High School Volleyball Scores for Saturday, September 30, 2023

Time: 8:00 AM
@Rochester Century
Mankato West 2
Lewiston-Altura 0
Final
Time: 8:00 AM
@Rochester Century
Watertown-Mayer 0
Rochester Century 2
Final
Time: 8:00 AM
@Rochester Century
Rogers 2
Alden-Conger 0
Final
Time: 8:00 AM
@Rochester Century
Sartell-St. Stephen 2
St. Peter 0
Final
Time: 8:30 AM
@St. Louis Park
Jordan 2
Irondale 0
Final
Time: 8:30 AM
@St. Louis Park
Minneapolis Henry 0
St. Louis Park 2
Final
Time: 8:30 AM
@Tri-City United
New Richland-H-E-G 2
Lake Crystal-Wellcome Memorial 0
Final
Time: 8:30 AM
@Tri-City United
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Tri-City United 2
Final
Time: 8:30 AM
@St. Louis Park
Minneapolis South 2
Fridley 0
Final
Time: 8:45 AM
@Rochester Century
Alden-Conger 2
Hayfield 0
Final
Time: 8:45 AM
@Rochester Century
Tartan 2
Lewiston-Altura 0
Final
Time: 8:45 AM
@Rochester Century
Sartell-St. Stephen 2
Mankato East 1
Final
Time: 8:45 AM
@Rochester Century
Watertown-Mayer 2
Dover-Eyota 1
Final
Time: 9:00 AM
@Chanhassen
Rosemount 2
Edina 1
Final
Time: 9:00 AM
@Bertha-Hewitt
Hancock 0
Bertha-Hewitt 2
Final
Time: 9:00 AM
@Chanhassen
Osseo 2
Shakopee 1
Final
Time: 9:00 AM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 2
Dassel-Cokato 1
Final
Time: 9:00 AM
@Barnesville
Frazee 2
Battle Lake 0
Final
Time: 9:00 AM
@Mora
Rush City 2
Carlton/Wrenshall 0
Final
Time: 9:00 AM
@Chisago Lakes Area
Cambridge-Isanti 2
Pine City 0
Final
Time: 9:00 AM
@Chisago Lakes Area
Holy Angels 2
Blaine 0
Final
Time: 9:00 AM
@Clearbrook-Gonvick
Blackduck 2
Red Lake County Central 0
Final
Time: 9:00 AM
@Clearbrook-Gonvick
Red Lake 0
Clearbrook-Gonvick 2
Final
Time: 9:00 AM
@Mora
Aitkin 1
Greenway 1
Final
Time: 9:00 AM
@Bigfork
Northome/Kelliher 2
Littlefork-Big Falls 0
Final
Time: 9:00 AM
@Bigfork
Northland 0
Bigfork 2
Final
Time: 9:00 AM
@Southland
Lanesboro 2
Glenville-Emmons 0
Final
Time: 9:00 AM
@Chisago Lakes Area
Mahtomedi 2
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 9:00 AM
@St. Clair
Madelia 1
Randolph 1
Final
Time: 9:00 AM
@St. Clair
West Lutheran 2
Blue Earth Area 0
Final
Time: 9:00 AM
@Nicollet
Springfield 1
Nicollet 1
Final
Time: 9:00 AM
@Barnesville
Breckenridge 2
Menahga 0
Final
Time: 9:00 AM
@Park
Two Rivers 2
Coon Rapids 0
Final
Time: 9:00 AM
@Barnesville
New York Mills 2
Win-E-Mac 0
Final
Time: 9:00 AM
@Park
Anoka 2
Faribault 0
Final
Time: 9:00 AM
@Southland
Kingsland 1
Southland 2
Final
Time: 9:00 AM
@Enderlin
Ellendale 1
Rothsay 1
Final
Time: 9:00 AM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 2
Pillager 0
Final
Time: 9:00 AM
@Mora
Hermantown 2
Mille Lacs 0
Final
Time: 9:00 AM
@Bertha-Hewitt
Blake 1
Upsala 1
Final
Time: 9:00 AM
@Chanhassen
Minnetonka 2
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 9:00 AM
@Chisago Lakes Area
International Falls 1
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 9:00 AM
@St. Clair
Sleepy Eye Saint Mary's 1
St. Clair 1
Final
Time: 9:00 AM
@Mora
Cloquet 2
Becker 0
Final
Time: 9:30 AM
@Tri-City United
Glencoe-Silver Lake 2
Lester Prairie 0
Final
Time: 9:30 AM
@Tri-City United
Kenyon-Wanamingo 2
Fairmont 0
Final
Time: 9:45 AM
@St. Louis Park
Minneapolis South 0
