Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Friday, April 29, 2022

Time: 12:00 PM
@Grand Rapids
Eveleth-Gilbert 15
Deer River 0
Final
Time: 12:00 PM
@Grand Rapids
Chisholm 11
Mesabi East 6
Final
Time: 12:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing 7
Greenway 0
Final
Time: 12:00 PM
South Ridge 3
Cherry 14
Final
Time: 12:00 PM
@Grand Rapids
International Falls 0
Grand Rapids 11
Final
Time: 2:00 PM
@Grand Rapids
Chisholm 1
Grand Rapids 19
Final
Time: 2:00 PM
@Grand Rapids
International Falls 3
Mesabi East 2
Final
Time: 2:00 PM
@Grand Rapids
Greenway 21
Deer River 0
Final
Time: 2:00 PM
@Grand Rapids
Eveleth-Gilbert 3
Hibbing 0
Final
Time: 3:30 PM
Mahnomen/Waubun 9
Pelican Rapids 1
Final
Time: 3:30 PM
Irondale 2
Stillwater Area 10
Final
Time: 4:00 PM
@Grand Rapids
Greenway 9
International Falls 1
Final
Time: 4:00 PM
@Hancock
Ashby 2
Hancock 7
Final
Time: 4:00 PM
@U of M
St. Agnes 6
Minneapolis Southwest 1
Final
Time: 4:00 PM
Bertha-Hewitt/Verndale 6
Pillager 4
Final
Time: 4:00 PM
@Lester Prairie
Randolph 17
Lester Prairie 1
F/5
Time: 4:00 PM
Two Harbors 7
Ely 8
Final
Time: 4:00 PM
@Grand Rapids
Mesabi East 22
Deer River 12
Final
Time: 4:00 PM
Cherry 10
Carlton 0
Final
Time: 4:00 PM
@Grand Rapids
Eveleth-Gilbert 3
Grand Rapids 4
Final
Time: 4:00 PM
Forest Lake 16
Roseville 0
Final
Time: 4:00 PM
Aitkin 1
Pequot Lakes 4
Final
Time: 4:00 PM
Maple Grove 1
Rogers 2
Final
Time: 4:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing 13
Chisholm 1
Final
Time: 4:00 PM
Silver Bay 16
Nashwauk-Keewatin 1
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 7
Kelliher/Northome 17
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 7
St. Peter 10
Final
Time: 4:30 PM
@Mounds Park Academy
Maranatha Christian 6
Mounds Park Academy 7
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy
Cristo Rey Jesuit 2
Concordia Academy 18
Final
Time: 4:30 PM
Hopkins 7
Wayzata 8
Final
Time: 4:30 PM
Park of Cottage Grove 8
Woodbury 0
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 15
Mounds View 0
Final
Time: 4:30 PM
Cretin-Derham Hall 3
East Ridge 4
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Kennedy 11
Waconia 9
Final
Time: 4:30 PM
Chanhassen 5
Chaska 1
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights
Minneapolis Edison 7
Fridley/Heights 9
Final
Time: 4:30 PM
Rochester Lourdes 14
Lake City 6
Final
Time: 4:30 PM
Breck 0
Providence Academy 8
Final
Time: 4:30 PM
Farmington 8
Eastview 7
Final
Time: 4:30 PM
Jordan 22
New Prague 18
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 19
Apple Valley 0
Final
Time: 4:30 PM
Edgerton/SW MN Christian 5
Luverne 11
Final
Time: 4:30 PM
Blake 5
Howard Lake-Waverly-Winsted 29
Final
Time: 4:30 PM
Floodwood 6
McGregor 19
Final
Time: 4:30 PM
Dassel-Cokato 2
Delano 5
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Jefferson 12
Orono 2
Final
Time: 4:30 PM
@Okabena
RCW/BOLD 23
Heron Lake-Okabena/Fulda 2
Final
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 2
Rush City 4
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 10
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 4:30 PM
East Central 2
Braham 12
F/5
Time: 4:30 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 7
Browerville-Eagle Valley 11
Final
Time: 4:30 PM
Mountain Iron-Buhl 9
North Woods 10
Final
Time: 4:30 PM
Medford 9
Bethlehem Academy 10
Final
Time: 4:30 PM
Edina 4
Eden Prairie 8
Final
Time: 4:30 PM
Lake Park-Audubon 12
Menahga 2
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 16
Pine City 8
Final
Time: 4:30 PM
Bemidji 12
Virginia 6
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 1
St. Francis 14
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Belle Plaine 12
Cleveland 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Lake Crystal-Wellcome Memorial 12
St. James Area 2
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Blooming Prairie 14
Maple River 5
Final
Time: 5:00 PM
@Upsala
Osakis 4
Upsala 5
Final
Time: 5:00 PM
Irondale 5
Stillwater Area 12
Final
Time: 5:00 PM
Albany 20
Foley 8
F/6
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Buffalo Lake-Hector-Stewart 9
Madelia 8
Final
Time: 5:00 PM
Brainerd 13
Alexandria 0
Final
Time: 5:00 PM
Princeton 1
Chisago Lakes Area 10
Final
Time: 5:00 PM
Dover-Eyota 5
Stewartville 2
Final
Time: 5:00 PM
Cloquet 17
Milaca 0
Final
Time: 5:30 PM
@Hancock
Ashby 4
Hancock 19
Final
Time: 5:30 PM
Worthington 0
New Ulm 4
Final
Time: 5:30 PM
Bertha-Hewitt/Verndale 15
Pillager 8
Final
Time: 5:30 PM
Forest Lake 11
Roseville 0
Final
Time: 5:30 PM
Aitkin 1
Pequot Lakes 12
Final
Time: 6:00 PM
Breck 1
Providence Academy 7
Final
Time: 6:00 PM
Floodwood 3
McGregor 15
Final
Time: 6:30 PM
@U of M
DeLaSalle 7
St. Paul Highland Park 5
Final
Time: 6:45 PM
Mahtomedi 4
Andover 9
Final
Time: 7:00 PM
St. Cloud 2
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
St. James Area 18
Madelia 1
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Belle Plaine 12
Blooming Prairie 5
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Cleveland 18
Maple River 8
Final
Time: 7:00 PM
Two Rivers 8
Coon Rapids 3
Final