Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Friday, May 6, 2022

Time: 1:00 PM
Upsala 4
Long Prairie-Grey Eagle 1
Final
Time: 2:00 PM
@Blake
Minnehaha Academy 16
Breck 0
Final
Time: 3:30 PM
Hastings 8
Hill-Murray 2
Final
Time: 3:30 PM
Eastview 7
Prior Lake 2
Final
Time: 3:30 PM
@Mahtomedi
Two Rivers 6
Mahtomedi 8
Final
Time: 3:30 PM
Jamestown 0
Little Falls 16
Final
Time: 4:00 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 8
Rothsay 18
Final
Time: 4:00 PM
@Hancock
Brandon/Evansville 9
Hancock 10
Final
Time: 4:00 PM
Aitkin 8
Pine City 4
Final
Time: 4:00 PM
@Ashby
Ortonville 4
Ashby 16
Final
Time: 4:00 PM
St. Paul Harding 1
St. Paul Central 12
Final
Time: 4:00 PM
Rockford 12
Annandale 8
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
Fertile-Beltrami 10
Northern Freeze 0
Final
Time: 4:00 PM
East Polk 0
Roseau 1
Final
Time: 4:00 PM
Park Rapids Area 13
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 4:00 PM
Chatfield 10
Wabasha-Kellogg 0
F/5
Time: 4:00 PM
Foley 2
Milaca 12
Final
Time: 4:00 PM
Mesabi East 0
Esko 9
Final
Time: 4:00 PM
Holy Angels 11
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 4:15 PM
Tartan 10
Simley 4
Final
Time: 4:15 PM
South St. Paul 2
North St. Paul 12
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 12
Minnetonka 0
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 6
Laporte 16
Final
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 1
Frazee 13
Final
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
Hutchinson 3
Maranatha Christian 2
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Prep 4
Concordia Academy 3
Final
Time: 4:30 PM
Kelliher/Northome 16
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 4:30 PM
Sebeka 16
Pine River-Backus 6
F/5
Time: 4:30 PM
@Oklee
West Marshall 17
Red Lake County Central 2
Final
Time: 4:30 PM
Schaeffer Academy 2
GMLOK 17
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 7
St. Michael-Albertville 11
Final
Time: 4:30 PM
Moose Lake-Willow River 15
Virginia 0
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 9
Roseville 3
Final
Time: 4:30 PM
Park of Cottage Grove 12
Mounds View 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Louis Park 2
Waconia 4
Final
Time: 4:30 PM
Sacred Heart 15
Crookston 11
Final
Time: 4:30 PM
Apple Valley 2
Lakeville South 11
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 12
Duluth East 0
Final
Time: 4:30 PM
Yellow Medicine East 14
MACCRAY 3
Final
Time: 4:30 PM
Triton 5
United South Central 9
Final
Time: 4:30 PM
Medford 0
Cannon Falls 10
Final
Time: 4:30 PM
Southland 10
Mabel-Canton 9
Final
Time: 4:30 PM
Pequot Lakes 7
Pierz 2
Final
Time: 4:30 PM
@Renville
Minneota/Canby 11
RCW/BOLD 14
Final
Time: 4:30 PM
@Rochester Century
Stewartville 6
Rochester Century 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 6
St. Croix Lutheran 4
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
St. Croix Lutheran 0
St. Agnes 16
Final
Time: 4:30 PM
International Falls 4
Cherry 12
Final
Time: 4:30 PM
Red Wing 15
Visitation 4
Final
Time: 4:30 PM
@Ada
NCE/U-H 9
Ada-Borup-West 2
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 8
Barnum 2
Final
Time: 4:30 PM
Littlefork-Big Falls 7
Blackduck 8
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 3
Chisholm 13
Final
Time: 4:30 PM
North Branch 0
Hermantown 1
Final
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 15
Two Harbors 0
F/4
Time: 4:30 PM
Wadena-Deer Creek 11
Perham 8
F/8
Time: 4:30 PM
Edina 4
Hopkins 5
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 9
Pelican Rapids 1
Final
Time: 4:30 PM
Dover-Eyota 4
St. Charles 5
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Luverne 16
Adrian Area 1
F/5
Time: 4:30 PM
St. Peter 3
Marshall 8
Final
Time: 4:30 PM
Mora 12
Hinckley-Finlayson 1
F/5
Time: 4:30 PM
Cloquet 10
Hibbing 1
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Jefferson 3
Chaska 13
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 0
Red Lake Falls 10
Final
Time: 4:30 PM
Fertile-Beltrami 1
Red Lake Falls 11
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 7
Hill City/Northland 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
St. Cloud Cathedral 14
St. Clair/Loyola 4
Final
Time: 5:00 PM
Princeton 4
Becker 14
Final
Time: 5:00 PM
Eastview 3
Prior Lake 9
Final
Time: 5:00 PM
@Benson
Clinton-Graceville-Beardsley 13
Benson 7
Final
Time: 5:00 PM
Monticello 6
Big Lake 7
Final
Time: 5:00 PM
Albany 13
Melrose 4
Final
Time: 5:00 PM
Winona 12
Byron 2
F/5
Time: 5:00 PM
Fergus Falls 3
Hawley 6
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Austin 8
Rochester John Marshall 6
Final
Time: 5:00 PM
New Prague 11
Orono 12
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Glencoe-Silver Lake 7
New Richland-H-E-G 4
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Sauk Centre 12
Hayfield 2
Final
Time: 5:00 PM
Hastings 1
Hill-Murray 5
Final
Time: 5:00 PM
@Swanville
Osakis 6
Swanville 8
Final
Time: 5:00 PM
Two Rivers 1
Mahtomedi 7
Final
Time: 5:00 PM
St. Francis 13
Cambridge-Isanti 5
Final
Time: 5:30 PM
Park Rapids Area 15
Crosby-Ironton 5
Final
Time: 5:30 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 0
Rothsay 15
Final
Time: 5:30 PM
Chatfield 6
Wabasha-Kellogg 5
Final
Time: 5:30 PM
@Hancock
Brandon/Evansville 0
Hancock 3
Final
Time: 5:30 PM
Foley 0
Milaca 12
Final
Time: 5:30 PM
Rockford 6
Annandale 0
Final
Time: 5:30 PM
@Mankato East
New Ulm 0
Mankato East 9
Final
Time: 5:30 PM
East Polk 2
Roseau 1
Final
Time: 5:30 PM
Aitkin 6
Pine City 3
Final
Time: 5:30 PM
@Ashby
Ortonville 8
Ashby 9
Final
Time: 5:45 PM
South St. Paul 1
North St. Paul 15
Final
Time: 6:00 PM
St. Peter 0
Marshall 3
Final
Time: 6:00 PM
Schaeffer Academy 1
GMLOK 17
Final
Time: 6:00 PM
Yellow Medicine East 16
MACCRAY 1
Final
Time: 6:00 PM
@Renville
Minneota/Canby 12
RCW/BOLD 6
Final
Time: 6:00 PM
@Little Falls
Jamestown 11
Bemidji 2
Final
Time: 6:00 PM
@Parkers Prairie
Ottertail Central 6
Parkers Prairie 13
Final
Time: 7:00 PM
Robbinsdale Cooper 0
Chanhassen 15
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Sauk Centre 4
New Richland-H-E-G 3
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
St. Cloud Cathedral 3
Hayfield 2
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Glencoe-Silver Lake 16
St. Clair/Loyola 0
Final
Time: 7:00 PM
Forest Lake 8
Woodbury 3
Final