Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Monday, May 9, 2022

Time: 4:00 PM
@Columbia Heights
Holy Angels 19
Fridley/Heights 3
Final
Time: 4:00 PM
@Faribault
St. Peter 11
Faribault 1
F/5
Time: 4:00 PM
@Ortonville
Hillcrest Lutheran Academy 9
Ortonville 8
Final
Time: 4:00 PM
Menahga 0
Pillager 8
Final
Time: 4:00 PM
@Blake
Breck 11
Blake 2
Final
Time: 4:00 PM
Waconia 1
Bloomington Jefferson 16
Final
Time: 4:00 PM
Wabasha-Kellogg 1
St. Charles 7
Final
Time: 4:00 PM
Ogilvie 15
Floodwood 18
Final
Time: 4:00 PM
@Albert Lea
Glenville-Emmons/Alden-Conger 21
Albert Lea 18
Final
Time: 4:00 PM
Prior Lake 16
Apple Valley 6
Final
Time: 4:00 PM
Red Lake 5
Kelliher/Northome 18
Final
Time: 4:00 PM
Redwood Valley 7
Blue Earth Area 10
Final
Time: 4:00 PM
Pine City 6
Mora 7
Final
Time: 4:15 PM
Chanhassen 4
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 4:15 PM
Simley 0
Hill-Murray 2
Final
Time: 4:15 PM
South St. Paul 1
Mahtomedi 11
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 19
Northeast Range 2
Final
Time: 4:30 PM
@Mankato West
Hopkins 4
Mankato West 3
Final
Time: 4:30 PM
Pine Island 0
Zumbrota-Mazeppa 8
Final
Time: 4:30 PM
New Life Academy 1
St. Croix Prep 14
Final
Time: 4:30 PM
Edina 4
Buffalo 2
Final
Time: 4:30 PM
Minnetonka 2
Wayzata 17
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 15
Mounds View 0
Final
Time: 4:30 PM
Orono 10
Robbinsdale Cooper 3
Final
Time: 4:30 PM
Benilde-St. Margaret's 4
Chaska 3
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 9
Staples-Motley 15
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 7
Totino-Grace 8
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 4
Rosemount 8
Final
Time: 4:30 PM
@Farmington
Burnsville 8
Farmington 5
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 10
Elk River 2
Final
Time: 4:30 PM
Andover 8
Woodbury 3
Final
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 1
MACCRAY 7
Final
Time: 4:30 PM
Osakis 0
Sauk Centre 13
Final
Time: 4:30 PM
Byron 4
Cannon Falls 2
Final
Time: 4:30 PM
Milaca 3
Pequot Lakes 6
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Montevideo 9
Minneota/Canby 19
F/6
Time: 4:30 PM
International Falls 11
Ely 1
Final
Time: 4:30 PM
Virginia 0
Hermantown 11
Final
Time: 4:30 PM
New London-Spicer 14
Minnewaska Area 18
Final
Time: 4:30 PM
@St. Clair
Nicollet 7
St. Clair/Loyola 3
Final
Time: 4:30 PM
Carlton 13
Braham 0
Final
Time: 4:30 PM
Randolph 9
Kenyon-Wanamingo 0
F/5
Time: 4:30 PM
Moose Lake-Willow River 1
Proctor 3
Final
Time: 4:30 PM
New Richland-H-E-G 11
Maple River 0
Final
Time: 4:30 PM
Zimmerman 0
Coon Rapids 10
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 5
South Ridge 15
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 5
Holdingford 15
F/5
Time: 4:30 PM
North Woods 9
Mountain Iron-Buhl 1
Final
Time: 4:30 PM
Richfield 14
Park Center 11
Final
Time: 5:00 PM
Plainview-Elgin-Millville 13
Triton 7
Final
Time: 5:00 PM
Gibbon-Fairfax-Winthrop 5
Wabasso 6
Final
Time: 5:00 PM
Kasson-Mantorville 11
Stewartville 0
Final
Time: 5:00 PM
Red Wing 16
Lake City 2
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Rochester Century 1
Mankato East 10
Final
Time: 5:00 PM
Springfield 0
New Ulm Cathedral 10
Final
Time: 5:00 PM
@Upsala
Clinton-Graceville-Beardsley 2
Upsala 7
Final
Time: 5:30 PM
Brainerd 9
Moorhead 1
Final
Time: 5:30 PM
Wabasha-Kellogg 7
St. Charles 8
F/8
Time: 5:30 PM
Prior Lake 18
Apple Valley 3
Final
Time: 5:30 PM
Tri-City United 22
Waseca 1
Final
Time: 5:30 PM
Luverne 5
Worthington 3
F/9
Time: 5:30 PM
Redwood Valley 8
Blue Earth Area 14
Final
Time: 5:30 PM
@Ortonville
Hillcrest Lutheran Academy 17
Ortonville 21
Final
Time: 5:30 PM
Menahga 14
Pillager 9
Final
Time: 6:00 PM
Dawson-Boyd 1
MACCRAY 7
Final
Time: 6:00 PM
Mound Westonka 11
Watertown-Mayer 4
Final
Time: 6:00 PM
Fridley/Heights 0
DeLaSalle 14
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Eastview 8
Shakopee 9
Final
Time: 7:00 PM
Visitation 2
St. Anthony Village 7
Final
Time: 7:00 PM
Centennial 7
Forest Lake 1
Final