Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 24 | 4:45 PM | 3A | at Murray County Central | W 3-0 F | Slayton | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 3AA | at Pipestone Area | W 3-0 F | Pipestone | ||
Thu - Aug 31 | 7:15 PM | 3A | vs Russell-Tyler-Ruthton | L 3-1 F | Canby | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 6:15 PM |
vs
River Falls |
W 2-0 F | Southwest MN State | |||
Fri - Sep 08 | 8:45 PM | 8AA |
vs
Perham |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 10:45 AM | 1AAAA |
vs
Lakeville North |
L 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 1:15 PM | 5AAAA |
vs
Maple Grove |
L 2-0 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 3:45 PM | 6AAA |
vs
Northfield |
W 2-1 F | Marshall | ||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 3A | vs Central MN Christian | W 3-0 F | Canby | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 3A | at Dawson-Boyd | W 3-0 F | Dawson-Boyd | ||
Tue - Sep 19 | 7:30 PM | 3AA | vs Kerkhoven-Murdock-Sunburg | W 3-0 F | Canby | ||
Thu - Sep 21 | 7:15 PM | 3A | at Lac qui Parle Valley | W 3-0 F | Lac Qui Parle Valley | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 8A |
vs
Kittson County Central |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 3A |
vs
Heron Lake-Okabena/Fulda |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 2A |
vs
Mayer Lutheran |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 4A |
vs
New Life Academy |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 2:00 PM | 1A |
vs
Kenyon-Wanamingo |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 3A | vs MACCRAY | W 3-1 F | Canby | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3A | vs Minneota | L 3-1 F | Canby | ||
Tue - Oct 03 | 7:15 PM | 3A | vs Yellow Medicine East | W 3-0 F | Canby | ||
Thu - Oct 05 | 7:15 PM | 3A | at Tracy-Milroy-Balaton | W 3-0 F | Tracy | ||
Fri - Oct 06 | 5:00 PM | 8AAAA |
at
St. Michael-Albertville |
L 2-0 F | St. Michael-Albertville | ||
Fri - Oct 06 | 7:30 PM | 5AAAA |
vs
Robbinsdale Armstrong |
W 2-0 F | St. Michael-Albertville | ||
Sat - Oct 07 | 10:45 AM | 5AAA |
vs
Monticello |
W 2-0 F | St. Michael-Albertville | ||
Sat - Oct 07 | 1:15 PM | 4AAAA |
vs
Stillwater Area |
W 2-0 F | St. Michael-Albertville | ||
Sat - Oct 07 | 3:45 PM | 8AAAA |
vs
Sauk Rapids-Rice |
L 2-0 F | St. Michael-Albertville | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 3A | at Lakeview | W 3-0 F | Cottonwood | ||
Thu - Oct 12 | 6:00 PM | 6A | vs Ortonville | W 3-0 F | Canby | ||
Tue - Oct 17 | 7:30 PM | 3A | at Renville County West | W 3-2 F | Renville County West |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3A | vs Lakeview | W 3-0 F | Canby | ||
Tue - Oct 31 | 7:00 PM | 3A | MACCRAY | W 3-0 F | SMSU | ||
Thu - Nov 02 | 5:30 PM | 3A | Minneota | L 3-2 F | SMSU |