High School Basketball (B) Scores for Tuesday, January 23, 2024

Time: 5:30 PM
@Community of Peace
International School of MN 42
Community of Peace Academy 51
Final
Time: 5:45 PM
@Pequot Lakes
Crosby-Ironton 35
Pequot Lakes 47
Final
Time: 5:45 PM
@Howard Lake
Litchfield 52
Howard Lake-Waverly-Winsted 78
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Park
Maple Grove 65
Park Center 83
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Bloomington Kennedy 37
St. Anthony Village 74
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
DeLaSalle 67
Fridley 50
Final
Time: 6:15 PM
@Monticello
Becker 61
Monticello 71
Final
Time: 6:30 PM
@Clearbrook
Badger/Greenbush-Middle River 60
Clearbrook-Gonvick 76
Final
Time: 6:30 PM
@Washington
St. Paul Humboldt 80
St. Paul Washington 67
Final
Time: 6:30 PM
@Johnson
St. Paul Como Park 39
St. Paul Johnson 80
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Hinckley-Finlayson 44
Rush City 55
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Cleveland 62
Alden-Conger 52
Final
Time: 7:00 PM
@Finlayson
Braham 34
East Central 77
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Providence Academy 38
Breck 93
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
St. Thomas Academy 78
Holy Angels 62
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Champlin Park 94
Andover 73
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Chaska 79
Bloomington Jefferson 67
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Shakopee 67
Burnsville 54
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Benilde-St. Margaret's 63
Chanhassen 58
Final
Time: 7:00 PM
@Crookston
Frazee 58
Crookston 68
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Hermantown 84
Duluth Denfeld 88
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Brainerd 78
Duluth East 62
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Apple Valley 60
Eastview 58
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Paynesville Area 41
Eden Valley-Watkins 54
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
St. Michael-Albertville 41
Edina 57
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Annandale 80
Glencoe-Silver Lake 50
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
North St. Paul 62
Hastings 72
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Kimball Area 60
Holdingford 48
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Wayzata 69
Hopkins 80
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Southwest Christian 77
Hutchinson 62
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Winona 82
Kasson-Mantorville 72
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eagan 45
Lakeville North 79
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Madelia 58
Mankato Loyola 54
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Belgrade-Brooten-Elrosa 96
Maple Lake 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 87
Minnetonka 92
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
St. Louis Park 65
New Prague 51
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin County West 73
Nicollet 59
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
St. Francis 53
North Branch 55
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Totino-Grace 83
Osseo 60
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Zimmerman 64
Princeton 74
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville South 73
Prior Lake 75
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Columbia Heights 102
Richfield 97
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 55
Rockford 52
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Elk River 51
Rogers 53
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Farmington 65
Rosemount 45
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Atwater-Cosmos-Grove City 72
Royalton 56
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Hill-Murray 61
South St. Paul 71
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Mahtomedi 72
Simley 35
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Coon Rapids 73
Spring Lake Park 84
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Blake 85
St. Paul Academy 69
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Two Rivers 48
Tartan 89
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Lake Crystal-Wellcome Memorial 95
T/ML/GHEC 47
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Orono 73
Waconia 87
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Nevis 73
Walker-Hackensack-Akeley 43
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
St. John's Prep 49
Hope Academy 87
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Centennial 75
Anoka 79
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Byron 41
Lake City 56
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Hibbing 55
Rock Ridge 79
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Moose Lake-Willow River 65
Grand Rapids 73
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Pine City 67
Duluth Marshall 79
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Kenyon-Wanamingo 83
Triton 81
Final
Time: 7:15 PM
@New London
Dassel-Cokato 66
New London-Spicer 56
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Hancock 51
Hillcrest Lutheran Academy 68
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Rocori 62
Little Falls 65
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Cherry 100
Nashwauk-Keewatin 28
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Esko 86
Aitkin 27
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Detroit Lakes 64
Alexandria 67
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Underwood 58
Ashby 73
Final
Time: 7:15 PM
@Benson
Sauk Centre 79
Benson 48
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Randolph 68
Bethlehem Academy 62
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Hayfield 42
Blooming Prairie 84
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Parkers Prairie 50
Brandon/Evansville 58
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Proctor 37
Cloquet 82
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Northland 65
Cromwell-Wright 94
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Carlton/Wrenshall 56
Ely 67
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Mille Lacs 53
Floodwood 33
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Mountain Iron-Buhl 80
Greenway 73
Final
Time: 7:15 PM
@Laporte
Cass Lake-Bena 110
Laporte 52
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Norwood-Young America 82
LeSueur-Henderson 85
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Sibley East 48
Lester Prairie 72
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Chisholm 64
Littlefork-Big Falls 81
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Windom Area 62
Marshall 84
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Tri-City United 75
Mayer Lutheran 73
Final
Time: 7:15 PM
@Melrose
West Central Area 68
Melrose 59
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Cook County 49
Mesabi East 62
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Maple River 70
New Richland-H-E-G 60
Final
Time: 7:15 PM
@Robbinsdale Armstrong
Blaine 69
Robbinsdale Armstrong 87
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 49
Rochester Lourdes 53
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Caledonia 77
St. Charles 38
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Waseca 77
St. Peter 79
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Cannon Falls 61
Stewartville 78
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester STEM
Plainview-Elgin-Millville 66
Rochester STEM Academy 20
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Apollo
Bemidji 68
St. Cloud Apollo 65
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Ogilvie 45
Upsala 74
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Rochester Century 79
Austin 53
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Pillager 55
Bertha-Hewitt 53
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Northome/Kelliher 70
Blackduck 55
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Cedar Mountain 57
Springfield 67
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
St. Clair 45
Fairmont 67
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
United Christian Academy 51
Heritage Christian 76
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Fosston 59
Lake Park-Audubon 47
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Zumbrota-Mazeppa 57
Lewiston-Altura 62
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
New Ulm Cathedral 66
Minnesota Valley Lutheran 53
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Lakeview 42
Murray County Central 81
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Climax/Fisher 66
NCE/U-H 82
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Win-E-Mac 71
Park Christian 74
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Wabasso 68
Sleepy Eye Saint Mary's 82
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Goodridge/Grygla 83
Warren-Alvarado-Oslo 77
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
East Grand Forks 70
Thief River Falls 63
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Verndale 56
Wadena-Deer Creek 75
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Mankato West 110
Albert Lea 46
Final
Time: 7:30 PM
@Lindstrom
Big Lake 76
Chisago Lakes Area 81
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Northfield 58
Faribault 66
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Rochester John Marshall 70
Red Wing 49
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
West Lutheran 89
Legacy Christian 90
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Owatonna 61
Rochester Mayo 78
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Warroad 81
Bagley 68
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Menahga 42
Henning 83
Final
Time: 7:30 PM
@PACT Charter
Eagle Ridge Academy 68
PACT Charter 59
Final
Time: 7:30 PM
@North Lakes Academy
Spectrum 80
North Lakes Academy 41
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Pipestone Area 87
Luverne 80
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Pine River-Backus 55
Red Lake 83
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Minnewaska Area 51
Barnesville 63
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
Blue Earth Area 68
Jackson County Central 76
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Red Lake County 80
Kittson County Central 66
Final