Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, May 31, 2022

Time: 10:30 AM
@Brainerd
Hinckley-Finlayson 16
Walker-Hackensack-Akeley 5
Final
Time: 10:30 AM
@Brainerd
Menahga 7
Mille Lacs 2
Final
Time: 11:00 AM
@Grand Rapids
Esko 10
Aitkin 8
Final
Time: 11:00 AM
@Cloquet
Moose Lake-Willow River 10
South Ridge 0
F/5
Time: 11:00 AM
@Grand Rapids
Rush City 7
Greenway 4
Final
Time: 11:00 AM
@Cloquet
Silver Bay 9
North Woods 1
Final
Time: 12:30 PM
@Brainerd
Mille Lacs 7
Hinckley-Finlayson 2
Final
Time: 1:00 PM
@Grand Rapids
Esko 7
Rush City 6
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Cherry 3
Carlton 2
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Moose Lake-Willow River 14
Silver Bay 0
F/5
Time: 3:00 PM
@Brainerd
Rogers 11
Buffalo 0
Final
Time: 3:00 PM
@Cloquet
Moose Lake-Willow River 10
Carlton 0
F/6
Time: 3:00 PM
@Brainerd
Moorhead 8
Elk River 5
Final
Time: 3:00 PM
@Richfield
Simley 5
Holy Angels 4
Final
Time: 3:00 PM
@Richfield
Bloomington Kennedy 6
South St. Paul 0
Final
Time: 3:00 PM
@Pamela Park
St. Louis Park 11
Robbinsdale Armstrong 6
Final
Time: 3:00 PM
@Grand Rapids
Eveleth-Gilbert 15
Esko 5
F/6
Time: 3:30 PM
@Chisago Lakes
Hermantown 1
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 3:30 PM
@Chisago Lakes
Hibbing 2
North Branch 1
Final
Time: 4:00 PM
@Todd Park
Winona 3
Byron 2
Final
Time: 4:00 PM
@Rocori
Little Falls 10
Detroit Lakes 6
Final
Time: 4:00 PM
@Rocori
Alexandria 2
Rocori 13
Final
Time: 4:00 PM
@Todd Park
Kasson-Mantorville 4
Red Wing 2
Final
Time: 4:00 PM
@Todd Park
Northfield 4
Lakeville North 3
Final
Time: 4:00 PM
Mayer Lutheran 1
West Lutheran 2
Final
Time: 4:00 PM
@Maple Grove
Champlin Park 1
Irondale 0
Final
Time: 4:00 PM
@Todd Park
Lakeville South 5
Farmington 3
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
White Bear Lake 1
Stillwater Area 0
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 4
Orono 3
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 13
Mound Westonka 4
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Chanhassen 6
Chaska 2
Final
Time: 4:30 PM
@Lexington
St. Anthony Village 7
Hill-Murray 3
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
North St. Paul 7
Woodbury 2
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Maple Lake 11
Annandale 1
Final
Time: 4:30 PM
@St. Croix Prep
St. Agnes 3
St. Croix Prep 1
Final
Time: 4:30 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 5
Norwood-Young America 0
Final
Time: 5:00 PM
@Todd Park
Cannon Falls 4
Chatfield 2
Final
Time: 5:00 PM
@Richfield
Eagan 6
Park of Cottage Grove 5
Final
Time: 5:00 PM
@Marshall
Litchfield 5
Dassel-Cokato 4
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Mankato East 9
Marshall 5
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
St. James Area 3
New Ulm 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park
Sleepy Eye Saint Mary's 10
Martin County West 0
Final
Time: 5:00 PM
@Lakeview
Tracy-Milroy-Balaton 16
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 8
Final
Time: 5:00 PM
@Pamela Park
St. Louis Park 5
Edina 3
Final
Time: 5:00 PM
@Pamela Park
Hopkins 4
Wayzata 0
Final
Time: 5:00 PM
@Grand Rapids
Proctor 10
Eveleth-Gilbert 0
Final
Time: 5:00 PM
@Richfield
East Ridge 4
Rosemount 3
Final
Time: 5:00 PM
@Todd Park
Zumbrota-Mazeppa 5
St. Charles 4
Final
Time: 5:00 PM
@Todd Park
Bethlehem Academy 8
Southland 1
Final
Time: 5:00 PM
@Todd Park
Wabasha-Kellogg 4
Waterville-Elysian-Morristown 1
Final
Time: 5:00 PM
@Brainerd
St. Michael-Albertville 2
Brainerd 5
Final
Time: 5:30 PM
@Aspen Park
Anoka 6
Andover 5
Final
Time: 5:30 PM
@Chisago Lakes
Hermantown 4
Hibbing 3
Final
Time: 5:45 PM
@Maple Grove
Champlin Park 0
Maple Grove 4
Final
Time: 6:00 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 4
Annandale 1
Final
Time: 6:00 PM
@Brainerd
Moorhead 8
Rogers 7
Final
Time: 6:00 PM
@McKnight
Stillwater Area 7
North St. Paul 0
Final
Time: 6:00 PM
@Rocori
Little Falls 8
Alexandria 3
Final
Time: 6:00 PM
@Todd Park
Kasson-Mantorville 4
Byron 0
Final
Time: 6:00 PM
@Todd Park
Farmington 5
Northfield 4
Final
Time: 6:30 PM
@Lexington
St. Anthony Village 5
Mahtomedi 4
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Shakopee 10
Eden Prairie 2
Final
Time: 6:30 PM
@Miller Park
Shakopee 11
Chaska 2
Final
Time: 7:00 PM
@Marshall
Luverne 3
Litchfield 1
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
New Ulm 7
Belle Plaine 6
Final
Time: 7:00 PM
@Caswell Park
New Ulm Cathedral 11
Sleepy Eye Saint Mary's 2
Final
Time: 7:00 PM
@Todd Park
Chatfield 6
Zumbrota-Mazeppa 0
Final
Time: 7:00 PM
@Todd Park
Bethlehem Academy 9
Waterville-Elysian-Morristown 5
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeview
Lac qui Parle Valley 7
Tracy-Milroy-Balaton 2
Final
Time: 7:30 PM
@Aspen Park
Anoka 7
Blaine 1
Final
Time: 3:00 PM
@Pamela Park
Edina 11
Minneapolis Southwest 1