Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Aug 28 | 7:00 PM | 7A | vs Northeast Range | W 3-0 F | Ely | ||
Tue - Aug 29 | 7:00 PM | 7AA | vs Greenway | W 3-1 F | Ely | ||
Tue - Sep 05 | 7:00 PM | 7A | at Littlefork-Big Falls | W 3-0 F | Littlefork-Big Falls | ||
Thu - Sep 07 | 7:00 PM | 7A | at Cherry | W 3-0 F | Cherry | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 10:45 AM | 7A |
vs
Cherry |
W 2-0 F | Greenway | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 7A |
vs
Chisholm |
W 2-0 F | Greenway | ||
Sat - Sep 09 | 1:30 PM | 7AA |
vs
International Falls |
W 2-0 F | Greenway | ||
Sat - Sep 09 | 2:45 PM | 7AA |
vs
Greenway |
W 2-0 F | Greenway | ||
Thu - Sep 14 | 7:00 PM | 7AA | at Mesabi East | W 3-0 F | Mesabi East | ||
Mon - Sep 18 | 7:00 PM | 7A | vs Lakeview Christian | W 3-0 F | Ely | ||
Tue - Sep 19 | 7:00 PM | 7AA | at International Falls | W 3-0 F | International Falls | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 3A |
vs
Minneota |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 1A |
vs
Kenyon-Wanamingo |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 1A |
vs
Spring Grove |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 1A |
vs
Bethlehem Academy |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 8A |
vs
Kittson County Central |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 7:00 PM | 7AA | vs Duluth Marshall | W 3-0 F | Ely | ||
Mon - Oct 02 | 7:00 PM | 7A | at Northeast Range | W 3-0 F | Northeast Range | ||
Tue - Oct 03 | 7:00 PM | 7A | vs North Woods | W 3-0 F | Ely | ||
Sat - Oct 07 | 9:30 AM | 7A |
vs
Northeast Range |
W 2-0 F | Mesabi East | ||
Sat - Oct 07 | 10:45 AM | 7A |
vs
Floodwood |
W 2-0 F | Mesabi East | ||
Sat - Oct 07 | 1:30 PM | 7AA |
vs
Mesabi East |
W 2-0 F | Mesabi East | ||
Sat - Oct 07 | 4:00 PM | 7A |
vs
North Woods |
W 2-0 F | Mesabi East | ||
Tue - Oct 10 | 7:00 PM | 7A | at Mountain Iron-Buhl | W 3-0 F | Mountain Iron-Buhl | ||
Thu - Oct 12 | 7:00 PM | 7A | vs Nashwauk-Keewatin | W 3-0 F | Ely | ||
Mon - Oct 16 | 6:30 PM | 7A | at Cook County | W 3-0 F | Cook County | ||
Tue - Oct 17 | 7:00 PM | 7A | vs Bigfork | W 3-0 F | Ely |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 7A | vs Littlefork-Big Falls | W 3-0 F | Ely | ||
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 7A | vs Chisholm | W 3-0 F | Ely | ||
Wed - Nov 01 | 7:15 PM | 7A | South Ridge | W 3-2 F | Rock Ridge | ||
Sat - Nov 04 | 6:00 PM | 7A | Floodwood | W 3-1 F | Rock Ridge |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Nov 09 | 7:00 PM | 2A | Mayer Lutheran | L 3-0 F | Xcel Energy Center | ||
Fri - Nov 10 | 3:00 PM | 8A | Badger/Greenbush-Middle River | W 3-1 F | Xcel Energy Center | ||
Sat - Nov 11 | 10:30 AM | 6A | West Central Area | W 3-0 F | Xcel Energy Center |