Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Saturday, May 14, 2022

Time: 9:00 AM
@Jackson County Central
Worthington 8
New York Mills 0
Final
Time: 9:00 AM
@Mound Westonka
DeLaSalle 11
Holy Family Catholic 1
Final
Time: 9:00 AM
@Mound Westonka
Orono 7
Minneapolis Southwest 0
Final
Time: 9:00 AM
@Mound Westonka
Richfield 8
Mound Westonka 16
Final
Time: 9:00 AM
@Hayfield
Bethlehem Academy 12
Pine Island 11
Final
Time: 9:00 AM
@Jackson County Central
Murray County Central 0
Jackson County Central 17
Final
Time: 10:00 AM
@Concordia Academy
Esko 6
Aitkin 0
Final
Time: 10:00 AM
Mountain Iron-Buhl 6
Barnum 14
Final
Time: 10:00 AM
@Janesville
Cleveland 18
Janesville-Waldorf-Pemberton 6
Final
Time: 10:00 AM
@Kasson
Rochester Century 7
Wabasha-Kellogg 3
Final
Time: 10:00 AM
@Kasson
St. Charles 2
Kasson-Mantorville 1
Final
Time: 10:00 AM
@Marshall
Lac qui Parle Valley 10
RRC/WWG 0
F/5
Time: 10:00 AM
LeSueur-Henderson 2
Eden Prairie 8
Final
Time: 10:00 AM
@Glenville
Schaeffer Academy 2
Glenville-Emmons/Alden-Conger 19
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
New Ulm 6
New Prague 4
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
Mankato East 5
Farmington 0
Final
Time: 10:00 AM
Blooming Prairie 8
Chatfield 16
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
Winona Cotter 7
Jordan 4
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
Benilde-St. Margaret's 6
Byron 3
Final
Time: 10:00 AM
@Greenbush
Grand Forks Central 11
Roseau 5
Final
Time: 10:00 AM
@Marshall
Luverne 13
Russell-Tyler-Ruthton 0
Final
Time: 10:00 AM
@Marshall
Redwood Valley 0
Marshall 15
Final
Time: 10:00 AM
@Greenbush
West Marshall 2
Badger/Greenbush-Middle River 17
Final
Time: 10:00 AM
Moorhead 2
Hill-Murray 8
Final
Time: 10:30 AM
@Hayfield
Mabel-Canton 8
Gibbon-Fairfax-Winthrop 5
Final
Time: 10:30 AM
@Hayfield
Zumbrota-Mazeppa 13
Kenyon-Wanamingo 5
Final
Time: 11:00 AM
Sauk Rapids-Rice 15
Detroit Lakes 7
Final
Time: 11:00 AM
@Fillmore Central
Lake City 6
Houston 5
Final
Time: 11:00 AM
@Waubun
Ada-Borup-West 3
Mahnomen/Waubun 9
Final
Time: 11:00 AM
@Swanville
Upsala 10
Benson 0
Final
Time: 11:00 AM
@Mound Westonka
Holy Family Catholic 9
Minneapolis Southwest 3
Final
Time: 11:00 AM
Becker 4
Eastview 9
Final
Time: 11:00 AM
@Jackson County Central
Worthington 11
Murray County Central 0
Final
Time: 11:00 AM
@Austin
Stewartville 18
Austin 0
Final
Time: 11:00 AM
@Jackson County Central
New York Mills 10
Jackson County Central 12
Final
Time: 11:00 AM
Hibbing 6
Grand Rapids 4
Final
Time: 11:00 AM
@Frazee
Pequot Lakes 1
Frazee 2
Final
Time: 11:00 AM
Blue Earth Area 6
Medford 4
Final
Time: 11:00 AM
@Mound Westonka
Hutchinson 11
Richfield 7
Final
Time: 11:00 AM
@Ellsworth
Martin County West 10
Adrian Area 0
Final
Time: 11:00 AM
@Mound Westonka
DeLaSalle 7
Mound Westonka 0
Final
Time: 11:30 AM
@Concordia Academy
Willmar 5
St. Paul Central 4
Final
Time: 11:30 AM
@Marshall
Luverne 1
Marshall 3
Final
Time: 11:30 AM
@Marshall
Windom Area 15
Montevideo 5
F/5
Time: 11:30 AM
@Concordia Academy
Aitkin 18
Minneapolis Roosevelt 2
Final
Time: 11:30 AM
@Marshall
Lac qui Parle Valley 16
Redwood Valley 1
F/4
Time: 11:30 AM
@Concordia Academy
Esko 14
Concordia Academy 12
Final
Time: 11:30 AM
@Concordia Academy
Litchfield 10
St. Croix Lutheran 0
Final
Time: 11:45 AM
@Greenbush
Red Lake Falls 7
Grand Forks Red River 1
Final
Time: 11:45 AM
@Greenbush
Sacred Heart 12
Lake of the Woods 9
Final
Time: 12:00 PM
@Barnum
Mountain Iron-Buhl 7
Nashwauk-Keewatin 6
Final
Time: 12:00 PM
@Hayfield
Zumbrota-Mazeppa 12
Bethlehem Academy 2
Final
Time: 12:00 PM
@Eden Prairie
North St. Paul 8
LeSueur-Henderson 2
Final
Time: 12:00 PM
Sibley East 3
Waseca 5
Final
Time: 12:00 PM
@Hayfield
Dover-Eyota 6
Pine Island 2
Final
