Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Alden-Conger/Glenville-Emmons 2-0 2-0 61.5 38.5 0.0 0 Won 2
Grand Meadow 1-0 1-0 82.0 8.0 0.0 0 Won 1
Kingsland 0-0 1-0 56.0 42.0 0.0 0 Won 1
Schaeffer Academy 0-0 1-0 51.0 35.0 0.0 0 Won 1
Hayfield 2-0 2-1 54.0 47.3 0.0 0 Lost 1
Lanesboro 1-0 2-1 52.3 48.7 0.0 0 Won 2
Kenyon-Wanamingo 1-0 1-1 39.0 51.5 0.0 0 Won 1
Rushford-Peterson 1-0 1-1 56.5 56.0 0.0 0 Won 1
Bethlehem Academy 1-1 1-1 39.0 44.5 0.0 0 Lost 1
Mabel-Canton 0-0 0-1 19.0 55.0 0.0 0 Lost 1
United South Central 0-0 0-1 37.0 51.0 0.0 0 Lost 1
Wabasha-Kellogg 0-0 0-1 22.0 81.0 0.0 0 Lost 1
Lyle/Austin Pacelli 0-1 0-1 8.0 82.0 0.0 0 Lost 1
Randolph 0-1 0-1 45.0 53.0 0.0 0 Lost 1
Spring Grove 0-1 0-1 35.0 62.0 0.0 0 Lost 1
Houston 0-0 0-2 34.5 56.5 0.0 0 Lost 2
Fillmore Central 0-2 0-2 41.0 59.0 0.0 0 Lost 2
LeRoy-Ostrander 0-2 0-2 27.0 63.0 0.0 0 Lost 2
Southland 0-1 0-3 38.0 61.7 0.0 0 Lost 3

Section 2A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
BOLD 2-0 4-0 73.2 48.5 0.0 0 Won 4
Mayer Lutheran 1-0 3-0 69.3 43.0 0.0 0 Won 3
Buffalo Lake-Hector-Stewart 2-0 2-0 55.0 44.0 0.0 0 Won 2
Lester Prairie 1-0 2-0 67.5 48.5 0.0 0 Won 2
Renville County West 1-0 1-1 29.0 50.5 0.0 0 Lost 1
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0-1 1-1 49.5 54.5 0.0 0 Lost 1
Cedar Mountain 0-0 0-1 38.0 69.0 0.0 0 Lost 1
Central MN Christian 0-2 0-3 34.0 63.0 0.0 0 Lost 3
Cleveland 0-2 0-3 28.7 65.3 0.0 0 Lost 3

Section 2A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Nicollet 1-0 2-0 65.5 36.0 0.0 0 Won 2
Martin County West 1-0 1-0 53.0 35.0 0.0 0 Won 1
Mountain Lake Area/Comfrey 0-0 1-0 61.0 47.0 0.0 0 Won 1
Springfield 0-0 1-0 59.0 46.0 0.0 0 Won 1
Sleepy Eye Saint Mary's 2-1 2-1 60.0 50.3 0.0 0 Won 2
Madelia 0-1 1-1 35.5 54.5 0.0 0 Lost 1
Sleepy Eye 1-2 1-2 56.3 48.3 0.0 0 Lost 2
GHEC/T/ML 0-0 0-1 25.0 73.0 0.0 0 Lost 1
Janesville-Waldorf-Pemberton 0-0 0-1 46.0 65.0 0.0 0 Lost 1
Mankato Loyola 0-1 0-1 35.0 53.0 0.0 0 Lost 1
New Ulm Cathedral 0-2 0-2 42.5 53.0 0.0 0 Lost 2

Section 3A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Russell-Tyler-Ruthton 2-0 2-0 57.0 30.0 0.0 0 Won 2
Lac qui Parle Valley 0-0 2-0 65.5 29.5 0.0 0 Won 2
MACCRAY 0-0 1-0 60.0 15.0 0.0 0 Won 1
Yellow Medicine East 1-0 1-1 60.5 58.5 0.0 0 Won 1
Lakeview 1-1 1-1 40.0 46.0 0.0 0 Lost 1
Dawson-Boyd 0-0 1-1 45.0 45.5 0.0 0 Lost 1
Canby 0-1 1-2 51.0 48.3 0.0 0 Lost 2
Minneota 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Wabasso 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None

