Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Saturday, May 7, 2022

Time: 9:00 AM
@Lakeville North
Lakeville South 3
New Ulm 1
Final
Time: 9:00 AM
@Barnesville
NCE/U-H 13
East Grand Forks 0
Final
Time: 9:00 AM
@Lakeville North
Minneapolis Southwest 19
Minneapolis South 12
Final
Time: 9:00 AM
@Barnesville
Rothsay 8
Barnesville 3
Final
Time: 9:00 AM
@Maranatha Christian
Totino-Grace 8
Maranatha Christian 12
Final
Time: 9:00 AM
@Lakeville North
Two Rivers 4
Lakeville North 3
Final
Time: 9:00 AM
@Deer River
Hill City/Northland 14
Deer River 4
Final
Time: 9:00 AM
@Sauk Rapids
Duluth Marshall 2
Sauk Rapids-Rice 3
Final
Time: 9:00 AM
@Sauk Rapids
Monticello 18
Hutchinson 4
Final
Time: 9:00 AM
@Deer River
Crosby-Ironton 14
Braham 12
Final
Time: 9:00 AM
@Lakeville North
Tartan 12
Ellsworth (WI) 2
Final
Time: 9:00 AM
@Windom
Fairmont 6
Windom Area 3
Final
Time: 10:00 AM
Duluth East 3
Duluth Denfeld 10
Final
Time: 10:00 AM
Visitation 2
Randolph 15
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
St. Cloud Cathedral 12
New Richland-H-E-G 0
F/5
Time: 10:00 AM
@Horicon
St. Anthony Village 4
Horicon 0
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
Glencoe-Silver Lake 5
Hayfield 3
Final
Time: 10:00 AM
Triton 6
Cannon Falls 16
F/5
Time: 10:00 AM
@Alexandria
Little Falls 16
Alexandria 12
Final
Time: 10:00 AM
@Blake
Mounds Park Academy 13
Providence Academy 2
Final
Time: 10:00 AM
@Caswell Park - North Mankato
Sauk Centre 13
St. Clair/Loyola 3
Final
Time: 10:00 AM
Waseca 0
Worthington 10
Final
Time: 10:15 AM
@Windom
New Ulm Cathedral 9
Martin County West 2
Final
Time: 10:15 AM
@Sauk Rapids
Proctor 8
St. Cloud 1
Final
Time: 10:15 AM
@Sauk Rapids
Maple Lake 10
Thief River Falls 6
Final
Time: 10:30 AM
@Deer River
Braham 19
Cromwell-Wright 7
Final
Time: 10:30 AM
@Lakeville North
New Ulm 7
Tartan 4
Final
Time: 10:30 AM
@Lakeville North
Lakeville South 12
Ellsworth (WI) 2
Final
Time: 10:30 AM
@Lakeville North
Minneapolis South 0
Lakeville North 10
Final
Time: 10:30 AM
@Lakeville North
Two Rivers 19
Minneapolis Southwest 0
Final
Time: 10:30 AM
@Barnesville
East Grand Forks 4
Barnesville 19
Final
Time: 10:30 AM
@Barnesville
NCE/U-H 13
Rothsay 0
Final
Time: 10:30 AM
@Deer River
Hill City/Northland 15
Nevis 0
Final
Time: 11:00 AM
Southland 11
Fillmore Central/Lanesboro 12
Final
Time: 11:00 AM
Shakopee 10
Eastview 5
Final
Time: 11:00 AM
Ely 9
Cook County 7
Final
Time: 11:00 AM
@Maranatha Christian
Minnehaha Academy 4
Maranatha Christian 12
Final
Time: 11:30 AM
Waseca 0
Worthington 12
F/5
Time: 11:30 AM
@Windom
Martin County West 2
Windom Area 5
Final
Time: 11:30 AM
@Sauk Rapids
Hutchinson 12
Duluth Marshall 2
Final
Time: 11:30 AM
@Sauk Rapids
Monticello 11
