Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 6A | vs Wheaton/Herman-Norcross | W 3-1 F | Ortonville | ||
Thu - Aug 31 | 7:00 PM | 6A | vs Ashby | W 3-0 F | Ortonville | ||
Thu - Sep 07 | 7:15 PM | 3A | vs Lakeview | L 3-1 F | Ortonville | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 10:15 AM | 3A |
vs
Lac qui Parle Valley |
L 2-0 F | Lakeview | ||
Sat - Sep 09 | 11:45 AM | 3AA |
vs
Morris Area/Chokio-Alberta |
L 2-0 F | Lakeview | ||
Sat - Sep 09 | 1:15 PM | 3AA |
vs
New London-Spicer |
L 2-0 F | Lakeview | ||
Sat - Sep 09 | 2:00 PM | 3A |
vs
Lakeview |
L 2-0 F | Lakeview | ||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 3A | vs Lac qui Parle Valley | L 3-2 F | Ortonville | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 3A | at MACCRAY | L 3-0 F | MACCRAY | ||
Sat - Sep 16 | 9:00 AM | 6A |
at
Benson |
L 2-1 F | Benson | ||
Sat - Sep 16 | 10:00 AM | 6A |
vs
Ashby |
W 2-0 F | Benson | ||
Sat - Sep 16 | 12:00 PM | 6A |
vs
Henning |
L 2-0 F | Benson | ||
Mon - Sep 18 | 7:15 PM | 6A | at Clinton-Graceville-Beardsley | W 3-2 F | Clinton-Graceville-Beardsley | ||
Tue - Sep 19 | 7:30 PM | 3A | vs Renville County West | L 3-1 F | Ortonville | ||
Thu - Sep 21 | 7:15 PM | 3A | at Central MN Christian | L 3-0 F | Prinsburg | ||
Tue - Sep 26 | 7:00 PM | 3A | vs Dawson-Boyd | W 3-2 F | Ortonville | ||
Thu - Sep 28 | 7:00 PM | 3A | vs Yellow Medicine East | W 3-2 F | Ortonville | ||
Tue - Oct 03 | 7:15 PM | 3A | at Tracy-Milroy-Balaton | L 3-0 F | Tracy | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 3A | at Minneota | L 3-0 F | Minneota | ||
Thu - Oct 12 | 6:00 PM | 3A | at Canby | L 3-0 F | Canby | ||
Mon - Oct 16 | 7:00 PM | 6A | at Hancock | L 3-0 F | Hancock | ||
Tue - Oct 17 | 7:30 PM | 3AA | at Kerkhoven-Murdock-Sunburg | L 3-0 F | KMS |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Oct 23 | 7:00 PM | 6A | at Benson | W 3-1 F | Benson | ||
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 6A | at Belgrade-Brooten-Elrosa | L 3-0 F | Belgrade-Brooten-Elrosa |