeley 2
Final
Time: 4:00 PM
@Wabasha-Kellogg
Rushford-Peterson 4
Mabel-Canton 2
Final
Time: 4:00 PM
@Goodrich
Mounds Park Academy 9
St. Croix Prep 5
Final
Time: 4:00 PM
Becker 9
Big Lake 7
Final
Time: 4:00 PM
@Mora
Mille Lacs 10
Hill City/Northland 0
Final
Time: 4:00 PM
@Mora
Hinckley-Finlayson 10
East Central 6
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Hawley 10
Barnesville 0
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Breckenridge 15
Frazee 4
Final
Time: 4:00 PM
@Thief River Falls
Roseau 2
Thief River Falls 6
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
East Polk 0
Red Lake Falls 10
Final
Time: 4:00 PM
@Wabasha-Kellogg
Wabasha-Kellogg 10
Southland 4
Final
Time: 4:00 PM
@Thief River Falls
Dilworth-Glyndon-Felton 13
Park Rapids Area 0
Final
Time: 4:00 PM
@Chatfield
Winona Cotter 1
Plainview-Elgin-Millville 0
Final
Time: 4:00 PM
Willmar 1
Rocori 9
Final
Time: 4:00 PM
Alexandria 11
Little Falls 6
Final
Time: 4:00 PM
@Chatfield
St. Charles 3
Chatfield 5
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester
Cannon Falls 6
Zumbrota-Mazeppa 1
Final
Time: 4:00 PM
@Greenbush
Ada-Borup-West 14
Sacred Heart 4
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
NCE/U-H 8
Mahnomen/Waubun 7
Final
Time: 4:00 PM
@Greenbush
Fertile-Beltrami 1
Badger/Greenbush-Middle River 15
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester
Pine Island 13
Dover-Eyota 6
Final
Time: 4:15 PM
Blake 2
DeLaSalle 12
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Annandale 7
Rockford 4
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Chaska 6
Shakopee 5
Final
Time: 4:30 PM
Elk River 3
St. Michael-Albertville 11
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Eden Prairie 5
Bloomington Jefferson 4
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Waconia 3
Minnetonka 1
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Chanhassen 5
Prior Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
@Lexington
Hill-Murray 20
St. Paul Como Park 5
Final
Time: 4:30 PM
Visitation 4
Bloomington Kennedy 8
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Highland Park 9
Richfield 14
Final
Time: 4:30 PM
Braham 2
West Lutheran 12
Final
Time: 4:30 PM
@Fort Snelling
St. Agnes 11
Minnehaha Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 2
Andover 3
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 5
Anoka 15
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 0
Irondale 10
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Cooper 1
Osseo 8
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 0
Maple Grove 2
Final
Time: 4:30 PM
Spring Lake Park 0
Centennial 1
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 7
Eastview 6
Final
Time: 4:30 PM
Apple Valley 4
Eagan 14
Final
Time: 4:30 PM
Hastings 1
East Ridge 8
Final
Time: 4:30 PM
Park of Cottage Grove 0
Rosemount 8
Final
Time: 4:30 PM
Minneapolis Edison 0
Hutchinson 15
Final
Time: 4:30 PM
Orono 0
Benilde-St. Margaret's 1
Final
Time: 4:30 PM
Mound Westonka 0
Delano 10
Final
Time: 4:30 PM
South St. Paul 0
Simley 12
Final
Time: 4:30 PM
Two Rivers 1
Holy Angels 2
Final
Time: 4:30 PM
@Minnewaska
Lake Park-Audubon 6
Hancock 3
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 7
Holy Family Catholic 5
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Norwood-Young America 7
Glencoe-Silver Lake 6
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Maple Lake 6
Maranatha Christian 5
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 8
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Cloud 5
Moorhead 6
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 0
Brainerd 4
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Upsala 10
New York Mills 1
