Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 16, 2020

Time: 1:00 PM
@Monticello
Cambridge-Isanti 16
Monticello 43
Final
Time: 2:00 PM
@Chisholm
Barnum 12
Chisholm 0
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis South
Academy Force 0
Minneapolis South 20
Final
Time: 5:00 PM
@Waseca
Rocori 28
Waseca 20
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis North
Providence Academy 10
Minneapolis North 40
Final
Time: 6:00 PM
@Mora
Pine City 6
Mora 36
Final
Time: 6:00 PM
@Blackduck
Northern Freeze 0
Blackduck 26
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Sleepy Eye Saint Mary's 6
Renville County West 36
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Windom Area 8
Jackson County Central 32
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
Blooming Prairie 26
Medford 15
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
New Ulm Cathedral 14
Sleepy Eye 38
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Lac qui Parle Valley 22
Lakeview 35
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
North St. Paul 16
Tartan 49
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
New Ulm 8
Worthington 27
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
South St. Paul 14
Simley 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Henry Sibley 6
St. Thomas Academy 30
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Hill-Murray 14
Mahtomedi 41
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Luverne 10
Blue Earth Area 41
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Lake City 20
Cannon Falls 56
Final
Time: 7:00 PM
@St. Peter
Marshall 35
St. Peter 0
Final
Time: 7:00 PM
@Granite Falls
Dawson-Boyd 41
Yellow Medicine East 8
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Pipestone Area 7
Redwood Valley 18
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Bethlehem Academy 35
Hayfield 14
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Faribault 6
Kasson-Mantorville 37
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Tracy-Milroy-Balaton 6
Murray County Central 30
Final
Time: 7:00 PM
@Staples
West Central Area/Ashby 40
Staples-Motley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Alexandria 0
Moorhead 42
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Sartell-St. Stephen 6
Bemidji 48
Final
Time: 7:00 PM
@Crosby
Aitkin 30
Crosby-Ironton 6
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Holdingford 14
Morris Area/Chokio-Alberta 41
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Royalton 0
Sauk Centre 13
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Rockford 20
Minnewaska Area 6
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Red Rock Central 34
Westbrook-Walnut Grove 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Melrose 22
Pierz 45
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Benson 48
Belgrade-Brooten-Elrosa 12
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Mabel-Canton 16
Houston 40
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Rochester Mayo 34
Rochester Century 14
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Shakopee 0
Eden Prairie 52
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Park of Cottage Grove 19
Hastings 7
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Stillwater Area 0
Woodbury 45
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Minnetonka 7
Mounds View 3
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Cretin-Derham Hall 21
White Bear Lake 35
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Orono 22
Robbinsdale Cooper 13
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Coon Rapids 13
Forest Lake 32
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
New Prague 23
Northfield 7
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Austin 47
Albert Lea 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato East
Mankato West 20
Mankato East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Irondale 0
Spring Lake Park 28
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Bloomington Kennedy 12
Richfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Waconia 49
St. Louis Park 14
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Hibbing 22
Cloquet 76
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Red Wing 6
Plainview-Elgin-Millville 49
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Benilde-St. Margaret's 41
DeLaSalle 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Chatfield 50
Dover-Eyota 9
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
LeRoy-Ostrander 14
Southland 27
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Triton 26
St. Charles 6
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
LeSueur-Henderson 27
Belle Plaine 22
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Adrian-Ellsworth 0
Springfield 22
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
St. Agnes 22
Breck 0
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
United South Central 6
Alden-Conger/G-E 8
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Lester Prairie 28
Cleveland 12
Final
Time: 7:00 PM
@Lyle
Madelia 30
Lyle-Pacelli 44
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
St. James Area 32
Lake Crystal-Wellcome Memorial 55
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Sibley East 19
Tri-City United 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Janesville-Waldorf-Pemberton 14
St. Clair/Loyola 27
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Robbinsdale Armstrong 12
Chaska 19
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Spring Grove 6
Grand Meadow 40
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Randolph 32
Rushford-Peterson 22
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Fillmore Central 0
Kenyon-Wanamingo 28
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Winona 0
Byron 28
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Dilworth-Glyndon-Felton 13
Perham 8
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Mountain Lake Area 26
Nicollet 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Minneapolis Southwest 6
St. Croix Lutheran 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hallock
Goodridge/Grygla 26
Kittson County Central 7
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hermantown 0
Grand Rapids 41
Final
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Goodhue 8
Lewiston-Altura 53
Final