St. Louis Park 2
Final
Time: 9:45 AM
@St. Louis Park
Jordan 2
Fridley 0
Final
Time: 9:45 AM
@St. Louis Park
Irondale 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 10:00 AM
@Mora
Cloquet 2
Braham 0
Final
Time: 10:00 AM
@St. Clair
Blue Earth Area 2
St. Clair 0
Final
Time: 10:00 AM
@St. Clair
Sleepy Eye Saint Mary's 2
West Lutheran 0
Final
Time: 10:00 AM
@Chisago Lakes Area
St. Paul Johnson 0
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 10:00 AM
@Southland
Glenville-Emmons 0
Southland 2
Final
Time: 10:00 AM
@Nicollet
Sleepy Eye 2
United South Central 0
Final
Time: 10:00 AM
@Mora
Aitkin 2
Mora 0
Final
Time: 10:00 AM
@Barnesville
Menahga 2
Battle Lake 0
Final
Time: 10:00 AM
@Barnesville
Breckenridge 2
Frazee 1
Final
Time: 10:00 AM
@Park
Robbinsdale Cooper 0
Park of Cottage Grove 2
Final
Time: 10:00 AM
@Park
Anoka 2
Red Wing 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 2
Blake 0
Final
Time: 10:00 AM
@Park
Visitation 2
South St. Paul 1
Final
Time: 10:00 AM
@Bertha-Hewitt
Pillager 2
Upsala 0
Final
Time: 10:00 AM
@Barnesville
Fertile-Beltrami 2
Barnesville 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bertha-Hewitt
Murray County Central 1
Swanville 1
Final
Time: 10:00 AM
@Bigfork
Nashwauk-Keewatin 2
Hill City 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bigfork
Laporte 2
Bigfork JV 0
Final
Time: 10:00 AM
@Mora
Hermantown 2
Hinckley-Finlayson 0
Final
Time: 10:00 AM
@Chisago Lakes Area
Mahtomedi 2
International Falls 0
Final
Time: 10:00 AM
@Chisago Lakes Area
Holy Angels 2
Pine City 0
Final
Time: 10:00 AM
@Chisago Lakes Area
Cambridge-Isanti 2
Blaine 0
Final
Time: 10:00 AM
@Mora
Princeton 2
Carlton/Wrenshall 0
Final
Time: 10:00 AM
@Southland
Lanesboro 2
Kingsland 0
Final
Time: 10:00 AM
@Nicollet
Cedar Mountain 2
Mankato Loyola 0
Final
Time: 10:15 AM
@Rochester Century
St. Peter 2
Mankato East 0
Final
Time: 10:15 AM
@Rochester Century
Mankato West 2
Tartan 1
Final
Time: 10:15 AM
@Rochester Century
Rogers 2
Hayfield 0
Final
Time: 10:15 AM
@Clearbrook-Gonvick
Mahnomen/Waubun 2
Red Lake 0
Final
Time: 10:15 AM
@Chanhassen
Cretin-Derham Hall 0
Chanhassen 2
Final
Time: 10:15 AM
@Rochester Century
Dover-Eyota 0
Rochester Century 2
Final
Time: 10:15 AM
@Chanhassen
Rochester Mayo 2
Osseo 1
Final
Time: 10:15 AM
@Clearbrook-Gonvick
Blackduck 1
Clearbrook-Gonvick 2
Final
Time: 10:15 AM
@Chanhassen
Edina 2
Forest Lake 1
Final
Time: 10:30 AM
@Tri-City United
Lake Crystal-Wellcome Memorial 2
Lester Prairie 0
Final
Time: 10:30 AM
@Tri-City United
Fairmont 0
Tri-City United 2
Final
Time: 11:00 AM
@Minnehaha Academy
St. Paul Highland Park 1
Minnehaha Academy 3
Final
Time: 11:00 AM
@Bertha-Hewitt
Pillager 2
Blake 0
Final
Time: 11:00 AM
@Bertha-Hewitt
Swanville 1
Hancock 1
Final
Time: 11:00 AM
@Bertha-Hewitt
Murray County Central 1
Bertha-Hewitt 1
Final
Time: 11:00 AM
@Nicollet
Dassel-Cokato 2
Mankato Loyola 0
Final
Time: 11:00 AM
@Nicollet
United South Central 2
Nicollet 0
Final
Time: 11:00 AM
@St. Louis Park
Jordan 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 11:00 AM
@St. Clair
Madelia 1
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Final
Time: 11:00 AM
@St. Clair
Randolph 2
United Christian Academy 0