Time: 12:00 PM
Hinckley-Finlayson 4
Pine City 7
Final
Time: 12:00 PM
Delano 4
St. Anthony Village 2
Final
Time: 12:00 PM
Rocori 0
Bemidji 7
Final
Time: 12:00 PM
Rogers 3
Hawley 4
Final
Time: 12:00 PM
@Janesville
United South Central 8
Cleveland 7
Final
Time: 12:00 PM
Moorhead 9
Spring Lake Park 2
Final
Time: 12:00 PM
Perham 8
Fergus Falls 7
Final
Time: 12:00 PM
West Lutheran 4
Mayer Lutheran 6
Final
Time: 12:00 PM
Champlin Park 4
Brainerd 5
Final
Time: 12:00 PM
@Winona
Park of Cottage Grove 3
Winona 4
Final
Time: 12:30 PM
@Ellsworth
Martin County West 8
Adrian Area 6
Final
Time: 12:45 PM
@Frazee
Dilworth-Glyndon-Felton 5
Pequot Lakes 3
Final
Time: 1:00 PM
@Jackson County Central
Worthington 1
Jackson County Central 2
Final
Time: 1:00 PM
@Marshall
Windom Area 9
Russell-Tyler-Ruthton 0
Final
Time: 1:00 PM
@Fillmore Central
Goodhue 11
Houston 10
Final
Time: 1:00 PM
@Grand Rapids
Hermantown 5
Hibbing 2
Final
Time: 1:00 PM
@Marshall
RRC/WWG 18
Montevideo 9
Final
Time: 1:00 PM
East Ridge 3
Cretin-Derham Hall 10
Final
Time: 1:00 PM
@Mound Westonka
Holy Family Catholic 9
Richfield 6
Final
Time: 1:00 PM
@Mound Westonka
Orono 6
Hutchinson 2
Final
Time: 1:00 PM
Eagan 11
Burnsville 0
Final
Time: 1:00 PM
@Waubun
East Polk 11
Ada-Borup-West 6
Final
Time: 1:00 PM
@Mound Westonka
Minneapolis Southwest 10
Mound Westonka 13
Final
Time: 1:00 PM
@Swanville
Benson 7
Swanville 10
Final
Time: 1:00 PM
@Austin
Stewartville 8
Austin 2
Final
Time: 1:00 PM
@Jackson County Central
New York Mills 10
Murray County Central 9
F/8
Time: 1:00 PM
@Owatonna
Albert Lea 2
Owatonna 10
Final
Time: 1:30 PM
@Hayfield
Pine Island 10
Mabel-Canton 5
Final
Time: 1:30 PM
@Greenbush
Grand Forks Red River 16
Lake of the Woods 0
Final
Time: 1:30 PM
@Hayfield
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0
Hayfield 8
Final
Time: 1:30 PM
@Greenbush
Roseau 20
West Marshall 0
Final
Time: 1:30 PM
Dawson-Boyd 0
Yellow Medicine East 10
Final
Time: 1:30 PM
Perham 9
Fergus Falls 10
Final
Time: 1:30 PM
Rocori 7
Bemidji 4
Final
Time: 1:30 PM
@Concordia Academy
St. Paul Central 9
Minneapolis Roosevelt 3
Final
Time: 1:30 PM
@Concordia Academy
Aitkin 7
Willmar 6
Final
Time: 1:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Lutheran 6
Concordia Academy 12
Final
Time: 1:30 PM
@Concordia Academy
Esko 5
Litchfield 2
Final
Time: 2:00 PM
North St. Paul 0
Eden Prairie 4
Final
Time: 2:00 PM
Nashwauk-Keewatin 1
Barnum 22
Final
Time: 2:00 PM
@Mayer Lutheran
Braham 2
West Lutheran 10
Final
Time: 2:00 PM
Spring Lake Park 1
Hill-Murray 3
Final
Time: 2:30 PM
@Grand Rapids
Hermantown 14
Cherry 1
Final
Time: 3:00 PM
East Polk 11
Mahnomen/Waubun 6
Final
Time: 3:00 PM
@Hayfield
Zumbrota-Mazeppa 17
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0
Final
Time: 3:00 PM
@Hayfield
Dover-Eyota 10
Mabel-Canton 7
Final
Time: 3:00 PM
@Mound Westonka
DeLaSalle 3
Hutchinson 1
Final
Time: 3:15 PM
@Greenbush
Grand Forks Central 4
Badger/Greenbush-Middle River 13
Final
Time: 3:15 PM
@Greenbush
Red Lake Falls 21
Sacred Heart 0
Final
Time: 4:00 PM
@Mayer Lutheran
Mayer Lutheran 4
Braham 0
Final
Time: 4:30 PM
Cherry 3
Grand Rapids 4
F/7
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 3
Cloquet 8
Final
Time: 4:30 PM
Hopkins 3
St. Michael-Albertville 0
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 21
Bagley 2
F/5
Time: 5:00 PM
@Greenbush
Lake of the Woods 19
West Marshall 14
Final
Time: 5:00 PM
@Greenbush
Grand Forks Central 18
Sacred Heart 8
Final
Time: 5:00 PM
@Greenbush
Grand Forks Red River 17
Roseau 9
Final
Time: 6:00 PM
@Eagan
Zumbrota-Mazeppa 2
Eagan 22
Final
Time: 6:00 PM
Rockford 2
Centennial 3
Final
Time: 6:45 PM
@Greenbush
Red Lake Falls 10
Badger/Greenbush-Middle River 0
Final
Time: 8:00 PM
Mahtomedi 1
Hastings 11
Final