Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Sep 05 | 7:15 PM | 3A | at Wabasso | W 3-0 F | Wabasso | ||
Thu - Sep 07 | 7:15 PM | 3AA | at Redwood Valley | W 3-1 F | Redwood Valley | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 5:00 PM | 3AAAA |
vs
Eastview |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Fri - Sep 08 | 7:30 PM | 5AAAA |
vs
Maple Grove |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 9:30 AM | 2AAAA |
vs
Prior Lake |
W 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM |
vs
Sioux Falls Roosevelt |
W 2-1 F | Marshall | |||
Sat - Sep 09 | 2:30 PM | 2AAA |
at
Marshall |
L 2-0 F | Marshall | ||
Tue - Sep 12 | 7:30 PM | 3AA | vs Kerkhoven-Murdock-Sunburg | W 3-0 F | Minneota | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 3A | at Lac qui Parle Valley | W 3-0 F | Lac Qui Parle Valley | ||
Tue - Sep 19 | 7:15 PM | 3A | vs MACCRAY | W 3-2 F | Minneota | ||
Thu - Sep 21 | 7:30 PM | 3A | at Renville County West | W 3-0 F | Renville County West | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 7A |
vs
Ely |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 1A |
vs
Spring Grove |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 1A |
vs
Kenyon-Wanamingo |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 3A |
vs
Russell-Tyler-Ruthton |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 2:00 PM | 1A |
vs
Mabel-Canton |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 3A | vs Central MN Christian | W 3-0 F | Minneota | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3A | at Canby | W 3-1 F | Canby | ||
Tue - Oct 03 | 7:15 PM | 3A | at Lakeview | W 3-0 F | Cottonwood | ||
Thu - Oct 05 | 7:15 PM | 3A | vs Yellow Medicine East | W 3-0 F | Minneota | ||
Fri - Oct 06 | 3:15 PM | 3AAA |
vs
Cretin-Derham Hall |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Fri - Oct 06 | 6:15 PM | 4AAAA |
vs
White Bear Lake |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 9:45 AM | 3AAAA |
vs
Rosemount |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 1:00 PM | 2AAAA |
vs
Chanhassen |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 4:00 PM | 1AA |
vs
Cannon Falls |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 6A | vs Ortonville | W 3-0 F | Minneota | ||
Thu - Oct 12 | 7:15 PM | 3A | at Tracy-Milroy-Balaton | W 3-0 F | Tracy | ||
Tue - Oct 17 | 7:15 PM | 3A | at Dawson-Boyd | W 3-0 F | Dawson Boyd | ||
Thu - Oct 19 | 7:15 PM | 3A | vs Russell-Tyler-Ruthton | W 3-2 F | Minneota |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3A | vs Dawson-Boyd | W 3-0 F | Minneota | ||
Tue - Oct 31 | 5:30 PM | 3A | Renville County West | W 3-0 F | SMSU | ||
Thu - Nov 02 | 5:30 PM | 3A | Canby | W 3-2 F | SMSU | ||
Sat - Nov 04 | 7:30 PM | 3A | Russell-Tyler-Ruthton | L 3-2 F | SMSU |