High School Softball Scores for Wednesday, May 22, 2024

Time: 1:00 PM
@Alexandria Area
Willmar 1
Alexandria 9
Final
Time: 1:00 PM
@PACT Charter
Atwater-Cosmos-Grove City 2
PACT Charter 13
F/5
Time: 1:00 PM
@Waite Park
St. Cloud Cathedral 12
Paynesville Area 0
Final
Time: 1:00 PM
@Waite Park
Albany 10
Eden Valley-Watkins 0
Final
Time: 2:00 PM
@Sebeka
Mille Lacs 8
Sebeka 9
Final
Time: 2:00 PM
@LeSueur-Henderson
St. James Area 0
LeSueur-Henderson 14
Final
Time: 3:00 PM
@Pamela Park
Hopkins 15
Minneapolis Roosevelt 0
Final
Time: 3:00 PM
@Bertha
Hill City/Northland 4
Bertha-Hewitt/Verndale 14
Final
Time: 3:00 PM
@Belle Plaine
Waseca 0
Belle Plaine 7
Final
Time: 3:00 PM
@Pamela Park
Bloomington Kennedy 10
Minneapolis Southwest 8
Final
Time: 3:00 PM
@Waite Park
Pierz 11
Milaca 3
Final
Time: 3:00 PM
@Waite Park
Kimball Area 11
Pequot Lakes 1
Final
Time: 3:30 PM
@Chisago Lakes Area
Hermantown 0
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 3:30 PM
@Hutchinson
Detroit Lakes 2
Hutchinson 17
Final
Time: 3:30 PM
@Hibbing
North Branch 9
Hibbing 7
Final
Time: 3:30 PM
@Cloquet
Grand Rapids 4
Cloquet 7
Final
Time: 4:00 PM
@Goodrich
St. Croix Lutheran 11
Mounds Park Academy 3
Final
Time: 4:00 PM
@Visitation
St. Croix Prep 7
Visitation 19
Final
Time: 4:00 PM
@Spectrum
Norwood-Young America 1
Spectrum 0
Final
Time: 4:00 PM
@Braham
Heritage Christian 1
Braham 16
F/4
Time: 4:00 PM
@Tri-City United
Blue Earth Area 5
Tri-City United 12
Final
Time: 4:00 PM
@Sleepy Eye
Nicollet 6
Sleepy Eye 8
Final
Time: 4:00 PM
@Hayfield
Kenyon-Wanamingo 0
Hayfield 2
Final
Time: 4:30 PM
@Champlin Park
Irondale 0
Champlin Park 8
Final
Time: 4:30 PM
@Maple Grove
Centennial 0
Maple Grove 3
Final
Time: 4:30 PM
@Kelliher/Northome
Nevis 1
Kelliher/Northome 6
Final
Time: 4:30 PM
@Brainerd
Bemidji 0
Brainerd 10
Final
Time: 4:30 PM
@St. Michael-Albertville
Buffalo 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 4:30 PM
@Moorhead
Sauk Rapids-Rice 8
Moorhead 13
Final
Time: 4:30 PM
@Mayer Lutheran
New Life Academy 6
Mayer Lutheran 8
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley
South St. Paul 6
Apple Valley 4
Final
Time: 4:30 PM
@St. Cloud Crush
Sartell-St. Stephen 6
St. Cloud 7
F/9
Time: 4:30 PM
@Eastview
Two Rivers 1
Eastview 6
Final
Time: 4:30 PM
@Stillwater high school
Stillwater Area 13
Mounds View 3
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight Field
Tartan 10
North St. Paul 9
Final
Time: 4:30 PM
@Ojibway Park
Woodbury 13
Roseville 3
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight Field
White Bear Lake 10
St. Paul Central 0
Final
Time: 4:30 PM
@Andover
Duluth East 0
Andover 11
Final
Time: 4:30 PM
@Blaine
Coon Rapids 0
Blaine 13
Final
Time: 4:30 PM
@Anoka
Cambridge-Isanti 6
Anoka 7
Final
Time: 4:30 PM
@Park
Eagan 2
Park of Cottage Grove 6
Final
Time: 4:30 PM
@Hastings
East Ridge 5
Hastings 2
Final
Time: 4:30 PM
@Rosemount
Burnsville 1
Rosemount 7
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy
Fridley/Heights 1
Concordia Academy 11
Final
Time: 4:30 PM
@Holy Family Catholic
Watertown-Mayer 1
Holy Family Catholic 16
Final
Time: 4:30 PM
@Richfield
St. Paul Highland Park 8
Richfield 11
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Rochester Century 2
Lakeville South 1
Final
Time: 4:30 PM
@Bethlehem Academy
Lewiston-Altura 7
Bethlehem Academy 6
Final
