Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Chatfield 6-0 7-1 31.1 15.8 75.6 4 Won 7
2 Goodhue 4-2 5-3 30.2 29.5 51.8 18 Won 1
3 Caledonia 3-3 4-4 22.4 18.5 46.1 22 Won 3
4 Triton 3-3 5-3 26.1 24.2 49.6 20 Lost 2
5 St. Charles 3-3 4-4 23.0 26.2 42.3 24 Won 3
6 Lewiston-Altura 1-5 3-5 26.8 24.6 30.3 35 Lost 4
7 Dover-Eyota 1-5 2-6 21.0 36.5 25.2 38 Lost 3
8 Winona Cotter 0-0 2-6 18.9 36.6 15.0 49 Lost 5

Section 2AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Blooming Prairie 4-0 8-0 45.5 9.1 63.6 9 Won 8
2 Maple River 2-0 7-1 38.8 6.9 61.0 10 Won 5
3 Blue Earth Area 1-1 7-1 43.8 11.8 65.0 7 Won 2
4 St. Clair/Loyola 3-1 6-2 23.4 14.2 47.7 21 Won 3
5 New Richland-H-E-G 2-2 4-4 27.1 16.4 31.3 32 Won 1
6 Waterville-Elysian-Morristown 1-3 3-5 11.5 29.4 22.8 43 Lost 3
7 LeSueur-Henderson 0-2 1-7 9.8 37.8 15.6 48 Lost 2
8 Medford 0-4 0-8 5.8 37.0 12.4 52 Lost 8

Section 3AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Pipestone Area 5-0 8-0 33.4 12.2 64.9 8 Won 8
2 Jackson County Central 3-1 5-3 25.6 21.9 55.7 17 Won 1
3 Redwood Valley 3-2 6-2 29.0 14.8 56.2 16 Won 3
4 Minnesota Valley Lutheran 1-0 4-4 24.0 20.5 30.9 33 Won 1
5 Lake Crystal-Wellcome Memorial 1-3 2-6 16.9 30.6 24.8 39 Lost 1
6 Sibley East 0-2 1-7 13.0 27.4 20.1 44 Lost 7
7 Windom Area 0-4 1-7 11.0 38.4 19.0 45 Lost 3
8 St. James Area 0-1 0-8 13.2 53.4 9.0 54 Lost 8

Section 4AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Minneapolis North 0-0 7-1 39.1 9.1 95.9 1 Won 6
2 St. Agnes 1-0 7-1 31.1 11.2 81.2 2 Won 4
3 Rush City 0-0 7-1 48.5 20.0 50.6 19 Lost 1
4 Norwood-Young America 0-0 4-4 18.8 29.5 34.5 28 Won 1
5 Concordia Academy 0-1 2-6 14.2 23.8 32.1 30 Lost 6
6 Maple Lake 0-0 1-7 9.0 38.8 14.2 50 Lost 2
7 Howard Lake-Waverly-Winsted 0-0 0-8 13.0 28.8 14.1 51 Lost 8

Section 5AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Royalton 2-1 7-1 23.0 6.1 73.2 5 Won 3
2 Eden Valley-Watkins 2-1 7-1 31.5 19.1 72.3 6 Won 2
3 Kimball Area 1-0 8-0 49.0 6.6 57.3 15 Won 8
4 Paynesville Area 2-1 6-2 35.8 28.9 60.8 12 Won 4
5 Holdingford 0-3 3-5 21.1 27.2 32.0 31 Lost 1
6 Atwater-Cosmos-Grove City 0-1 3-5 26.0 22.8 24.3 41 Won 1

Section 6AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Osakis 3-0 7-1 32.6 14.9 60.9 11 Won 2
2 West Central Area/Ashby 2-1 7-1 32.1 12.2 59.0 14 Won 1
3 Sauk Centre 0-0 4-4 19.5 20.8 42.2 25 Lost 1
4 Staples-Motley 2-2 2-6 13.2 37.9 24.5 40 Lost 4
5 Wadena-Deer Creek 0-1 4-4 29.8 19.5 26.6 37 Lost 2
6 Pillager 0-3 0-8 8.2 31.2 12.0 53 Lost 8

Section 7AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Moose Lake-Willow River 2-0 6-0 45.3 4.5 77.1 3 Won 6
2 Hinckley-Finlayson 3-0 5-2 25.7 18.3 37.5 27 Won 3
3 Mesabi East 2-2 4-4 18.0 30.0 34.0 29 Lost 4
4 International Falls 1-3 2-6 14.0 33.6 24.1 42 Won 1
5 Crosby-Ironton 0-3 1-6 9.4 28.3 16.5 47 Lost 3

Section 8AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Barnesville 3-0 6-2 40.0 14.9 59.6 13 Won 4
2 Pelican Rapids 1-1 6-2 31.0 14.2 44.0 23 Won 3
3 Hawley 1-1 4-4 25.5 19.0 37.9 26 Lost 1
4 Warroad 0-0 5-3 23.6 18.0 30.9 33 Won 3
5 Crookston 1-2 3-5 14.1 27.0 28.5 36 Won 2
6 Frazee 0-2 2-6 11.6 22.8 19.0 45 Won 1