Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Saturday, May 7, 2022

Time: 8:00 AM
Grand Rapids 2
Minnetonka 0
Final
Time: 9:00 AM
Fairmont 13
Windom Area 0
Final
Time: 10:00 AM
@Hinckley-Finlayson
Aitkin 1
Esko 0
Final
Time: 10:00 AM
Redwood Valley 10
Springfield 0
Final
Time: 10:00 AM
@Putz Field
Maple Grove 12
St. Cloud 0
Final
Time: 10:00 AM
@Spectrum
PACT Charter 2
Spectrum 12
Final
Time: 10:00 AM
@Eastview
Eagan 3
Eastview 7
Final
Time: 10:30 AM
North Branch 9
Duluth Denfeld 3
Final
Time: 10:30 AM
@Faber Field
Duluth East 8
Elk River 6
Final
Time: 10:30 AM
@Minnetonka
Grand Rapids 6
Totino-Grace 4
Final
Time: 10:30 AM
@Grafton
West Marshall 18
Grafton 7
Final
Time: 11:00 AM
@Simley
St. Croix Prep 1
Simley 11
Final
Time: 11:00 AM
Irondale 3
Centennial 10
Final
Time: 11:00 AM
@Windom
Fairmont 8
Blue Earth Area 6
Final
Time: 11:00 AM
Ely 5
Cook County 2
Final
Time: 11:00 AM
@Greenbush
Red Lake County 5
Badger/Greenbush-Middle River 15
F/5
Time: 11:00 AM
Mora 6
Crosby-Ironton 1
Final
Time: 11:00 AM
@La Crescent
La Crosse Aquinas 10
La Crescent-Hokah 1
Final
Time: 11:00 AM
@Faribault
Byron 19
Faribault 6
Final
Time: 11:00 AM
Triton 0
Hayfield 5
Final
Time: 12:00 PM
New Life Academy 9
St. Paul Academy 3
Final
Time: 12:00 PM
Red Lake County 4
Crookston 8
Final
Time: 12:00 PM
Edina 17
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 12:00 PM
@Waseca
Waterville-Elysian-Morristown 0
Waseca 10
Final
Time: 12:00 PM
@Springfield
Redwood Valley 17
BOLD 2
F/5
Time: 12:30 PM
@Sauk Rapids
Rocori 1
Sauk Rapids-Rice 14
Final
Time: 12:30 PM
@Hinckley-Finlayson
St. Anthony Village 8
Aitkin 0
Final
Time: 12:30 PM
@Grafton
May-Port-C-G 22
West Marshall 14
Final
Time: 12:30 PM
@Putz Field
Owatonna 7
Little Falls 1
Final
Time: 1:00 PM
@Rochester Mayo
Stillwater Area 11
Rochester Mayo 6
Final
Time: 1:00 PM
Blue Earth Area 7
Windom Area 9
Final
Time: 1:00 PM
@Faber Field
Minneapolis Southwest 12
New Ulm 7
Final
Time: 1:00 PM
Watertown-Mayer 16
Wadena-Deer Creek 5
Final
Time: 1:00 PM
@Crosby
Two Harbors 9
Mora 4
Final
Time: 1:00 PM
Maple Lake 2
Glencoe-Silver Lake 6
Final
Time: 2:00 PM
@Eastview
Prior Lake 8
Eastview 2
Final
Time: 2:00 PM
Totino-Grace 3
Minnetonka 1
Final
Time: 2:00 PM
North Branch 8
Cloquet 5
Final
Time: 2:00 PM
Proctor 11
International Falls 0
F/5
Time: 2:00 PM
St. Thomas Academy 7
Holy Angels 1
Final
Time: 2:00 PM
BOLD 1
Springfield 11
Final
Time: 3:00 PM
@Putz Field
Maple Grove 12
Owatonna 2
Final
Time: 3:00 PM
Lakeville North 2
Chaska 6
Final
Time: 3:00 PM
Two Harbors 6
Crosby-Ironton 1
Final
Time: 3:30 PM
@Deer Creek
Perham 8
Watertown-Mayer 7
F/8
Time: 3:30 PM
@Faber Field
Minneapolis Southwest 3
Duluth East 0
Final
Time: 4:00 PM
Northfield 2
River Falls 13
Final
Time: 4:30 PM
Renville County West 0
MACCRAY 10
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 7
Greenway 4
Final
Time: 4:30 PM
McGregor 6
Cromwell-Wright 9
Final
Time: 4:30 PM
Lake of the Woods 14
Deer River 4
Final
Time: 4:30 PM
Orono 6
Monticello 1
Final
Time: 5:30 PM
@Putz Field
Little Falls 1
St. Cloud 4
Final
Time: 6:00 PM
Perham 7
Wadena-Deer Creek 2
Final
Time: 6:00 PM
@Faber Field
Elk River 5
New Ulm 4
Final
Time: 6:00 PM
Rockford 7
St. Louis Park 5
Final
Time: 6:15 PM
@Mankato West
Marshall 3
Mankato West 13
F/6
Time: 6:30 PM
St. Michael-Albertville 2
Hopkins 9
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Fargo Shanley 9
Moorhead 8
Final
Time: 7:00 PM
New Prague 2
Shakopee 0
Final