Section 3A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Tracy-Milroy-Balaton 2-0 2-0 67.0 39.0 0.0 0 Won 2
Murray County Central 1-1 1-1 50.0 50.0 0.0 0 Won 1
Westbrook-Walnut Grove 0-0 1-1 58.0 49.5 0.0 0 Lost 1
Hills-Beaver Creek 1-1 1-2 43.0 56.3 0.0 0 Won 1
Red Rock Central 1-1 1-2 44.7 57.3 0.0 0 Won 1
Adrian/Ellsworth 0-1 1-2 45.0 49.0 0.0 0 Lost 2
Edgerton 0-1 0-1 55.0 60.0 0.0 0 Lost 1
Heron Lake-Okabena/Fulda 0-2 0-2 37.0 57.0 0.0 0 Lost 2
Southwest MN Christian 0-0 0-3 54.0 67.0 0.0 0 Lost 3

Section 4A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
PACT Charter 0-0 2-0 62.0 37.0 0.0 0 Won 2
Legacy Christian 0-0 1-0 63.0 12.0 0.0 0 Won 1
Eagle Ridge Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Hope Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Metro Schools College Prep 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
New Life Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Avail Academy 0-0 0-1 19.0 67.0 0.0 0 Lost 1
Community of Peace Academy 0-0 0-1 49.0 68.0 0.0 0 Lost 1
Heritage Christian 0-0 0-1 37.0 41.0 0.0 0 Lost 1
Liberty Classical Academy 0-0 0-1 10.0 54.0 0.0 0 Lost 1
United Christian Academy 0-0 0-1 42.0 56.0 0.0 0 Lost 1
West Lutheran 0-0 0-1 50.0 75.0 0.0 0 Lost 1

Section 5A - East Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Barnum 1-0 2-0 60.5 33.5 0.0 0 Won 2
Braham 0-0 2-0 54.5 42.0 0.0 0 Won 2
Ogilvie 1-0 1-0 51.0 27.0 0.0 0 Won 1
Swanville 1-0 1-1 40.0 56.0 0.0 0 Lost 1
McGregor 0-0 1-1 35.0 62.0 0.0 0 Lost 1
Upsala 0-0 1-2 23.3 49.3 0.0 0 Lost 1
Mille Lacs 0-0 0-1 41.0 55.0 0.0 0 Lost 1
St. John's Prep 0-0 0-1 39.0 58.0 0.0 0 Lost 1
East Central 0-2 0-2 24.5 54.0 0.0 0 Lost 2

Section 5A - West Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Belgrade-Brooten-Elrosa 0-0 1-0 68.0 35.0 0.0 0 Won 1
Browerville-Eagle Valley 0-0 1-0 53.0 43.0 0.0 0 Won 1
Bertha-Hewitt 1-0 1-1 43.0 46.5 0.0 0 Won 1
Walker-Hackensack-Akeley 1-0 1-1 54.0 51.5 0.0 0 Won 1
Sebeka 1-1 1-1 53.5 53.0 0.0 0 Lost 1
Nevis 0-0 1-1 56.0 52.0 0.0 0 Lost 1
Laporte 0-0 0-1 13.0 58.0 0.0 0 Lost 1
Pine River-Backus 0-0 0-1 53.0 54.0 0.0 0 Lost 1
Verndale 0-1 0-2 38.0 50.5 0.0 0 Lost 2
Long Prairie-Grey Eagle 0-2 0-2 38.0 59.0 0.0 0 Lost 2

Section 6A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Rothsay 2-0 2-0 53.0 44.5 0.0 0 Won 2
Underwood 2-0 2-0 75.5 35.5 0.0 0 Won 2
Breckenridge 0-0 2-0 56.5 44.0 0.0 0 Won 2
Park Christian 2-1 2-1 62.7 40.7 0.0 0 Won 1
Henning 1-0 1-1 70.5 53.0 0.0 0 Won 1
New York Mills 1-1 1-1 52.0 56.0 0.0 0 Won 1
Hillcrest Lutheran Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Ada-Borup-West 0-0 0-2 38.5 52.0 0.0 0 Lost 2
Lake Park-Audubon 0-1 0-2 47.0 57.5 0.0 0 Lost 2
NCE/U-H 0-1 0-2 41.0 56.0 0.0 0 Lost 2
Battle Lake 0-2 0-2 37.0 65.5 0.0 0 Lost 2

