Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Thursday, September 1, 2022

Time: 3:30 PM
@Clinton-Graceville-Beardsley
Sebeka 40
Clinton-Graceville-Beardsley 8
Final
Time: 4:00 PM
@New Ulm - Johnson
Dawson-Boyd 28
Minnesota Valley Lutheran 34
Final
Time: 6:00 PM
@Ogilvie
Cherry 30
Ogilvie 22
Final
Time: 6:00 PM
@DeLaSalle
St. Anthony Village 12
DeLaSalle 30
Final
Time: 6:00 PM
@Harding
St. Paul Como Park 6
St. Paul Harding/Humboldt 39
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
East Grand Forks 5
Pequot Lakes 28
Final
Time: 6:00 PM
@Osakis
Crookston 13
Osakis 35
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest
St. Paul Highland Park 32
Minneapolis Southwest 0
Final
Time: 6:00 PM
@Mahnomen
Polk County West 7
Mahnomen/Waubun 22
Final
Time: 6:00 PM
@Glyndon
Thief River Falls 7
Dilworth-Glyndon-Felton 32
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Valley
Luverne 21
Redwood Valley 20
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
MACCRAY 6
Murray County Central 36
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Wabasha-Kellogg 8
Cleveland 20
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
St. Agnes 30
Spectrum 44
Final
Time: 7:00 PM
@St Croix Preparatory
Breck 47
Academy Force 18
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Heron Lake-Okabena/Fulda 18
Sleepy Eye Saint Mary's 48
Final
Time: 7:00 PM
@Willow River
Hermantown 31
Moose Lake-Willow River 14
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Milaca 42
Litchfield 22
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Wayzata 52
Roseville 13
Final
Time: 7:00 PM
@Granada
Hills-Beaver Creek 28
GHEC/Truman 26
F/OT
Time: 7:00 PM
@Pierz
Holdingford 14
Pierz 28
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon-Wanamingo
New Richland-H-E-G 6
Kenyon-Wanamingo 26
Final
Time: 7:00 PM
@Mesabi East
Braham 28
Mesabi East 13
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Sibley East 8
Belle Plaine 27
Final
Time: 7:00 PM
@Chisago Lakes
Big Lake 20
Chisago Lakes Area 28
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Family Catholic
Albany 53
Holy Family Catholic 7
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Shakopee 49
Anoka 20
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Robbinsdale Armstrong 35
Waconia 14
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
International Falls 28
Chisholm 44
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Worthington 13
Jordan 41
Final
Time: 7:00 PM
@Mound Westonka
North St. Paul 12
Mound Westonka 65
Final
Time: 7:00 PM
@New London
St. Cloud Cathedral 12
New London-Spicer 26
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Cretin-Derham Hall 17
Spring Lake Park 42
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Minneota 38
Adrian-Ellsworth 6
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine HS
White Bear Lake 19
Blaine 24
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Park of Cottage Grove 14
Lakeville South 69
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Annandale 13
Zimmerman 41
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Hopkins 0
Prior Lake 43
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Coon Rapids 27
St. Francis 28
F/OT
Time: 7:00 PM
@Eagan
Rosemount 39
Eagan 7
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Lakeville North 42
Eastview 13
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Park Center 6
Bloomington Kennedy 7
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Minnetonka 34
Edina 21
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Mahtomedi 36
Apple Valley 6
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Totino-Grace 27
Mounds View 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Duluth East 58
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Roseau
Warroad 20
Roseau 6
Final
Time: 7:00 PM
@Fosston
Red Lake County 36
Fosston 6
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Nicollet 20
Cedar Mountain 50
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Walker-Hackensack-Akeley 6
Pine River-Backus 41
Final
Time: 7:00 PM
@Maple River
Jackson County Central 30
Maple River 27
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Stillwater Area 29
Centennial 28
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Woodbury 21
Champlin Park 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Springfield 22
Lakeview 48
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Crosby-Ironton 0
Aitkin 34
Final
Time: 7:00 PM
@Grygla
Clearbrook-Gonvick 6
Goodridge/Grygla 32
Final
Time: 7:00 PM
@Stephen-Argyle
NCE/U-H 36
Stephen-Argyle 20
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Providence Academy 7
Richfield 34
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Windom Area 12
Blue Earth Area 73
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley-Watkins
Rockford 7
Eden Valley-Watkins 48
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Tracy-Milroy-Balaton 48
Lac qui Parle Valley 6
Final
Time: 7:00 PM
@North Woods
Rock Ridge 42
North Woods 8
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Underwood 12
Pelican Rapids 52
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Red Wing 0
Winona 29
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile-Beltrami
Northern Freeze 6
Fertile-Beltrami 54
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Chanhassen 27
Hastings 7
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Minnewaska Area 0
Royalton 52
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Eden Prairie 34
East Ridge 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Bemidji 12
Rogers 40
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Cambridge-Isanti 7
Elk River 52
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Burnsville 9
Farmington 28
Final
Time: 7:00 PM
@East Central
Rush City 32
East Central 6
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Mountain Lake Area 6
Red Rock Central 33
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
South St. Paul 7
St. Thomas Academy 42
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Cass Lake-Bena 6
Win-E-Mac 44
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Waterville-Elysian-Morristown 6
Randolph 55
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
North Branch 60
Pine City 8
Final
Time: 7:00 PM
@Onamia
Hinckley-Finlayson 54
Mille Lacs 0
Final
Time: 7:00 PM
@Little Falls
Glencoe-Silver Lake 22
Little Falls 16
Final
Time: 7:00 PM
@Le Sueur-Henderson
Pipestone Area 48
LeSueur-Henderson 7
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
St. Michael-Albertville 20
Forest Lake 35
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Osseo 7
Maple Grove 45
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Benilde-St. Margaret's 19
Irondale 29
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota-Mazeppa
Dover-Eyota 36
Zumbrota-Mazeppa 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Holy Angels 32
Hill-Murray 28
Final
Time: 7:00 PM
@Russell-Tyler-Ruthton
Sleepy Eye 6
Russell-Tyler-Ruthton 40
Final
Time: 7:00 PM
@Battle Lake
Breckenridge 27
Otter Tail Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@Hill City
Mountain Iron-Buhl 78
Hill City/Northland 0
Final
Time: 7:00 PM
@Red Lake
New York Mills 70
Red Lake 6
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Staples-Motley 6
Wadena-Deer Creek 45
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Wabasso 0
Canby 36
Final
Time: 8:00 PM
@New Ulm
Yellow Medicine East 27
New Ulm Cathedral 20
Final