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 11:30 AM
@Alexandria
Jamestown 13
Eden Valley-Watkins 2
Final
Time: 12:00 PM
@Barnesville
NCE/U-H 8
Barnesville 10
Final
Time: 12:00 PM
Roseau 8
Park Rapids Area 9
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Two Rivers 15
Minneapolis South 0
Final
Time: 12:00 PM
@Barnesville
Rothsay 11
East Grand Forks 6
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Minneapolis Southwest 1
Lakeville North 12
Final
Time: 12:00 PM
@Deer River
Nevis 8
Deer River 15
Final
Time: 12:00 PM
Maple Grove 1
Stillwater Area 11
Final
Time: 12:00 PM
Osseo 5
Blaine 8
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Tartan 6
Lakeville South 2
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
New Ulm 8
Ellsworth (WI) 6
Final
Time: 12:00 PM
Coon Rapids 14
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 12:00 PM
@Randolph
Waterville-Elysian-Morristown 13
Visitation 3
Final
Time: 12:00 PM
Northfield 3
Eagan 7
Final
Time: 12:00 PM
@Deer River
Cromwell-Wright 6
Crosby-Ironton 5
Final
Time: 12:00 PM
@Horicon
St. Anthony Village 10
Cambria-Friesland 0
F/5
Time: 12:45 PM
@Windom
New Ulm Cathedral 13
Fairmont 5
Final
Time: 12:45 PM
@Sauk Rapids
Thief River Falls 6
St. Cloud 5
Final
Time: 12:45 PM
@Sauk Rapids
Proctor 2
Maple Lake 0
Final
Time: 1:00 PM
@Browerville
Cherry 4
Browerville-Eagle Valley 1
Final
Time: 1:00 PM
Mankato West 0
Rosemount 5
Final
Time: 1:00 PM
@Maranatha Christian
Minnehaha Academy 12
Totino-Grace 10
Final
Time: 1:30 PM
St. Paul Johnson 0
River Falls 16
Final
Time: 1:30 PM
@Deer River
Nevis 9
Cromwell-Wright 8
Final
Time: 1:30 PM
@Deer River
Crosby-Ironton 17
Deer River 7
Final
Time: 2:00 PM
Roseau 11
Park Rapids Area 10
Final
Time: 2:00 PM
@Eagan
Wayzata 2
Eagan 4
Final
Time: 2:00 PM
@Sauk Rapids
Thief River Falls 8
Hutchinson 7
Final
Time: 2:00 PM
@Alexandria
Eden Valley-Watkins 16
Alexandria 12
F/8
Time: 2:00 PM
@Sauk Rapids
Maple Lake 15
Sauk Rapids-Rice 5
Final
Time: 2:00 PM
@Eagan
Zumbrota-Mazeppa 13
Hastings 6
Final
Time: 2:00 PM
@Brooklyn Center
Minneapolis Roosevelt 15
Minneapolis Henry 4
Final
Time: 3:00 PM
@Deer River
Hill City/Northland 16
Braham 6
F/6
Time: 3:15 PM
@Sauk Rapids
Proctor 9
Monticello 6
Final
Time: 3:15 PM
@Sauk Rapids
St. Cloud 22
Duluth Marshall 7
Final
Time: 4:00 PM
@Eagan
Anoka 4
Hastings 2
Final
Time: 4:00 PM
@Eagan
Wayzata 13
Zumbrota-Mazeppa 3
Final
Time: 4:30 PM
Cloquet 5
Moose Lake-Willow River 4
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 14
Sacred Heart 11
F/8
Time: 4:30 PM
Irondale 6
Woodbury 8
Final
Time: 6:00 PM
@Eagan
Hastings 7
Mounds View 4
Final
Time: 6:00 PM
Hopkins 13
Chanhassen 8
Final
Time: 6:00 PM
@Eagan
Wayzata 6
Anoka 1
Final