Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Thursday, May 19, 2022

Time: 1:00 PM
Moose Lake-Willow River 17
Pine City 2
Final
Time: 1:00 PM
Kelliher/Northome 8
Blackduck 2
Final
Time: 1:00 PM
@Isle
Crosby-Ironton 1
Mille Lacs 11
Final
Time: 2:00 PM
Pequot Lakes 8
Kimball Area 7
Final
Time: 3:00 PM
Goodhue 10
Rochester Lourdes 7
Final
Time: 3:00 PM
@Blackduck
Kelliher/Northome 17
Lake of the Woods 2
Final
Time: 3:30 PM
Eagan 10
Lakeville South 3
Final
Time: 4:00 PM
Eden Valley-Watkins 7
Royalton 4
Final
Time: 4:00 PM
Sauk Rapids-Rice 7
Fergus Falls 9
Final
Time: 4:00 PM
Winona Cotter 17
Rushford-Peterson 4
Final
Time: 4:00 PM
Rothsay 11
Wheaton/Herman-Norcross 0
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 10
Pine City 6
Final
Time: 4:00 PM
@Kimball
Upsala 3
Pequot Lakes 2
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 8
North Woods 11
Final
Time: 4:00 PM
St. Cloud Cathedral 8
Mora 1
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Hawley 7
Breckenridge 1
Final
Time: 4:00 PM
@Concordia-St. Paul
St. Paul Academy 3
St. Agnes 11
Final
Time: 4:00 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 11
Ashby 9
Final
Time: 4:15 PM
Bloomington Kennedy 5
Simley 10
Final
Time: 4:15 PM
Irondale 8
South St. Paul 4
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 4
White Bear Lake 6
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 7
St. Michael-Albertville 8
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 0
Forest Lake 4
Final
Time: 4:30 PM
North Branch 2
Cloquet 7
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 22
Nevis 8
Final
Time: 4:30 PM
Houston 2
Mabel-Canton 4
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 2
Russell-Tyler-Ruthton 11
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Murray County Central 18
Adrian Area 7
Final
Time: 4:30 PM
Sauk Centre 11
Melrose 7
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 13
Aitkin 3
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 7
Chisholm 10
Final
Time: 4:30 PM
Upsala 11
Kimball Area 4
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 7
Red Lake 19
Final
Time: 4:30 PM
@Cromwell
Floodwood 2
Cromwell-Wright 13
F/6
Time: 4:30 PM
Maple River 0
Belle Plaine 13
Final
Time: 4:30 PM
Delano 8
Buffalo 3
Final
Time: 4:30 PM
@Swanville
Belgrade-Brooten-Elrosa 5
Swanville 15
Final
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 12
Laporte 0
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 12
Littlefork-Big Falls 2
Final
Time: 4:30 PM
Holdingford 11
Osakis 5
Final
Time: 4:30 PM
Tracy-Milroy-Balaton 8
MACCRAY 13
Final
Time: 4:30 PM
Ely 4
Silver Bay 14
F/5
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 11
Virginia 1
Final
Time: 4:30 PM
Martin County West 0
Sleepy Eye 4
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 6
South Ridge 3
Final
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 18
East Central 2
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 12
Wadena-Deer Creek 2
Final
Time: 4:30 PM
Warroad 0
Roseau 2
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 18
Lyle/Austin Pacelli 5
F/6
Time: 4:30 PM
@Mankato Loyola
Sleepy Eye Saint Mary's 17
St. Clair/Loyola 4
Final
Time: 4:30 PM
@Fridley
St. Paul Washington 0
Fridley/Heights 7
Forfeit
Time: 4:30 PM
Park Rapids Area 0
Perham 2
Final
Time: 4:30 PM
RRC/WWG 1
Windom Area 16
F/4
Time: 4:30 PM
Jordan 14
Willmar 1
F/5
Time: 4:30 PM
Annandale 2
Litchfield 0
Final
Time: 4:30 PM
Medford 0
Hayfield 9
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
McGregor 0
Mille Lacs 16
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 7
Sebeka 6
Final
Time: 4:30 PM
Holy Angels 3
Edina 1
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 3
Andover 13
Final
Time: 4:30 PM
St. Louis Park 4
Hopkins 10
Final
Time: 5:00 PM
Cambridge-Isanti 5
Princeton 11
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Minnewaska Area 3
West Central Area 6
Final
Time: 5:00 PM
Burnsville 4
Tartan 14
Final
Time: 5:00 PM
Becker 12
Zimmerman 2
Final
Time: 5:00 PM
Orono 6
Mound Westonka 3
Final
Time: 5:00 PM
Rocori 6
Little Falls 0
Final
Time: 5:00 PM
Elk River 0
Brainerd 10
Final
Time: 5:00 PM
Lake of the Woods 15
Blackduck 5
Final
Time: 5:00 PM
@Twin Valley
New York Mills 7
NCE/U-H 6
Final
Time: 5:30 PM
Blue Earth Area 0
St. James Area 10
Final
Time: 5:30 PM
St. Cloud Cathedral 9
Mora 1
Final
Time: 5:30 PM
Rothsay 0
Wheaton/Herman-Norcross 3
Final
Time: 5:30 PM
St. Peter 0
New Ulm 6
Final
Time: 5:30 PM
Pierz 17
Staples-Motley 0
Final
Time: 5:30 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 4
Moorhead 11
Final
Time: 5:30 PM
Sauk Rapids-Rice 2
Fergus Falls 11
Final
Time: 5:30 PM
Annandale 10
Litchfield 7
Final
Time: 5:30 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 7
Ashby 5
Final
Time: 5:30 PM
@Breckenridge
Hawley 9
Breckenridge 2
Final
Time: 5:30 PM
Eden Valley-Watkins 13
Royalton 0
Final
Time: 5:45 PM
Benilde-St. Margaret's 17
Visitation 0
Final
Time: 5:45 PM
@Northfield
Rochester Century 3
Northfield 9
Final
Time: 6:00 PM
@Thief Rivr Falls
East Grand Forks 13
West Marshall 5
Final
Time: 6:00 PM
Two Rivers 0
Cretin-Derham Hall 2
Final
Time: 6:00 PM
Owatonna 7
Bloomington Jefferson 4
Final
Time: 6:00 PM
Pine River-Backus 15
Nevis 12
Final
Time: 6:00 PM
@Comfrey
Madelia 2
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Final
Time: 6:00 PM
@Thief Rivr Falls
Red Lake Falls 20
Roseau 8
Final
Time: 6:00 PM
Tracy-Milroy-Balaton 16
MACCRAY 6
F/5
Time: 6:30 PM
Holy Family Catholic 2
Osseo 8
Final
Time: 6:30 PM
Chisholm 13
Littlefork-Big Falls 4
Final
Time: 6:30 PM
Greenway 0
Proctor 10
Final
Time: 7:00 PM
LeSueur-Henderson 7
Champlin Park 4
Final