Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Saturday, January 15, 2022

Time: 9:00 AM
@La Crosse Center
La Crosse Aquinas 49
Minnehaha Academy 46
Final
Time: 11:00 AM
@Maranatha Christian
Cristo Rey Jesuit 18
Maranatha Christian 60
Final
Time: 11:00 AM
@Elkton, Sd
Lake Preston 54
Dawson-Boyd 48
Final
Time: 11:30 AM
@Colman-Egan, SD
Dell Rapids 55
Adrian/Ellsworth 25
Final
Time: 11:45 AM
@Kasson
Dover-Eyota 59
Byron 56
Final
Time: 12:00 PM
@Grand Rapids
Princeton 49
Grand Rapids 66
Final
Time: 12:01 PM
@Colman, SD
Oldham-Ramona-Rutland 49
Benson 20
Final
Time: 12:45 PM
@Perham
Sartell-St. Stephen 61
Detroit Lakes 48
Final
Time: 12:45 PM
@Providence Academy
Mountain Iron-Buhl 60
Providence Academy 67
Final
Time: 1:00 PM
@Newfolden
Goodridge/Grygla 48
Northern Freeze 39
Final
Time: 1:00 PM
@Elkton, SD
Arlington 46
Hills-Beaver Creek 34
Final
Time: 1:30 PM
@Hermantown
Crookston 73
Hermantown 36
Final
Time: 1:30 PM
@East Grand Forks
Warroad 26
East Grand Forks 55
Final
Time: 1:30 PM
@Ada
Stephen-Argyle 40
Ada-Borup-West 36
Final
Time: 1:30 PM
@Target Center
Legacy Christian 44
North Lakes Academy 35
Final
Time: 2:00 PM
@Edina
Eastview 34
Edina 64
Final
Time: 2:00 PM
@Cannon Falls
Caledonia 60
Cannon Falls 47
Final
Time: 2:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Henry 57
Minneapolis Washburn 82
Final
Time: 2:00 PM
@Colman, SD
Estelline 53
Ortonville 32
Final
Time: 2:15 PM
@DeLaSalle
Maple Grove 63
DeLaSalle 58
Final
Time: 2:30 PM
@Colman-Egan, SD
Castlewood 46
Westbrook-Walnut Grove 32
Final
Time: 2:30 PM
@Duluth East
Coon Rapids 53
Duluth East 65
Final
Time: 2:45 PM
@Willmar
Brainerd 56
Willmar 49
Final
Time: 3:00 PM
@International Falls
Two Harbors 33
International Falls 42
Final
Time: 3:00 PM
@New Ulm
LeSueur-Henderson 55
New Ulm 58
Final
Time: 3:00 PM
@Rochester John Marshall
Winona 23
Rochester John Marshall 47
Final
Time: 3:15 PM
@Kasson
Waseca 47
Medford 37
Final
Time: 3:30 PM
Houston 56
Glenwood City 23
Final
Time: 3:30 PM
@Elkton, SD
Clinton-Graceville-Beardsley 55
Elkton 42
Final
Time: 3:45 PM
@Perham
Hawley 74
Henning 40
Final
Time: 4:00 PM
@Colman-Egan
Pipestone Area 54
Colman-Egan 63
Final
Time: 4:45 PM
@Rochester Century
Minneapolis South 22
Rochester Century 91
Final
Time: 5:00 PM
@Kasson
Goodhue 66
Minneota 56
Final
Time: 5:00 PM
@St. John's University
Pine City 57
Melrose 39
Final
Time: 5:15 PM
@Moorhead
Hillcrest Lutheran Academy 50
Park Christian 38
Final
Time: 5:15 PM
@Lyle
Lanesboro 67
Lyle/Austin Pacelli 49
Final
Time: 6:00 PM
@Slayton
Southwest MN Christian 66
Murray County Central 13
Final
Time: 6:00 PM
@Arlington
Glencoe-Silver Lake 55
Sibley East 31
Final
Time: 6:00 PM
@Okabena
Edgerton 69
Heron Lake-Okabena/Fulda 49
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Fergus Falls 70
Perham 53
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
St. Peter 61
Kasson-Mantorville 58
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Litchfield 52
Dassel-Cokato 44
Final
Time: 7:30 PM
@Target Center
Rushford-Peterson 48
Lewiston-Altura 33
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Worthington 51
Albert Lea 55
Final
Time: 11:30 PM
@Kasson
Plainview-Elgin-Millville 68
New Richland-H-E-G 61
Final