Final
Time: 11:00 AM
@St. Clair
West Lutheran 2
St. Clair 0
Final
Time: 11:00 AM
@St. Louis Park
Irondale 2
Minneapolis South 0
Final
Time: 11:00 AM
@Bigfork
Northome/Kelliher 0
Bigfork 2
Final
Time: 11:00 AM
@Bigfork
Littlefork-Big Falls 2
Northland 1
Final
Time: 11:00 AM
@Mora
Mille Lacs 2
Hinckley-Finlayson 0
Final
Time: 11:00 AM
@Enderlin
Rothsay 0
Enderlin 2
Final
Time: 11:00 AM
@St. Louis Park
Fridley 0
St. Louis Park 2
Final
Time: 11:00 AM
@Park
Coon Rapids 2
South St. Paul 0
Final
Time: 11:00 AM
@Park
Red Wing 2
Faribault 1
Final
Time: 11:00 AM
@Barnesville
Fertile-Beltrami 2
Win-E-Mac 0
Final
Time: 11:00 AM
@Barnesville
New York Mills 0
Barnesville 2
Final
Time: 11:00 AM
@Barnesville
Breckenridge 2
Battle Lake 0
Final
Time: 11:00 AM
@Southland
Kingsland 2
Glenville-Emmons 0
Final
Time: 11:00 AM
@Southland
Lanesboro 2
Southland 1
Final
Time: 11:00 AM
@Mora
Rush City 2
Princeton 0
Final
Time: 11:00 AM
@Mora
Greenway 0
Mora 2
Final
Time: 11:00 AM
@Mora
Becker 2
Braham 0
Final
Time: 11:30 AM
@Chisago Lakes Area
International Falls 2
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 11:30 AM
@Chanhassen
Rochester Mayo 2
Shakopee 0
Final
Time: 11:30 AM
@Chisago Lakes Area
Holy Angels 2
Cambridge-Isanti 0
Final
Time: 11:30 AM
@Clearbrook-Gonvick
Red Lake County Central 2
Red Lake 0
Final
Time: 11:30 AM
@Chisago Lakes Area
Mahtomedi 0
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 11:30 AM
@Tri-City United
New Richland-H-E-G 1
Glencoe-Silver Lake 1
Final
Time: 11:30 AM
@Tri-City United
Kenyon-Wanamingo 2
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 11:30 AM
@Chanhassen
Rosemount 2
Forest Lake 1
Final
Time: 11:30 AM
@Chanhassen
Minnetonka 2
Chanhassen 0
Final
Time: 11:30 AM
@Clearbrook-Gonvick
Mahnomen/Waubun 0
Clearbrook-Gonvick 2
Final
Time: 11:30 AM
@Chisago Lakes Area
Blaine 2
Pine City 1
Final
Time: 11:45 AM
@Rochester Century
St. Peter 2
Watertown-Mayer 0
Final
Time: 11:45 AM
@Rochester Century
Sartell-St. Stephen 2
Rochester Century 0
Final
Time: 11:45 AM
@Rochester Century
Rogers 2
Mankato West 1
Final
Time: 11:45 AM
@Rochester Century
Alden-Conger 2
Tartan 1
Final
Time: 12:00 PM
@Bertha-Hewitt
Murray County Central 2
Hancock 0
Final
Time: 12:00 PM
@Barnesville
Frazee 2
Menahga 0
Final
Time: 12:00 PM
@Barnesville
Win-E-Mac 0
Barnesville 2
Final
Time: 12:00 PM
@Barnesville
New York Mills 2
Fertile-Beltrami 1
Final
Time: 12:00 PM
@Park
Visitation 2
Two Rivers 1
Final
Time: 12:00 PM
@Bigfork
Hill City 2
Bigfork JV 0
Final
Time: 12:00 PM
@Bigfork
Nashwauk-Keewatin 2
Laporte 0
Final
Time: 12:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Agnes 2
Mounds Park Academy 3
Final
Time: 12:00 PM
@St. Clair
Sleepy Eye Saint Mary's 1
Blue Earth Area 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Clair
Randolph 1
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Clair
Madelia 2
United Christian Academy 0
Final
Time: 12:00 PM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 2
Upsala 0
Final
Time: 12:00 PM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 2
Cedar Mountain 0
Final
Time: 12:00 PM
@Nicollet
Sleepy Eye 2
Springfield 0
Final
Time: 12:00 PM
@Bertha-Hewitt
Swanville 0