Time: 4:30 PM
@Zane Sports Park
Glencoe-Silver Lake 3
Maranatha Christian 2
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
North Lakes Academy 0
St. Agnes 17
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Waconia 7
Chaska 4
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Shakopee 5
Chanhassen 0
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Lake Park
Osseo 0
Spring Lake Park 5
Final
Time: 5:00 PM
@Martin County West
Glenville-Emmons/Alden-Conger 3
Martin County West 13
F/5
Time: 5:00 PM
@Lexington Memorial Field
St. Anthony Village 4
Hill-Murray 1
Final
Time: 5:00 PM
@Lexington Memorial Field
Cretin-Derham Hall 11
Mahtomedi 1
Final
Time: 5:00 PM
@Pamela Park
Wayzata 0
Edina 3
Final
Time: 5:00 PM
@Pamela Park
Robbinsdale Armstrong 14
St. Louis Park 9
Final
Time: 5:00 PM
@Monticello
Big Lake 1
Monticello 4
Final
Time: 5:00 PM
@Becker
Princeton 2
Becker 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Albert Lea 7
St. Peter 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Marshall 4
Worthington 2
Final
Time: 5:00 PM
@St. Clair/Loyola
New Richland-H-E-G 17
St. Clair/Loyola 10
Final
Time: 5:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
RRC/WWG 8
Sleepy Eye Saint Mary's 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rockford
Southwest Christian 0
Rockford 5
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Lakeville North 4
Owatonna 10
Final
Time: 5:00 PM
@Farmington
Rochester John Marshall 1
Farmington 15
Final
Time: 5:00 PM
@Stewartville
Red Wing 1
Stewartville 6
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Faribault 3
Northfield 2
Final
Time: 5:00 PM
@Kasson-Mantorville
Byron 6
Kasson-Mantorville 8
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Austin 0
Winona 3
Final
Time: 5:00 PM
@New Prague High School
Rochester Mayo 0
New Prague 7
Final
Time: 5:00 PM
@St. Francis
Zimmerman 0
St. Francis 1
Final
Time: 5:00 PM
@Fairmont
Sibley East 4
Fairmont 7
Final
Time: 5:00 PM
@Maple River
Waterville-Elysian-Morristown 0
Maple River 5
Final
Time: 5:00 PM
@Jordan
Medford 0
Jordan 4
Final
Time: 5:00 PM
@Cleveland
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Cleveland 9
Final
Time: 5:00 PM
@United South Central
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
United South Central 8
Final
Time: 5:00 PM
@Springfield
Minnesota Valley Lutheran 1
Springfield 11
Final
Time: 5:00 PM
@New Ulm Cathedral
Martin Luther/G-H-EC/Truman 0
New Ulm Cathedral 16
Final
Time: 5:00 PM
@Southland
Wabasha-Kellogg 3
Southland 1
Final
Time: 5:00 PM
@Blooming Prairie
Houston 2
Blooming Prairie 12
Final
Time: 5:00 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton
Madelia 4
Janesville-Waldorf-Pemberton 1
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Prior Lake 1
Eden Prairie 3
Final
Time: 6:30 PM
@Lexington Memorial Field
Minnehaha Academy 19
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 6:30 PM
@Lexington Memorial Field
Totino-Grace 11
St. Paul Harding 1
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Minnetonka 4
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
Marshall 4
Albert Lea 0
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
St. Peter 8
Worthington 2
Final
Time: 7:00 PM
@Waite Park
Paynesville Area 4
Eden Valley-Watkins 1
Final
Time: 7:00 PM
@Waite Park
Pequot Lakes 13
Milaca 5
Final