Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Saturday, May 14, 2022

Time: 10:00 AM
Southland 3
Lyle/Austin Pacelli 4
Final
Time: 10:00 AM
@Hayfield
Rushford-Peterson 13
Spring Grove 3
F/6
Time: 10:30 AM
@Glenville
Schaeffer Academy 0
Glenville-Emmons/Alden-Conger 10
Final
Time: 11:00 AM
@Spectrum
Mayer Lutheran 6
Spectrum 2
Final
Time: 11:00 AM
Red Wing 5
New Ulm 6
Final
Time: 11:00 AM
@Brainerd
Moorhead 16
Brainerd 15
Final
Time: 11:00 AM
Spring Lake Park 17
Duluth Denfeld 8
Final
Time: 11:00 AM
Faribault 3
Stewartville 10
Final
Time: 11:00 AM
@Rochester Mayo
Burnsville 2
Rochester Mayo 13
Final
Time: 11:00 AM
Minneapolis Edison 2
Delano 12
Final
Time: 12:00 PM
@Watertown
Maple River 1
Watertown-Mayer 13
Final
Time: 12:00 PM
LMAC 10
St. Agnes 6
Final
Time: 12:00 PM
La Crescent-Hokah 2
Chatfield 3
F/9
Time: 12:00 PM
@Wade Stadium
Hermantown 7
Spring Lake Park 4
Final
Time: 12:00 PM
Mankato East 5
Marshall 8
Final
Time: 12:00 PM
Edina 1
St. Louis Park 7
Final
Time: 12:00 PM
Trinity School 2
Legacy Christian 8
Final
Time: 12:00 PM
Blackduck 1
Ely 12
F/5
Time: 12:00 PM
@Austin Pacelli
Wabasha-Kellogg 7
Blooming Prairie 6
Final
Time: 12:00 PM
@Richfield
Two Rivers 16
Richfield 2
Final
Time: 12:30 PM
@Hayfield
Goodhue 3
Hayfield 14
F/5
Time: 1:00 PM
@Wartburg
Hutchinson 12
Rochester John Marshall 2
Final
Time: 1:00 PM
@New Ulm
Rocori 5
Red Wing 3
Final
Time: 1:00 PM
@Madison
Yellow Medicine East 10
Border West 5
Final
Time: 1:00 PM
Fergus Falls 1
Minnewaska Area 7
Final
Time: 1:00 PM
Winona Cotter 1
Lewiston-Altura 12
Final
Time: 1:00 PM
Triton 3
St. Charles 6
Final
Time: 1:00 PM
@Waseca
Worthington 3
Waseca 4
Final
Time: 1:00 PM
Perham 17
Esko 2
F/6
Time: 1:00 PM
@LeSueur
Jordan 13
LeSueur-Henderson 2
Final
Time: 1:30 PM
@Brainerd
Moorhead 6
Rogers 5
Final
Time: 1:30 PM
Prior Lake 1
Coon Rapids 0
Final
Time: 2:00 PM
Pine Island 2
Chatfield 4
Final
Time: 2:00 PM
@Blackduck
Ely 11
Red Lake County 1
F/6
Time: 2:00 PM
@Rochester Century
Apple Valley 4
Rochester Century 14
Final
Time: 2:00 PM
@Austin Pacelli
Wabasha-Kellogg 14
Southland 4
Final
Time: 2:00 PM
@Watertown
Maple River 2
Watertown-Mayer 6
Final
Time: 3:00 PM
@Hayfield
Spring Grove 15
Goodhue 4
F/5
Time: 3:00 PM
White Bear Lake 7
Duluth Denfeld 1
Final
Time: 3:00 PM
Winona Cotter 10
Lewiston-Altura 18
Final
Time: 3:00 PM
Border West 10
Lac qui Parle Valley 8
Final
Time: 3:00 PM
@Waseca
Worthington 12
Waseca 5
Final
Time: 4:00 PM
St. James Area 4
Pipestone Area 10
Final
Time: 4:00 PM
Blake 7
St. Paul Academy 4
Final
Time: 4:00 PM
@Brainerd
Rogers 11
Brainerd 2
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
St. Thomas Academy 12
Hill-Murray 2
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun
Win-E-Mac 5
Mahnomen/Waubun 6
Final
Time: 4:30 PM
Blake 12
Mounds Park Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake County 10
Blackduck 0
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Armstrong 2
Andover 5
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
Fosston 2
West Marshall 1
Final
Time: 4:30 PM
Hopkins 13
St. Michael-Albertville 2
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Austin 2
Albert Lea 12
Final
Time: 5:00 PM
Perham 18
Duluth East 6
Final
Time: 5:30 PM
@Elrosa
Sauk Centre 9
Belgrade-Brooten-Elrosa 1
Final
Time: 5:30 PM
@Hayfield
Rushford-Peterson 1
Hayfield 14
F/5
Time: 6:15 PM
@Duluth Marshall
Greenway 2
Duluth Marshall 11
Final
Time: 7:00 PM
St. Peter 5
Hutchinson 6
Final
Time: 7:00 PM
Randolph 10
Cannon Falls 4
Final
Time: 7:00 PM
Mankato West 20
New Prague 5
Final