Bertha-Hewitt 2
Final
Time: 12:30 PM
@Mora
Princeton 2
Mora 1
Final
Time: 12:30 PM
@Mora
Mille Lacs 2
Becker 1
Final
Time: 12:30 PM
@Mora
Greenway 2
Carlton/Wrenshall 0
Final
Time: 12:30 PM
@Mora
Hinckley-Finlayson 2
Braham 0
Final
Time: 12:30 PM
@Chisago Lakes Area
Blaine 2
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 12:30 PM
@St. Louis Park
Fridley 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 12:30 PM
@Chisago Lakes Area
Cambridge-Isanti 0
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 12:30 PM
@Chisago Lakes Area
Holy Angels 2
Mahtomedi 0
Final
Time: 12:30 PM
@Chisago Lakes Area
International Falls 2
Pine City 1
Final
Time: 12:30 PM
@St. Louis Park
Jordan 1
St. Louis Park 2
Final
Time: 12:30 PM
@St. Louis Park
Irondale 2
Minneapolis South 0
Final
Time: 12:30 PM
@Tri-City United
Janesville-Waldorf-Pemberton 2
Fairmont 0
Final
Time: 12:30 PM
@Tri-City United
New Richland-H-E-G 2
Lester Prairie 0
Final
Time: 1:00 PM
@Barnesville
Frazee 1
Barnesville 2
Final
Time: 1:00 PM
@Enderlin
Larimore 1
Rothsay 1
Final
Time: 1:00 PM
@Nicollet
United South Central 1
Springfield 1
Final
Time: 1:00 PM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 2
Mankato Loyola 0
Final
Time: 1:00 PM
@St. Clair
Sleepy Eye Saint Mary's 2
Randolph 0
Final
Time: 1:00 PM
@St. Clair
West Lutheran 2
Madelia 1
Final
Time: 1:00 PM
@St. Clair
Blue Earth Area 2
United Christian Academy 1
Final
Time: 1:00 PM
@Park
Red Wing 2
Two Rivers 0
Final
Time: 1:00 PM
@Park
Two Rivers 2
Math and Science Academy 0
Final
Time: 1:00 PM
@Park
Red Wing 2
Math and Science Academy 0
Final
Time: 1:00 PM
@Park
Anoka 2
Visitation 0
Final
Time: 1:00 PM
@Park
Coon Rapids 2
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 1:00 PM
@Chanhassen
Forest Lake 2
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 1:00 PM
@Chanhassen
Edina 0
Chanhassen 2
Final
Time: 1:00 PM
@Chanhassen
Rosemount 2
Minnetonka 1
Final
Time: 1:00 PM
@Bertha-Hewitt
Blake 2
Swanville 1
Final
Time: 1:00 PM
@Bertha-Hewitt
Murray County Central 2
Pillager 1
Final
Time: 1:00 PM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 2
Bertha-Hewitt 0
Final
Time: 1:00 PM
@Barnesville
New York Mills 2
Menahga 1
Final
Time: 1:00 PM
@Barnesville
Breckenridge 2
Fertile-Beltrami 0
Final
Time: 1:00 PM
@Bigfork
Northland 2
Bigfork JV 0
Final
Time: 1:00 PM
@Bigfork
Laporte 2
Northome/Kelliher 1
Final
Time: 1:00 PM
@Bemidji
St. Cloud Tech 0
Bemidji 3
Final
Time: 1:15 PM
@Rochester Century
Dover-Eyota 2
Mankato East 0
Final
Time: 1:15 PM
@Clearbrook-Gonvick
Mahnomen/Waubun 2
Red Lake County Central 0
Final
Time: 1:15 PM
@Clearbrook-Gonvick
Blackduck 2
Red Lake 0
Final
Time: 1:15 PM
@Rochester Century
Tartan 2
Watertown-Mayer 0
Final
Time: 1:15 PM
@Rochester Century
St. Peter 2
Alden-Conger 0
Final
Time: 1:15 PM
@Rochester Century
Lewiston-Altura 2
Hayfield 0
Final
Time: 1:30 PM
@Tri-City United
Kenyon-Wanamingo 2
Tri-City United 0
Final
Time: 1:30 PM
@Mora
Carlton/Wrenshall 2
Braham 1
Final
Time: 1:30 PM
@Mora
Hermantown 2
Cloquet 0
Final
Time: 1:30 PM
@Mora
Rush City 2
Aitkin 0
Final
Time: 1:30 PM
@Tri-City United
Glencoe-Silver Lake 1
Lake Crystal-Wellcome Memorial 1
Final
Time: 1:30 PM
@Mora
Greenway 2
