Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 24 | 7:15 PM | 3A | vs Lakeview | W 3-0 F | Tyler | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Aug 26 | 2:00 PM | 2A |
vs
Mayer Lutheran |
L 3-1 F | New Prague | ||
Thu - Aug 31 | 7:15 PM | 3A | at Canby | W 3-1 F | Canby | ||
Tue - Sep 05 | 7:15 PM | 3A | vs Tracy-Milroy-Balaton | W 3-0 F | Tyler | ||
Fri - Sep 08 | 6:15 PM | 8AAAA |
vs
St. Michael-Albertville |
W 2-0 F | Marshall | ||
Fri - Sep 08 | 8:45 PM | 5AAAA |
vs
Champlin Park |
L 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 9:30 AM | 2AAA |
vs
Hutchinson |
W 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 2AAA |
at
Marshall |
L 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 2:30 PM |
vs
Sioux Falls Roosevelt |
W 2-0 F | Marshall | |||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 3A | at Red Rock Central | W 3-0 F | Lamberton | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 3A | vs Heron Lake-Okabena/Fulda | W 3-2 F | Tyler | ||
Tue - Sep 19 | 7:15 PM | 2A | vs Mountain Lake Area/Comfrey | W 3-0 F | Tyler | ||
Thu - Sep 21 | 7:15 PM | 3A | at Adrian/Ellsworth | W 3-0 F | Adrian | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 1A |
vs
Bethlehem Academy |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 5A |
vs
Nevis |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 1A |
vs
Fillmore Central |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 3A |
vs
Minneota |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 2:00 PM | 2A |
vs
Mayer Lutheran |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 3A | vs Westbrook-Walnut Grove | W 3-0 F | Tyler | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3A | vs Hills-Beaver Creek | W 3-0 F | Tyler | ||
Tue - Oct 03 | 7:15 PM | 3A | at Edgerton | W 3-0 F | Edgerton | ||
Fri - Oct 06 | 5:30 PM | 3AA |
vs
Kerkhoven-Murdock-Sunburg |
W 2-0 F | SMSU | ||
Fri - Oct 06 | 7:30 PM | 3A |
vs
Central MN Christian |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 10:15 AM | 3A |
vs
Renville County West |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 12:45 PM |
vs
Watertown |
L 2-1 F | SMSU | |||
Sat - Oct 07 | 3:15 PM | 2A |
vs
Cedar Mountain |
W 2-0 F | SMSU | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 3A | at Southwest MN Christian | W 3-0 F | Southwest MN Christian | ||
Mon - Oct 16 | 7:15 PM | 3A | vs Murray County Central | W 3-0 F | Tyler | ||
Thu - Oct 19 | 7:15 PM | 3A | at Minneota | L 3-2 F | Minneota |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3A | vs Tracy-Milroy-Balaton | W 3-0 F | Russell-Tyler-Ruthton | ||
Tue - Oct 31 | 5:30 PM | 3A | Adrian/Ellsworth | W 3-0 F | Worthington | ||
Thu - Nov 02 | 7:00 PM | 3A | Heron Lake-Okabena/Fulda | W 3-0 F | SMSU | ||
Sat - Nov 04 | 7:30 PM | 3A | Minneota | W 3-2 F | SMSU |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Nov 09 | 5:00 PM | 5A | Pine River-Backus | W 3-0 F | Xcel Energy Center | ||
Fri - Nov 10 | 1:00 PM | 4A | New Life Academy | W 3-1 F | Xcel Energy Center | ||
Sat - Nov 11 | 2:30 PM | 2A | Mayer Lutheran | W 3-1 F | Xcel Energy Center |