Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Wednesday, May 18, 2022

Time: 10:00 AM
Southwest Christian 1
West Lutheran 3
Final
Time: 12:00 PM
Silver Bay 4
Barnum 6
Final
Time: 1:00 PM
Rush City 17
East Central 0
Final
Time: 1:00 PM
St. Cloud 12
Sauk Rapids-Rice 5
Final
Time: 1:00 PM
Ada-Borup-West 5
Fertile-Beltrami 4
Final
Time: 2:00 PM
Little Falls 4
Milaca 2
Final
Time: 2:30 PM
St. Cloud 13
Sauk Rapids-Rice 3
Final
Time: 2:30 PM
Barnum 0
Cloquet 10
Final
Time: 3:00 PM
@Fertile
Ada-Borup-West 14
Red Lake County Central 4
Final
Time: 3:00 PM
@Barnesville
Frazee 3
Barnesville 2
F/11
Time: 3:30 PM
@Rosemount
Farmington 0
Rosemount 5
Final
Time: 3:30 PM
Marshall 3
New Ulm 4
F/9
Time: 3:30 PM
Little Falls 6
Milaca 3
Final
Time: 3:30 PM
Foley 9
Albany 8
Final
Time: 4:00 PM
St. Cloud Cathedral 5
Melrose 0
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 9
Wadena-Deer Creek 16
Final
Time: 4:00 PM
@Mankato West
Mankato East 8
Mankato West 1
Final
Time: 4:00 PM
@Spectrum
North Lakes Academy 1
Spectrum 11
Final
Time: 4:00 PM
Swanville 9
Eden Valley-Watkins 19
F/6
Time: 4:00 PM
Ogilvie 4
Pine City 20
Final
Time: 4:00 PM
Minneapolis South 4
Holy Angels 13
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 2
Park of Cottage Grove 3
Final
Time: 4:30 PM
Hermantown 9
Duluth East 1
Final
Time: 4:30 PM
Alexandria 11
Sartell-St. Stephen 12
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Harding 0
St. Paul Central 17
Final
Time: 4:30 PM
Superior 5
Proctor 0
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 6
Woodbury 3
Final
Time: 4:30 PM
South St. Paul 9
Red Wing 19
Final
Time: 4:30 PM
Simley 13
Visitation 4
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 2
Andover 4
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Cooper 8
Waconia 9
Final
Time: 4:30 PM
Orono 7
St. Louis Park 1
Final
Time: 4:30 PM
Mounds Park Academy 5
Hill-Murray 4
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 5
Minneota/Canby 10
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville South 7
Apple Valley 0
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 11
Eastview 12
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 3
Stillwater Area 0
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 0
Prior Lake 10
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Kennedy 0
Chaska 13
Final
Time: 4:30 PM
Minnetonka 2
Buffalo 11
Final
Time: 4:30 PM
Silver Bay 28
McGregor 9
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Denfeld 0
Grand Rapids 10
Final
Time: 4:30 PM
Dover-Eyota 3
Wabasha-Kellogg 6
Final
Time: 4:30 PM
@Barnesville
Frazee 8
Barnesville 2
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 6
Rogers 7
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 2
Cherry 5
Final
Time: 4:30 PM
Ely 17
Littlefork-Big Falls 6
F/6
Time: 4:30 PM
Russell-Tyler-Ruthton 8
MACCRAY 5
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 18
Minneapolis Edison 3
Final
Time: 4:30 PM
Esko 9
Cloquet 5
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 1
Virginia 10
Final
Time: 5:00 PM
Farmington 6
Rosemount 5
Final
Time: 5:00 PM
St. Anthony Village 2
Centennial 1
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Winona 16
Rochester John Marshall 0
Final
Time: 5:30 PM
@Shakopee
Eagan 5
Shakopee 6
Final
Time: 6:00 PM
Kasson-Mantorville 10
Red Wing 0
Final
Time: 6:00 PM
Russell-Tyler-Ruthton 5
MACCRAY 9
Final
Time: 6:00 PM
Alexandria 3
Sartell-St. Stephen 21
Final
Time: 6:00 PM
Eden Prairie 8
Buffalo 0
Final
Time: 7:00 PM
Irondale 2
Cretin-Derham Hall 10
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Eagan 2
Shakopee 6
Final
Time: 7:00 PM
Mounds View 1
Forest Lake 16
Final
Time: 7:30 PM
Greenway 3
Duluth Marshall 2
Final