Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Saturday, February 5, 2022

Time: 11:00 AM
@Alexandria
Sauk Centre 62
Pine City 54
Final
Time: 11:30 AM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Henry 25
Minneapolis Southwest 85
Final
Time: 12:00 PM
@Cold Spring
Bemidji 59
Rocori 52
Final
Time: 12:30 PM
@Duluth Marshall
Pillager 59
Duluth Marshall 70
Final
Time: 12:30 PM
@Big Lake
Chisago Lakes Area 67
Big Lake 38
Final
Time: 12:45 PM
@Alexandria
Albany 59
Menahga 50
Final
Time: 1:00 PM
@Herman
Ashby 34
Wheaton/Herman-Norcross 72
Final
Time: 1:00 PM
@Barnum
Nashwauk-Keewatin 46
Barnum 68
Final
Time: 1:30 PM
@Faribault
Rochester John Marshall 48
Faribault 16
Final
Time: 1:30 PM
@Detroit Lakes
Brainerd 55
Detroit Lakes 28
Final
Time: 1:30 PM
@Pelican Rapids
Breckenridge 41
Pelican Rapids 33
Final
Time: 1:30 PM
@Barrett
Hillcrest Lutheran Academy 28
West Central Area 77
Final
Time: 1:30 PM
@Plainview
Spring Grove 47
Plainview-Elgin-Millville 72
Final
Time: 2:00 PM
@Silver Bay
Hill City/Northland 54
Silver Bay 28
Final
Time: 2:00 PM
@DeLaSalle
Osseo 66
DeLaSalle 75
Final
Time: 2:00 PM
@Jordan
Concordia Academy 36
Jordan 83
Final
Time: 2:00 PM
@Simley
St. Paul Central 33
Simley 40
Final
Time: 2:00 PM
@North Branch
Hibbing 33
North Branch 65
Final
Time: 2:00 PM
@Winona
Mankato East 59
Winona 25
Final
Time: 2:30 PM
@Redwood Falls
Minnewaska Area 67
Redwood Valley 41
Final
Time: 2:30 PM
@Nicollet
LeSueur-Henderson 50
Nicollet 66
Final
Time: 2:30 PM
@Moorhead
St. Michael-Albertville 81
Moorhead 30
Final
Time: 2:30 PM
@Little Falls
Royalton 58
Little Falls 46
Final
Time: 2:30 PM
@Perham
Pequot Lakes 57
Perham 44
Final
Time: 3:00 PM
@Sartell
St. Cloud Cathedral 49
Sartell-St. Stephen 71
Final
Time: 3:00 PM
@Evansville
Ortonville 39
Brandon/Evansville 58
Final
Time: 3:00 PM
@Alden
LeRoy-Ostrander 52
Alden-Conger/Glenville-Emmons 66
Final
Time: 3:00 PM
@Morgan
Red Rock Central 50
Cedar Mountain 36
Final
Time: 4:00 PM
@Browerville
Belgrade-Brooten-Elrosa 48
Browerville-Eagle Valley 50
Final
Time: 4:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cambridge-Isanti 50
St. Croix Lutheran 71
Final
Time: 5:30 PM
@New Ulm
Mound Westonka 45
New Ulm 70
Final
Time: 5:30 PM
@Alexandria
Becker 73
Fergus Falls 58
Final
Time: 6:00 PM
@Watertown
Glencoe-Silver Lake 37
Watertown-Mayer 51
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Hutchinson 58
Southwest Christian 37
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Chanhassen 74
Holy Family Catholic 78
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Stillwater Area 61
Cretin-Derham Hall 39
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Marshall 53
Alexandria 42
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Jackson County Central 81
St. James Area 72
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Owatonna 54
Austin 46
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Montevideo 52
Lakeview 18
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Mankato West 51
Rochester Mayo 55
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Fairmont 69
Worthington 53
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Red Wing 63
Northfield 32
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester Century 55
Albert Lea 57
Final