Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Aug 29 | 7:30 PM | 6A | vs Breckenridge | L 3-0 F | Hancock | ||
Tue - Sep 05 | 7:15 PM | 3A | at Central MN Christian | L 3-1 F | Prinsburg | ||
Thu - Sep 07 | 7:15 PM | 6A | vs Hillcrest Lutheran Academy | L 3-0 F | Hancock | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 9:00 AM | 5A |
vs
Browerville-Eagle Valley |
L 2-0 F | Long Prairie-Grey Eagle | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 6A |
vs
Brandon/Evansville |
L 2-0 F | Long Prairie-Grey Eagle | ||
Sat - Sep 09 | 1:00 PM | 6A |
vs
New York Mills |
W 2-0 F | Long Prairie-Grey Eagle | ||
Sat - Sep 09 | 3:00 PM | 6A |
vs
Clinton-Graceville-Beardsley |
L 2-0 F | Long Prairie-Grey Eagle | ||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 6A | vs Clinton-Graceville-Beardsley | W 3-1 F | Hancock | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 6A | at Battle Lake | L 3-2 F | Battle Lake | ||
Sat - Sep 16 | 9:00 AM | 8A |
vs
Badger/Greenbush-Middle River |
L 2-0 F | Hawley | ||
Sat - Sep 16 | 10:30 AM | 8AAA |
vs
Detroit Lakes |
L 2-0 F | Hawley | ||
Sat - Sep 16 | 12:00 PM | 8AA |
vs
Frazee |
W 2-0 F | Hawley | ||
Sat - Sep 16 | 1:00 PM | 8A |
vs
Lake of the Woods |
L 2-1 F | Hawley | ||
Mon - Sep 18 | 7:15 PM | 3A | at Dawson-Boyd | L 3-0 F | Dawson-Boyd | ||
Thu - Sep 21 | 7:15 PM | 6A | at Ashby | W 3-0 F | Ashby | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 6A | at Parkers Prairie | L 3-0 F | Parkers Prairie | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 6A | vs Rothsay | W 3-0 F | Hancock | ||
Sat - Sep 30 | 9:00 AM | 5A |
vs
Bertha-Hewitt |
L 2-0 F | Bertha-Hewitt | ||
Sat - Sep 30 | 11:00 AM | 5A |
vs
Swanville |
L 1-1 F | Bertha-Hewitt | ||
Sat - Sep 30 | 12:00 PM | 3A |
vs
Murray County Central |
L 2-0 F | Bertha-Hewitt | ||
Sat - Sep 30 | 2:00 PM | 5A |
vs
Upsala |
W 2-0 F | Bertha-Hewitt | ||
Tue - Oct 03 | 7:00 PM | 6A | at Belgrade-Brooten-Elrosa | L 3-0 F | Belgrade-Brooten-Elrosa | ||
Fri - Oct 06 | 5:15 PM | 6A | at Underwood | L 3-0 F | Underwood | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 6A | vs Wheaton/Herman-Norcross | W 3-0 F | Hancock | ||
Thu - Oct 12 | 7:15 PM | 6A | at Brandon/Evansville | W 3-2 F | Brandon-Evansville | ||
Mon - Oct 16 | 7:00 PM | 6A | vs Ortonville | W 3-0 F | Hancock |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 6A | at Brandon/Evansville | L 3-0 F | Brandon/Evansville |