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Brandon/Evansville 2
Browerville-Eagle Valley 9
Final
Time: 5:00 PM
@Rocori
Detroit Lakes 11
Willmar 10
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Jordan 11
Marshall 1
F/6
Time: 5:00 PM
Mayer Lutheran 2
Randolph 10
Final
Time: 5:00 PM
Hibbing 0
North Branch 2
Final
Time: 5:00 PM
Grand Rapids 12
Cloquet 16
Final
Time: 5:00 PM
@Little Falls
Sauk Rapids-Rice 8
Little Falls 11
Final
Time: 5:00 PM
Fairmont 0
LeSueur-Henderson 7
Final
Time: 5:00 PM
Belle Plaine 1
St. James Area 0
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
St. Cloud Cathedral 4
Holdingford 2
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Mankato West 8
Worthington 0
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
New Prague 6
St. Peter 3
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Pequot Lakes 3
Pierz 1
Final
Time: 5:00 PM
Blue Earth Area 0
New Ulm 15
F/4
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Mankato East 14
Albert Lea 1
Final
Time: 5:00 PM
Madelia 0
Springfield 2
Final
Time: 5:00 PM
Sleepy Eye 0
Nicollet 10
Final
Time: 5:30 PM
@Frazee
Barnesville 15
Frazee 5
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Red Wing 7
Faribault 0
Final
Time: 5:30 PM
@Grand Rapids
Cherry 5
Silver Bay 3
Final
Time: 5:30 PM
@Grand Rapids
North Woods 13
Ely 10
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Northfield 10
Owatonna 0
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Hayfield 3
United South Central 2
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Lakeville North 8
Rochester Mayo 1
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Waterville-Elysian-Morristown 10
Bethlehem Academy 9
Final
Time: 5:30 PM
@Walker
Sebeka 8
Walker-Hackensack-Akeley 9
Final
Time: 5:30 PM
@Mora
Hinckley-Finlayson 12
Hill City/Northland 0
Final
Time: 5:30 PM
@Chatfield
St. Charles 12
Winona Cotter 11
Final
Time: 5:30 PM
@Frazee
Hawley 4
Breckenridge 1
Final
Time: 5:30 PM
@Thief River Falls
Roseau 8
Park Rapids Area 7
Final
Time: 5:30 PM
@Thief River Falls
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Thief River Falls 4
Final
Time: 5:30 PM
@Rochester
Zumbrota-Mazeppa 7
Pine Island 1
Final
Time: 5:30 PM
@Cloquet
Eveleth-Gilbert 3
Esko 0
Final
Time: 5:30 PM
@Cloquet
Aitkin 2
Mora 1
Final
Time: 5:30 PM
@Todd Park
Kasson-Mantorville 6
Stewartville 1
Final
Time: 6:00 PM
@Lexington
Cretin-Derham Hall 4
Mahtomedi 0
Final
Time: 6:00 PM
@Big Lake
Princeton 2
Big Lake 5
Final
Time: 6:00 PM
@Monticello
St. Francis 5
Zimmerman 1
Final
Time: 6:00 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 5
Rockford 2
Final
Time: 6:00 PM
@Rockford
Norwood-Young America 6
Maranatha Christian 2
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
East Polk 9
NCE/U-H 6
Final
Time: 6:00 PM
@Greenbush
Ada-Borup-West 11
Fertile-Beltrami 5
Final
Time: 6:00 PM
@Wabasha-Kellogg
Southland 10
Rushford-Peterson 7
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Shakopee 6
Waconia 4
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Eden Prairie 7
Prior Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
@Lexington
St. Anthony Village 11
Totino-Grace 1
Final
Time: 7:00 PM
@Waite Park
Pierz 5
Albany 3
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Mankato West 5
New Prague 0
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Marshall 9
Albert Lea 2
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
St. Peter 6
Worthington 5
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Mankato East 10
Jordan 2
Final
Time: 7:00 PM
Duluth East 1
Forest Lake 5
Final
Time: 7:00 PM
@Waite Park
Holdingford 9
Sauk Centre 3
Final
Time: 7:30 PM
@Todd Park
Bethlehem Academy 4
Hayfield 2
Final