Hinckley-Finlayson 1
Final
Time: 2:00 PM
@Chisago Lakes Area
Holy Angels 2
Chisago Lakes Area 0
Final
Time: 2:00 PM
@Chisago Lakes Area
Mahtomedi 2
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 2:00 PM
@Chisago Lakes Area
Blaine 2
International Falls 0
Final
Time: 2:00 PM
@Chisago Lakes Area
Pine City 2
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 2:00 PM
@Park
Faribault 2
South St. Paul 1
Final
Time: 2:00 PM
@Park
Anoka 2
Park of Cottage Grove 0
Final
Time: 2:00 PM
@Brookings
Marshall 3
Brookings 0
Final
Time: 2:00 PM
@Moorhead
Sauk Rapids-Rice 0
Moorhead 3
Final
Time: 2:00 PM
@Bigfork
Nashwauk-Keewatin 0
Bigfork 2
Final
Time: 2:00 PM
@Bigfork
Hill City 2
Littlefork-Big Falls 1
Final
Time: 2:00 PM
@Nicollet
Cedar Mountain 2
Dassel-Cokato 0
Final
Time: 2:00 PM
@Rochester Century
Rogers 2
Sartell-St. Stephen 0
Final
Time: 2:00 PM
@Rochester Century
Mankato West 0
Rochester Century 2
Final
Time: 2:00 PM
@Rochester Century
Lewiston-Altura 2
Dover-Eyota 1
Final
Time: 2:00 PM
@Rochester Century
Mankato East 2
Hayfield 1
Final
Time: 2:00 PM
@St. Clair
Randolph 2
Madelia 1
Final
Time: 2:00 PM
@St. Clair
Sleepy Eye Saint Mary's 2
West Lutheran 0
Final
Time: 2:00 PM
@St. Clair
Mountain Lake Area/Comfrey 0
St. Clair 2
Final
Time: 2:00 PM
@Nicollet
Sleepy Eye 2
Nicollet 0
Final
Time: 2:00 PM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 2
Murray County Central 0
Final
Time: 2:00 PM
@Bertha-Hewitt
Pillager 2
Bertha-Hewitt 0
Final
Time: 2:00 PM
@Bertha-Hewitt
Hancock 2
Upsala 0
Final
Time: 2:15 PM
@Chanhassen
Osseo 2
Chanhassen 1
Final
Time: 2:15 PM
@Chanhassen
Shakopee 2
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 2:15 PM
@Chanhassen
Rochester Mayo 2
Minnetonka 0
Final
Time: 2:30 PM
@Mora
Rush City 2
Hermantown 0
Final
Time: 2:30 PM
@Tri-City United
Janesville-Waldorf-Pemberton 2
Lester Prairie 1
Final
Time: 2:30 PM
@Tri-City United
Kenyon-Wanamingo 2
Glencoe-Silver Lake 0
Final
Time: 2:30 PM
@Clearbrook-Gonvick
Blackduck 2
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 2:30 PM
@Clearbrook-Gonvick
Red Lake County Central 0
Clearbrook-Gonvick 2
Final
Time: 2:30 PM
@Mora
Cloquet 2
Aitkin 0
Final
Time: 2:30 PM
@Mora
Princeton 2
Mille Lacs 1
Final
Time: 2:30 PM
@Mora
Becker 2
Mora 0
Final
Time: 3:00 PM
@Park
South St. Paul 2
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 3:00 PM
@Park
Visitation 0
Park of Cottage Grove 2
Final
Time: 3:00 PM
@Nicollet
Dassel-Cokato 2
Nicollet 1
Final
Time: 3:00 PM
@Enderlin
Hankinson 2
Rothsay 0
Final
Time: 3:00 PM
@Nicollet
Springfield 2
Mankato Loyola 0
Final
Time: 3:30 PM
@Chanhassen
Rosemount 2
Rochester Mayo 0
Final
Time: 3:30 PM
@Chanhassen
Osseo 2
Edina 1
Final
Time: 3:30 PM
@Chanhassen
Shakopee 2
Forest Lake 0
Final
Time: 3:30 PM
@Tri-City United
Lake Crystal-Wellcome Memorial 2
Fairmont 0
Final
Time: 3:30 PM
@Tri-City United
New Richland-H-E-G 0
Tri-City United 2
Final
Time: 4:00 PM
@Park
Faribault 2
Coon Rapids 1
Final
Time: 4:00 PM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 2
Sleepy Eye 1
Final
Time: 4:00 PM
@Nicollet
Cedar Mountain 2
United South Central 0
Final
Time: 4:30 PM
@Tri-City United
Kenyon-Wanamingo 2
Tri-City United 1
Final