Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Wednesday, November 11, 2020

Time: 2:00 PM
@Kelliher
South Ridge 24
North Central 0
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis South
Concordia Academy 44
Minneapolis South 19
Final
Time: 4:00 PM
@Sauk Centre
Melrose 21
Long Prairie-Grey Eagle 7
Final
Time: 4:00 PM
@East Grand Forks
Park Rapids Area 29
East Grand Forks 33
Final
Time: 4:00 PM
@Duluth East
Cloquet 22
Duluth East 27
Final
Time: 4:30 PM
@Henning
Hawley 19
Otter Tail Central 30
Final
Time: 5:00 PM
@Aurora
Two Harbors 29
Mesabi East 14
Final
Time: 5:00 PM
@Roseau
Pillager 14
Roseau 0
Final
Time: 5:00 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 42
Ortonville 22
Final
Time: 5:00 PM
@Braham
Chisholm 10
Braham 52
Final
Time: 5:00 PM
@Brooklyn Park
Hopkins 38
Park Center 14
Final
Time: 5:00 PM
@Olivia
Kimball Area 14
BOLD 35
Final
Time: 5:00 PM
@Finlayson
Barnum 6
East Central 0
Final
Time: 6:00 PM
@Lakeville North
Farmington 29
Lakeville North 7
Final
Time: 6:00 PM
@UM-Morris
Barnesville 65
Morris Area/Chokio-Alberta 56
Final
Time: 6:00 PM
@New London
Big Lake 16
Marshall 13
Final
Time: 6:00 PM
@Swanville
Parkers Prairie 16
Upsala/Swanville Area 50
Final
Time: 6:00 PM
@Crookston
Mahnomen/Waubun 34
Crookston 12
Final
Time: 6:00 PM
@Pelican Rapids
Frazee 0
Pelican Rapids 21
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Detroit Lakes 14
Pequot Lakes 6
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Staples-Motley 0
Breckenridge 54
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 10
Eden Valley-Watkins 28
Final
Time: 6:00 PM
@Burnsville
Wayzata 35
Burnsville 0
Final
Time: 6:00 PM
@Aitkin
Pine City 26
Aitkin 48
Final
Time: 6:00 PM
@Carlton
Northeast Range 0
Carlton/Wrenshall 26
Final
Time: 6:00 PM
@Benson
Howard Lake-Waverly-Winsted 40
Benson 13
Final
Time: 6:00 PM
@Roseville
Mounds View 14
Roseville 18
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Bemidji 13
Moorhead 27
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
New Prague 21
Rochester Century 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Chaska 49
Bloomington Jefferson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
St. Michael-Albertville 14
Eden Prairie 24
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Prior Lake 49
Minnetonka 7
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
White Bear Lake 27
Woodbury 24
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Underwood 20
Wadena-Deer Creek 22
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
New Ulm Cathedral 2
Murray County Central 35
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Centennial 35
Osseo 22
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Blaine 45
Anoka 10
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Robbinsdale Armstrong 28
Coon Rapids 12
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Mankato East 35
Austin 0
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Owatonna 42
Northfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Faribault 47
Albert Lea 6
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Apple Valley 22
Henry Sibley 20
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Chanhassen 37
St. Louis Park 14
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Spring Lake Park 14
Orono 0
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Edina 12
Shakopee 29
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Winona 6
Kasson-Mantorville 47
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Lake Crystal-Wellcome Memorial 7
Pipestone Area 8
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Hermantown 28
Proctor 0
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Stillwater Area 16
East Ridge 0
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Blooming Prairie 47
Fillmore Central 12
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Redwood Valley 41
Martin County West 14
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Medford 15
Triton 30
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Robbinsdale Cooper 34
Benilde-St. Margaret's 36
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Nicollet 20
Grand Meadow 61
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
United South Central 42
Waterville-Elysian-Morristown 6
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Holy Angels 7
Waconia 26
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Maple River 0
Blue Earth Area 40
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Cleveland 0
St. Clair/Loyola 31
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Stewartville 48
Red Wing 6
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
St. Peter 8
Tri-City United 18
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Sebeka 0
Bertha-Hewitt 2
Forfeit
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Cretin-Derham Hall 27
Totino-Grace 42
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Byron 13
Rochester Mayo 17
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Houston 0
Lanesboro 14
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Goodhue 28
Randolph 6
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Rothsay 20
Verndale 28
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Hill-Murray 38
South St. Paul 21
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Winona Cotter 26
Bethlehem Academy 27
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
St. Cloud Apollo 0
Alexandria 50
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Rockford 35
Sauk Centre 6
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Fergus Falls 8
Perham 34
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Westbrook-Walnut Grove 30
Edgerton 44
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Elk River 75
St. Cloud Tech 33
Final
Time: 7:00 PM
@Heron Lake
Red Rock Central 36
Heron Lake-Okabena/Fulda 8
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Browerville-Eagle Valley 45
Belgrade-Brooten-Elrosa 0
Final