Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Rushford-Peterson 6-0 8-0 40.8 8.5 55.0 2 Won 8
2 Fillmore Central 5-1 7-1 33.1 10.0 47.0 11 Won 6
3 Bethlehem Academy 4-2 6-2 29.6 14.6 43.6 17 Lost 1
4 Randolph 3-3 5-3 33.5 20.0 35.9 23 Won 2
5 Kenyon-Wanamingo 2-4 3-5 19.8 24.1 23.9 37 Won 1
6 Hayfield 1-5 2-6 19.8 40.9 20.5 41 Lost 2
7 Kingsland 0-0 3-5 24.5 25.8 15.0 49 Lost 2
8 Wabasha-Kellogg 0-6 0-8 4.5 42.4 9.3 58 Lost 8

Section 2A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Mayer Lutheran 5-1 7-1 36.8 10.0 52.9 6 Won 7
2 Gibbon-Fairfax-Winthrop 3-0 6-2 32.5 19.2 46.4 14 Lost 1
3 Lester Prairie 4-1 5-3 23.6 11.8 33.0 26 Won 1
4 United South Central 3-2 4-4 26.1 18.5 26.9 31 Lost 1
5 New Ulm Cathedral 0-0 4-4 28.2 22.5 25.1 35 Won 1
6 Cleveland 2-4 3-5 12.4 21.0 18.6 44 Lost 1
7 Janesville-Waldorf-Pemberton 1-4 1-7 8.1 31.1 13.5 52 Won 1
8 Alden-Conger/G-E 0-6 0-8 5.2 43.0 8.0 61 Lost 8

Section 3A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Murray County Central 5-0 8-0 39.6 7.8 51.9 7 Won 8
2 Springfield 4-0 6-2 38.9 26.1 43.0 18 Lost 1
3 Tracy-Milroy-Balaton 4-2 6-2 41.6 17.1 40.0 21 Won 4
4 Martin County West 2-3 5-3 25.5 16.9 38.3 22 Lost 3
5 Russell-Tyler-Ruthton 1-0 5-3 24.9 19.2 31.8 28 Won 2
6 Adrian-Ellsworth 2-3 3-5 15.2 23.2 26.1 32 Lost 1
7 Sleepy Eye 0-6 2-6 13.6 33.8 21.1 40 Won 1
8 Wabasso 0-4 1-7 14.5 34.2 13.5 52 Lost 1

Section 4A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Upsala/Swanville Area 4-0 6-2 37.4 28.5 44.0 16 Lost 1
2 Belgrade-Brooten-Elrosa 3-2 5-3 25.5 27.4 35.5 24 Lost 1
3 Browerville-Eagle Valley 3-2 4-4 29.1 26.5 30.0 29 Won 1
4 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 1-4 2-6 15.4 32.1 22.9 38 Lost 1
5 Benson 2-2 3-5 20.9 28.8 25.3 34 Lost 1
6 Parkers Prairie 0-0 1-7 10.8 24.9 16.8 47 Lost 5
7 Long Prairie-Grey Eagle 1-4 1-7 12.5 32.1 13.4 54 Won 1

Section 5A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Minneota 6-0 8-0 44.5 1.5 54.7 3 Won 8
2 BOLD 0-0 7-1 37.9 17.6 53.9 5 Won 1
3 Lakeview 5-1 7-1 35.4 20.4 50.0 9 Won 4
4 Dawson-Boyd 4-2 6-2 33.1 13.4 41.4 20 Lost 1
5 Lac qui Parle Valley 3-3 3-5 13.5 29.5 22.9 38 Lost 2
6 Canby 2-4 3-5 12.2 26.5 20.1 42 Lost 3
7 MACCRAY 1-5 1-7 7.8 36.4 14.1 51 Won 1
8 Yellow Medicine East 0-6 0-8 11.8 35.2 9.2 59 Lost 8

Section 6A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Otter Tail Central 2-0 8-0 30.8 8.5 55.6 1 Won 8
2 Pine River-Backus 3-1 7-1 35.1 16.5 50.9 8 Won 4
3 New York Mills 2-0 6-1 31.9 8.3 45.6 15 Lost 1
4 Breckenridge 1-1 4-4 18.0 17.1 32.5 27 Lost 3
5 Underwood 0-2 3-5 11.5 25.2 27.3 30 Lost 2
6 Menahga 1-2 3-5 22.8 24.1 19.9 43 Lost 3
7 Lake Park-Audubon 0-1 2-6 18.1 27.4 17.0 46 Lost 4
8 Walker-Hackensack-Akeley 0-2 1-6 15.6 41.0 15.3 48 Won 1

Section 7A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Deer River 6-0 8-0 36.5 11.5 54.1 4 Won 8
2 North Woods 5-1 6-2 39.5 14.6 41.7 19 Won 5
3 Barnum 4-2 5-3 32.2 17.4 34.4 25 Won 2
4 Chisholm 2-3 3-4 27.1 34.4 26.0 33 Lost 3
5 Braham 2-4 2-6 25.5 31.2 18.0 45 Won 2
6 Mille Lacs 1-5 1-7 13.9 44.0 14.3 50 Lost 4
7 East Central 0-5 0-7 7.6 54.3 11.5 55 Lost 7
8 Ely 0-0 1-7 7.5 37.5 8.4 60 Lost 7

Section 8A Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Ada-Borup-West 4-0 7-1 32.8 11.8 49.1 10 Won 2
2 Mahnomen/Waubun 2-1 7-1 37.0 11.2 46.5 13 Won 4
3 Polk County West 3-1 6-1 34.9 10.6 46.8 12 Won 2
4 Red Lake County 2-3 3-4 24.3 27.7 24.4 36 Lost 1
5 Bagley 1-2 1-7 12.5 42.0 11.1 56 Lost 1
6 Fosston 0-4 0-6 4.3 34.8 9.7 57 Lost 6
Red Lake 0-1 0-4 2.0 52.0 6.6 62 Lost 4