Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Thursday, April 21, 2022

Time: 3:30 PM
@Faribault
Mankato East 16
Faribault 0
Final
Time: 4:00 PM
Melrose 13
Minnewaska Area 0
Final
Time: 4:00 PM
Montevideo 4
Sauk Centre 14
Final
Time: 4:00 PM
@Elrosa
Kimball Area 7
Belgrade-Brooten-Elrosa 5
Final
Time: 4:00 PM
Barnum 2
Esko 12
Final
Time: 4:00 PM
Esko 24
Two Harbors 4
Final
Time: 4:00 PM
Pipestone Area 3
St. James Area 5
Final
Time: 4:00 PM
Delano 16
Southwest Christian 6
Final
Time: 4:00 PM
Maple Lake 10
Eden Valley-Watkins 5
Final
Time: 4:00 PM
Bemidji 4
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 4:00 PM
Lewiston-Altura 0
Winona Cotter 10
Final
Time: 4:00 PM
Sibley East 0
Belle Plaine 13
Final
Time: 4:00 PM
Holdingford 9
Paynesville Area 5
Final
Time: 4:00 PM
Swanville 5
Osakis 4
Final
Time: 4:00 PM
@Ortonville
Clinton-Graceville-Beardsley 11
Ortonville 0
Final
Time: 4:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Paul Academy 0
Mounds Park Academy 11
Final
Time: 4:15 PM
North St. Paul 6
Hill-Murray 7
Final
Time: 4:15 PM
Two Rivers 4
South St. Paul 0
Final
Time: 4:15 PM
Tartan 10
Mahtomedi 3
Final
Time: 4:15 PM
Simley 1
Hastings 5
Final
Time: 4:30 PM
Sebeka 9
Pillager 1
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 7
Crosby-Ironton 11
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 14
Maple River 2
F/6
Time: 4:30 PM
St. Peter 3
Jordan 8
Final
Time: 4:30 PM
RCW/BOLD 10
Dawson-Boyd 8
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 4
Park of Cottage Grove 8
Final
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 4
Hopkins 0
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 7
Chaska 10
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
RRC/WWG 16
Adrian Area 17
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Hinckley-Finlayson 0
Mille Lacs 8
Final
Time: 4:30 PM
Braham 13
Pine City 3
Final
Time: 4:30 PM
Nicollet 9
Martin County West 4
Final
Time: 4:30 PM
NCE/U-H 5
Mahnomen/Waubun 6
Final
Time: 4:30 PM
La Crescent-Hokah 3
GMLOK 1
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala
Long Prairie-Grey Eagle 7
Upsala 15
Final
Time: 4:30 PM
Wadena-Deer Creek 4
Menahga 2
Final
Time: 4:30 PM
Rochester Lourdes 9
Pine Island 12
Final
Time: 4:30 PM
Blooming Prairie 12
Medford 2
Final
Time: 4:30 PM
Cherry 13
Mountain Iron-Buhl 5
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 9
Park Center 2
Final
Time: 4:30 PM
United South Central 4
Randolph 0
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 13
Totino-Grace 0
Final
Time: 4:30 PM
Shakopee 0
Rosemount 8
Final
Time: 4:30 PM
@Farmington
Lakeville North 1
Farmington 11
Final
Time: 4:30 PM
Elk River 4
Blaine 9
Final
Time: 4:30 PM
@Fridley
Minneapolis Roosevelt 11
Fridley/Heights 16
Final
Time: 4:30 PM
@Madelia
Lake Crystal-Wellcome Memorial 12
Madelia 0
Final
Time: 4:30 PM
New London-Spicer 1
Rockford 18
Final
Time: 4:30 PM
Watertown-Mayer 0
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 4
Minnehaha Academy 7
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 3
Centennial 4
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 15
Andover 4
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 13
Apple Valley 2
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Armstrong 10
Coon Rapids 6
Final
Time: 4:30 PM
Eagan 6
Prior Lake 7
Final
Time: 4:30 PM
Virginia 7
Duluth East 8
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 7
Foley 0
Final
Time: 5:00 PM
Lester Prairie 0
Cleveland 10
Final
Time: 5:00 PM
Goodhue 0
Kasson-Mantorville 15
Final
Time: 5:00 PM
New Prague 0
LeSueur-Henderson 4
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 13
Milaca 1
Final
Time: 5:00 PM
Owatonna 4
Red Wing 3
Final
Time: 5:00 PM
Monticello 2
North Branch 14
Final
Time: 5:00 PM
Albany 2
Pierz 7
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 5
Zumbrota-Mazeppa 10
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Rochester John Marshall 10
Albert Lea 4
Final
Time: 5:00 PM
Becker 1
Big Lake 2
Final
Time: 5:00 PM
Byron 12
Lake City 0
Final
Time: 5:00 PM
@Austin
Mankato West 17
Austin 1
F/6
Time: 5:00 PM
Rocori 1
Brainerd 11
Final
Time: 5:00 PM
Princeton 5
St. Francis 8
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Rochester Mayo 1
Winona 2
Final
Time: 5:30 PM
Edina 0
St. Michael-Albertville 10
Final
Time: 5:30 PM
Moorhead 10
Alexandria 0
Final
Time: 5:30 PM
Maple Lake 10
Eden Valley-Watkins 1
Final
Time: 5:30 PM
Royalton 15
Atwater-Cosmos-Grove City 14
Final
Time: 5:30 PM
Sibley East 0
Belle Plaine 17
Final
Time: 5:30 PM
@Faribault
Northfield 12
Faribault 0
Final
Time: 5:30 PM
Waseca 0
St. Peter 10
Final
Time: 5:30 PM
Pipestone Area 5
St. James Area 4
Final
Time: 5:30 PM
Lewiston-Altura 3
Winona Cotter 10
Final
Time: 5:30 PM
Bemidji 0
Sartell-St. Stephen 10
Final
Time: 5:30 PM
Holdingford 5
Paynesville Area 6
Final
Time: 5:30 PM
Melrose 11
Minnewaska Area 0
Final
Time: 5:30 PM
@Swanville
Browerville-Eagle Valley 8
Swanville 5
Final
Time: 5:30 PM
Montevideo 9
Sauk Centre 17
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 0
Worthington 1
Final
Time: 5:30 PM
@Elrosa
Kimball Area 14
Belgrade-Brooten-Elrosa 5
Final
Time: 6:00 PM
RCW/BOLD 12
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 6:30 PM
Spring Lake Park 4
Champlin Park 24
Final
Time: 7:00 PM
St. Anthony Village 15
DeLaSalle 0
Final
Time: 7:00 PM
White Bear Lake 2
Forest Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
Roseville 14
Cretin-Derham Hall 15
Final