Section 6A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Clinton-Graceville-Beardsley 1-0 2-0 66.0 43.5 0.0 0 Won 2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0-0 2-0 53.5 32.0 0.0 0 Won 2
Parkers Prairie 0-0 2-0 56.5 33.0 0.0 0 Won 2
Hancock 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Wheaton/Herman-Norcross 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Benson 0-0 0-1 39.0 67.0 0.0 0 Lost 1
Brandon/Evansville 0-0 0-2 33.5 44.5 0.0 0 Lost 2
Ashby 0-2 0-2 26.0 86.5 0.0 0 Lost 2
Ortonville 0-1 0-3 23.7 65.7 0.0 0 Lost 3

Section 7A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Deer River 2-0 2-0 78.0 44.5 0.0 0 Won 2
Carlton 1-0 1-0 58.0 30.0 0.0 0 Won 1
Floodwood 1-0 1-0 50.0 38.0 0.0 0 Won 1
Cromwell-Wright 0-0 1-0 78.0 23.0 0.0 0 Won 1
Mountain Iron-Buhl 0-0 3-1 72.5 44.8 0.0 0 Won 2
Chisholm 2-0 2-1 62.3 60.3 0.0 0 Won 2
Bigfork 2-1 2-1 60.0 41.7 0.0 0 Lost 1
Ely 1-0 1-1 56.5 48.5 0.0 0 Lost 1
North Woods 1-1 1-1 57.5 47.0 0.0 0 Won 1
Fond du Lac Ojibwe 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Northeast Range 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
South Ridge 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Cherry 0-1 0-1 28.0 49.0 0.0 0 Lost 1
Cook County 0-1 0-1 28.0 72.0 0.0 0 Lost 1
Hill City/Northland 0-1 0-1 56.0 66.0 0.0 0 Lost 1
Wrenshall 0-1 0-1 30.0 58.0 0.0 0 Lost 1
Nashwauk-Keewatin 0-1 0-2 38.5 56.5 0.0 0 Lost 2
Silver Bay 0-1 0-2 39.0 52.5 0.0 0 Lost 2
Littlefork-Big Falls 0-2 0-2 28.0 80.0 0.0 0 Lost 2

Section 8A - East Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Fosston 2-0 2-0 66.5 18.5 0.0 0 Won 2
Mahnomen/Waubun 2-0 2-0 57.0 40.5 0.0 0 Won 2
Kelliher/Northome 1-0 2-0 71.0 55.0 0.0 0 Won 2
Bagley 1-0 1-1 32.0 41.0 0.0 0 Won 1
Fertile-Beltrami 1-1 1-1 60.5 57.0 0.0 0 Won 1
Red Lake County Central 1-2 1-2 49.3 51.3 0.0 0 Won 1
Win-E-Mac 1-2 1-2 37.3 50.7 0.0 0 Lost 1
Blackduck 0-2 1-2 39.0 55.3 0.0 0 Lost 2
Cass Lake-Bena 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Clearbrook-Gonvick 0-2 0-2 42.0 52.5 0.0 0 Lost 2

Section 8A - West Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Goodridge/Grygla 2-0 3-0 53.7 40.7 0.0 0 Won 3
Climax/Fisher 1-0 2-0 60.0 34.5 0.0 0 Won 2
Sacred Heart 1-0 1-0 55.0 48.0 0.0 0 Won 1
Warren-Alvarado-Oslo 1-0 1-0 53.0 41.0 0.0 0 Won 1
Badger/Greenbush-Middle River 0-0 1-0 76.0 12.0 0.0 0 Won 1
Northern Freeze 1-2 1-2 43.7 50.3 0.0 0 Lost 2
Kittson County Central 0-0 0-1 56.0 61.0 0.0 0 Lost 1
Lake of the Woods 0-0 0-2 41.5 69.0 0.0 0 Lost 2
Red Lake Falls 0-2 0-2 52.0 63.0 0.0 0 Lost 2
Stephen-Argyle 0-2 0-3 40.3 55.3 0.0 0 Lost 3