Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 24 | 7:15 PM | 2AAA | at Worthington | W 3-2 F | Worthington | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 3AA | at Jackson County Central | L 3-0 F | Jackson County Central | ||
Tue - Sep 05 | 7:00 PM | 2A | vs Springfield | W 3-0 F | Okabena | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 5:00 PM | 2AAAA |
vs
Prior Lake |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Fri - Sep 08 | 7:30 PM | 3A |
vs
Yellow Medicine East |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 10:15 AM | 3AAAA |
vs
Eastview |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 12:45 PM | 7AAAA |
vs
Andover |
W 2-1 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 3:15 PM | 8AAAA |
vs
St. Michael-Albertville |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Tue - Sep 12 | 4:45 PM | 3A | vs Southwest MN Christian | W 3-2 F | Fulda | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 3A | at Russell-Tyler-Ruthton | L 3-2 F | Tyler | ||
Sat - Sep 16 | 9:00 AM | 1AAA |
vs
Austin |
W 2-0 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 10:15 AM | 3AA |
vs
Luverne |
W 2-0 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 2:15 PM | 1AAA |
vs
Kasson-Mantorville |
L 2-0 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 3:30 PM | 3AA |
vs
Jackson County Central |
W 2-1 F | Jackson County Central | ||
Tue - Sep 19 | 4:45 PM | 3A | vs Murray County Central | W 3-0 F | Okabena | ||
Thu - Sep 21 | 4:45 PM | 3A | vs Westbrook-Walnut Grove | W 3-0 F | Okabena | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 2A |
vs
Mayer Lutheran |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 3A |
vs
Canby |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 8A |
vs
Kittson County Central |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 2A |
vs
Cleveland |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 5A |
vs
Nevis |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Mon - Sep 25 | 7:15 PM | 3AA | vs Windom Area | W 3-0 F | Fulda | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 2A | at Mountain Lake Area/Comfrey | W 3-0 F | Mountain Lake | ||
Thu - Sep 28 | 4:45 PM | 3A | at Adrian/Ellsworth | W 3-0 F | Adrian | ||
Tue - Oct 03 | 4:45 PM | 3A | at Hills-Beaver Creek | W 3-0 F | Hills | ||
Tue - Oct 10 | 4:45 PM | 3A | vs Red Rock Central | W 3-0 F | Fulda | ||
Mon - Oct 16 | 4:45 PM | 3A | at Edgerton | W 3-0 F | Edgerton | ||
Tue - Oct 17 | 7:15 PM | 3AA | vs Pipestone Area | W 3-0 F | Okabena |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3A | vs Murray County Central | W 3-1 F | Okabena | ||
Tue - Oct 31 | 7:00 PM | 3A | Westbrook-Walnut Grove | W 3-2 F | Worthington | ||
Thu - Nov 02 | 7:00 PM | 3A | Russell-Tyler-Ruthton | L 3-0 F | SMSU |