Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, April 19, 2022

Time: 3:00 PM
@Glenville
Mabel-Canton 19
Glenville-Emmons/Alden-Conger 13
Final
Time: 4:00 PM
Sleepy Eye 0
Wabasso 2
Final
Time: 4:00 PM
Fergus Falls 0
St. Cloud 10
Final
Time: 4:00 PM
Zimmerman 10
Little Falls 0
Final
Time: 4:00 PM
Lester Prairie 1
Tri-City United 16
F/5
Time: 4:00 PM
Belle Plaine 2
LeSueur-Henderson 7
Final
Time: 4:00 PM
Willmar 3
Rocori 13
Final
Time: 4:00 PM
@Arlington
Mayer Lutheran 5
Sibley East 1
Final
Time: 4:00 PM
Pipestone Area 3
Luverne 6
Final
Time: 4:15 PM
North St. Paul 9
Tartan 7
Final
Time: 4:15 PM
Simley 9
Hill-Murray 4
Final
Time: 4:15 PM
@Hastings
Two Rivers 3
Hastings 6
Final
Time: 4:15 PM
Mahtomedi 15
South St. Paul 8
Final
Time: 4:15 PM
Minneapolis Washburn 0
DeLaSalle 15
Final
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 5
Minnetonka 2
Final
Time: 4:30 PM
Superior 4
Hermantown 0
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 10
Houston 3
Final
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 10
Mesabi East 0
F/5
Time: 4:30 PM
Madelia 5
United South Central 6
F/9
Time: 4:30 PM
@St. Clair
Cleveland 17
St. Clair/Loyola 4
Final
Time: 4:30 PM
Holdingford 13
Royalton 2
F/5
Time: 4:30 PM
Blake 0
Minnehaha Academy 15
Final
Time: 4:30 PM
East Central 1
Rush City 14
Final
Time: 4:30 PM
Randolph 13
Medford 2
Final
Time: 4:30 PM
@Sanborn
Murray County Central 18
RRC/WWG 9
Final
Time: 4:30 PM
Rochester Lourdes 1
Cannon Falls 11
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 3
Centennial 2
Final
Time: 4:30 PM
Visitation 13
Robbinsdale Cooper 4
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 15
Spring Lake Park 3
Final
Time: 4:30 PM
Delano 14
Orono 4
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 7
Robbinsdale Armstrong 2
Final
Time: 4:30 PM
Annandale 2
Glencoe-Silver Lake 12
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 11
Totino-Grace 0
Final
Time: 4:30 PM
Goodhue 1
Bethlehem Academy 13
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
Maranatha Christian 11
St. Agnes 9
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 10
Prior Lake 12
Final
Time: 4:30 PM
Esko 3
Moose Lake-Willow River 9
Final
Time: 4:30 PM
Southwest Christian 8
Jordan 13
Final
Time: 4:30 PM
Dassel-Cokato 4
Litchfield 0
Final
Time: 4:30 PM
Andover 7
Elk River 4
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 0
Rogers 11
Final
Time: 4:30 PM
Ely 13
Mountain Iron-Buhl 11
Final
Time: 4:30 PM
La Crescent-Hokah 13
Dover-Eyota 0
Final
Time: 4:30 PM
Lewiston-Altura 1
Chatfield 11
Final
Time: 4:45 PM
St. Paul Como Park 0
St. Croix Prep 13
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Northfield 14
Albert Lea 4
Final
Time: 5:00 PM
Winona Cotter 11
Zumbrota-Mazeppa 0
Final
Time: 5:00 PM
Cambridge-Isanti 0
St. Francis 10
Final
Time: 5:00 PM
@Upsala
Swanville 2
Upsala 9
Final
Time: 5:00 PM
North Branch 2
Chisago Lakes Area 3
Final
Time: 5:00 PM
@Glenville
Mabel-Canton 15
Glenville-Emmons/Alden-Conger 14
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Mankato West 6
Mankato East 2
Final
Time: 5:00 PM
Becker 11
Princeton 12
Final
Time: 5:00 PM
Hutchinson 10
Mound Westonka 1
Final
Time: 5:00 PM
Big Lake 9
Monticello 0
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Owatonna 17
Faribault 0
Final
Time: 5:00 PM
@Austin
Rochester Mayo 14
Austin 8
Final
Time: 5:00 PM
Rochester John Marshall 3
Red Wing 13
Final
Time: 5:00 PM
Pine Island 12
Triton 5
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 5
St. Cloud Cathedral 4
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Rochester Century 0
Winona 8
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 4
Albany 14
Final
Time: 5:00 PM
Rushford-Peterson 0
St. Charles 15
Final
Time: 5:30 PM
Waseca 2
Blue Earth Area 15
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 2
New Ulm 9
Final
Time: 5:30 PM
@Arlington
Mayer Lutheran 12
Sibley East 13
Final
Time: 5:30 PM
Fergus Falls 4
St. Cloud 15
Final
Time: 5:30 PM
Willmar 8
Rocori 11
Final
Time: 5:30 PM
Zimmerman 14
Little Falls 15
Final
Time: 5:30 PM
Pipestone Area 7
Luverne 12
Final
Time: 6:00 PM
Lester Prairie 3
Tri-City United 18
Final
Time: 6:00 PM
Rockford 9
Watertown-Mayer 1
Final
Time: 6:00 PM
Hibbing 3
Eveleth-Gilbert 2
Final
Time: 6:00 PM
Belle Plaine 7
LeSueur-Henderson 10
Final
Time: 6:30 PM
Coon Rapids 4
Osseo 7
Final