Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 2, 2022

Time: 3:30 PM
@Roosevelt
Minneapolis Henry 54
Minneapolis Roosevelt 0
Final
Time: 4:30 PM
@Warren
Laporte 14
Warren-Alvarado-Oslo 56
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Esko 53
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
Minneapolis Edison 34
Brooklyn Center 14
Final
Time: 6:00 PM
@Washburn
St. Paul Central 41
Minneapolis Washburn 15
Final
Time: 6:00 PM
@South Ridge
Bigfork 12
South Ridge 0
Final
Time: 6:00 PM
@Hawley
Pillager 6
Hawley 42
Final
Time: 6:00 PM
@North
St. Paul Johnson 6
Minneapolis North 48
Final
Time: 6:00 PM
@Hancock
Brandon/Evansville 6
Hancock 44
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Faribault 41
Albert Lea 7
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Kittson County Central 56
Park Christian 6
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Bagley 26
Menahga 48
Final
Time: 7:00 PM
@Triton
La Crescent-Hokah 21
Triton 26
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Kasson-Mantorville 17
Byron 28
Final
Time: 7:00 PM
@Alden-Conger
Winona Cotter 14
Alden-Conger/G-E 40
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Kimball Area 54
Benson 6
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Rochester Lourdes 14
Chatfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
United South Central 16
St. Clair/Loyola 28
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk-Keewatin
Deer River 16
Greenway/Nashwauk-Keewatin 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Montevideo 6
Sauk Centre 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Concordia Academy 17
St. Croix Lutheran 14
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel-Canton
Lyle-Pacelli 22
Mabel-Canton 40
Final
Time: 7:00 PM
@Atwater-Cosmos-Grove City
BOLD 35
Atwater-Cosmos-Grove City 14
Final
Time: 7:00 PM
@Swanville
Maple Lake 0
Upsala/Swanville Area 36
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Hillcrest Lutheran Academy 27
Verndale 56
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Rochester Century 21
New Prague 23
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 34
Owatonna 27
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Barnum 6
Two Harbors 28
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Caledonia 47
Pine Island 0
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Robbinsdale Cooper 18
Orono 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Simley 20
St. Louis Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis South 12
Columbia Heights 7
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Lester Prairie 21
Bethlehem Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer
Gibbon-Fairfax-Winthrop 6
Mayer Lutheran 32
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Austin 7
Northfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Lake City 14
St. Charles 42
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Grove
Houston 30
Spring Grove 60
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Badger/Greenbush-Middle River 6
Nevis 48
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Paynesville Area 28
Melrose 0
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Edgerton 48
Madelia 16
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Hayfield 22
Blooming Prairie 46
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
St. James Area 7
Martin County West 40
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Andover 52
Brainerd 14
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
St. Cloud Apollo 0
Willmar 27
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
Frazee 13
Parkers Prairie 8
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Lake of the Woods 6
Blackduck 44
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Fridley 15
SMB 14
F/OT
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Sartell-St. Stephen 12
Sauk Rapids-Rice 20
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Two Rivers 8
Tartan 10
Final
Time: 7:00 PM
@Mora
Grand Rapids 26
Mora 20
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
North Central 36
Cromwell-Wright Area 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Goodhue 33
Cannon Falls 38
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Dassel-Cokato 27
Princeton 34
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown-Mayer
Foley 0
Watertown-Mayer 28
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Moorhead 48
St. Cloud Tech 12
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Browerville-Eagle Valley 42
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Rothsay 50
Bertha-Hewitt 6
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Bloomington Jefferson 7
Chaska 35
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Westbrook-Walnut Grove 12
Renville County West 52
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Fillmore Central 14
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Fairmont 0
Marshall 10
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Ortonville 6
Wheaton/Herman-Norcross 69
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Proctor 0
Cloquet 57
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Hutchinson 46
Alexandria 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Peter
Waseca 45
St. Peter 13
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Cook County 38
McGregor 8
Final
Time: 7:00 PM
@Ada
Lake Park-Audubon 14
Ada-Borup-West 17
F/OT
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Mankato West 23
Rochester John Marshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@MSU-Mankato
Tri-City United 29
New Ulm 13
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato East
Stewartville 49
Mankato East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Buffalo 22
Monticello 20
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
Rushford-Peterson 14
Medford 0
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Fergus Falls 10
Detroit Lakes 54
Final
Time: 7:00 PM
@Rocori
Delano 7
Rocori 35
Final
Time: 7:00 PM
@Park Rapids
Perham 22
Park Rapids Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
West Central Area/Ashby 6
Barnesville 29
Final