Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Friday, May 20, 2022

Time: 11:00 AM
South Ridge 0
Greenway 7
Final
Time: 2:00 PM
Cannon Falls 7
Pine Island 3
Final
Time: 2:00 PM
Cook County 7
Northeast Range 13
Final
Time: 3:00 PM
Chisago Lakes Area 4
Hermantown 5
Final
Time: 4:00 PM
Breckenridge 12
Perham 2
Final
Time: 4:00 PM
@Thief River Falls
Warroad 18
Sacred Heart 3
Final
Time: 4:00 PM
Moose Lake-Willow River 13
Barnum 3
Final
Time: 4:00 PM
Chisholm 6
South Ridge 2
Final
Time: 4:00 PM
Park Rapids Area 4
Frazee 7
Final
Time: 4:00 PM
@BGMR
Northern Freeze 8
Crookston 7
Final
Time: 4:00 PM
Rocori 14
Fergus Falls 6
Final
Time: 4:00 PM
@Benson
Sauk Centre 10
Benson 0
Final
Time: 4:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Nicollet 11
Lake Crystal-Wellcome Memorial 2
Final
Time: 4:00 PM
Dover-Eyota 1
Chatfield 2
Final
Time: 4:00 PM
Parkers Prairie 1
New York Mills 15
F/5
Time: 4:00 PM
Sartell-St. Stephen 4
Moorhead 3
Final
Time: 4:00 PM
Pelican Rapids 0
Hawley 8
Final
Time: 4:00 PM
St. Cloud 14
Willmar 1
Final
Time: 4:00 PM
Little Falls 20
Detroit Lakes 4
Final
Time: 4:15 PM
Hastings 11
Simley 7
Final
Time: 4:15 PM
Waconia 8
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Lutheran 1
Concordia Academy 11
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 16
Pine River-Backus 0
F/5
Time: 4:30 PM
Bagley 10
Red Lake County Central 25
Final
Time: 4:30 PM
Lake of the Woods 8
Nevis 15
Final
Time: 4:30 PM
Proctor 1
Rush City 0
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 2
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 1
Buffalo 8
Final
Time: 4:30 PM
Faribault 2
Jordan 14
Final
Time: 4:30 PM
International Falls 0
North Woods 8
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Johnson 1
St. Paul Harding 19
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Marshall 10
Silver Bay 8
F/10
Time: 4:30 PM
Red Lake 25
Bagley 10
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 4
Hibbing 14
Final
Time: 4:30 PM
New Richland-H-E-G 6
Southland 1
Final
Time: 4:30 PM
@Elrosa
Upsala 11
Belgrade-Brooten-Elrosa 1
Final
Time: 4:30 PM
Pine City 1
Foley 3
Final
Time: 4:30 PM
Mountain Iron-Buhl 18
Deer River 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Charles 12
Lewiston-Altura 1
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Mora 7
Mille Lacs 8
Final
Time: 4:30 PM
Floodwood 5
Ely 15
Final
Time: 5:00 PM
St. Peter 7
Mound Westonka 8
Final
Time: 5:00 PM
Eagan 8
Lakeville South 1
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 0
St. Cloud Cathedral 8
Final
Time: 5:00 PM
Virginia 12
Duluth Denfeld 2
F/5
Time: 5:00 PM
@Austin
Kasson-Mantorville 5
Austin 3
Final
Time: 5:00 PM
North Branch 11
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato West
Owatonna 3
Mankato West 8
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester John Marshall 0
Rochester Mayo 10
Final
Time: 5:00 PM
@Hermantown
Chisago Lakes Area 17
Grand Rapids 2
F/4
Time: 5:00 PM
Yellow Medicine East 10
Montevideo 1
Final
Time: 5:30 PM
Rocori 14
Fergus Falls 6
Final
Time: 5:30 PM
@Benson
Sauk Centre 10
Benson 5
Final
Time: 5:30 PM
St. Cloud 14
Willmar 4
Final
Time: 5:30 PM
Dover-Eyota 0
Chatfield 3
Final
Time: 5:30 PM
Breckenridge 11
Perham 1
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 10
Fairmont 0
F/5
Time: 5:30 PM
Pelican Rapids 3
Hawley 5
Final
Time: 5:30 PM
Sartell-St. Stephen 6
Moorhead 2
Final
Time: 5:30 PM
Forest Lake 1
Brainerd 2
Final
Time: 5:30 PM
Parkers Prairie 8
New York Mills 9
Final
Time: 6:00 PM
@Cromwell
McGregor 1
Cromwell-Wright 8
Final
Time: 6:00 PM
Orono 8
Bloomington Jefferson 9
Final
Time: 6:00 PM
@Frazee
Park Rapids Area 14
Wadena-Deer Creek 3
F/6
Time: 6:00 PM
Wayzata 0
Prior Lake 7
Final
Time: 7:00 PM
Andover 2
St. Anthony Village 3
F/8
Time: 7:00 PM
Maple Grove 0
Eden Prairie 1
Final
Time: 7:00 PM
Chaska 1
Chanhassen 11
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Red Lake Falls 15
Roseau 3
Final
Time: 8:00 PM
Woodbury 0
East Ridge 3
Final