Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Mabel-Canton 6-0-0 6-0-0 18 0 0 0 Won 6
MN Academy for the Deaf 0-0-0 1-0-0 3 2 0 0 Won 1
Spring Grove 5-1-0 5-1-0 15 3 0 0 Won 1
Lanesboro 5-1-0 8-2-0 22 9 0 0 Won 3
Alden-Conger 2-0-0 7-2-0 18 6 0 0 Won 2
Kenyon-Wanamingo 1-1-0 7-2-0 23 11 0 0 Won 3
Fillmore Central 0-1-0 9-3-0 27 16 0 0 Won 3
Rushford-Peterson 3-0-0 8-3-0 21 8 0 0 Lost 1
Houston 3-2-0 3-2-0 9 6 0 0 Lost 2
Grand Meadow 4-2-0 6-5-0 16 14 0 0 Lost 1
LeRoy-Ostrander 5-5-0 6-6-0 18 16 0 0 Won 1
Bethlehem Academy 1-0-0 5-6-0 18 17 0 0 Won 4
Hayfield 2-2-0 5-6-0 20 19 0 0 Lost 2
Glenville-Emmons 2-5-0 3-7-0 9 19 0 0 Won 1
Southland 2-5-0 2-5-0 6 16 0 0 Lost 3
Wabasha-Kellogg 0-1-0 2-6-0 8 20 0 0 Lost 3
Randolph 0-1-0 1-5-0 6 15 0 0 Lost 4
Schaeffer Academy 1-7-0 1-10-0 3 29 0 0 Lost 1
Kingsland 0-2-0 0-2-0 2 6 0 0 Lost 2
Lyle/Austin Pacelli 0-6-0 0-10-0 2 26 0 0 Lost 10

Section 2A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Sleepy Eye Saint Mary's 8-0-0 11-0-0 28 1 0 0 Won 11
Mayer Lutheran 0-0-0 8-0-0 24 2 0 0 Won 8
New Ulm Cathedral 6-2-0 10-2-0 28 9 0 0 Won 1
BOLD 1-0-0 12-3-0 29.1 9.1 0 0 Lost 2
Cleveland 3-0-0 6-2-0 17 8 0 0 Won 1
Springfield 2-2-0 7-5-0 23 16 0 0 Lost 1
Cedar Mountain 5-2-0 6-5-0 19 18.1 0 0 Won 2
Mountain Lake Area/Comfrey 3-2-0 5-5-0 12.2 19 0 0 Lost 1
Buffalo Lake-Hector-Stewart 5-3-0 8-9-0 20 24 0 0 Lost 1
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 3-3-0 3-4-0 10 8.1 0 0 Won 1
Nicollet 2-2-0 4-6-0 13 19 0 0 Won 1
Madelia 3-5-1 4-7-1 14 22 0 0 Lost 4
Sleepy Eye 3-8-1 4-8-1 14 22.1 0 0 Lost 4
Janesville-Waldorf-Pemberton 0-2-0 3-6-0 15 22 0 0 Lost 3
Gibbon-Fairfax-Winthrop 1-2-0 2-5-0 8 16 0 0 Lost 1
United South Central 0-2-0 2-6-0 8 22 0 0 Won 1
Lester Prairie 0-2-0 2-9-0 8 25 0 0 Won 1
Martin County West 0-2-0 1-5-0 7 14 0 0 Lost 5
Mankato Loyola 0-6-0 1-11-0 3 29 0 0 Lost 9

Section 3A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Canby 7-0-0 11-2-0 31 6 0 0 Won 4
Minneota 5-0-0 10-2-0 28 7 0 0 Won 3
MACCRAY 6-1-0 10-2-0 27.1 11 0 0 Won 1
Heron Lake-Okabena/Fulda 5-1-0 11-4-0 29 10 0 0 Won 2
Red Rock Central 2-0-0 7-3-0 22 10 0 0 Lost 1
Tracy-Milroy-Balaton 4-1-0 9-4-0 25 12 0 0 Won 5
Russell-Tyler-Ruthton 5-3-0 9-5-0 26 14 0 0 Won 2
Edgerton 5-2-2 8-4-2 27 16 0 0 Won 2
Central MN Christian 5-4-0 10-6-0 27 16 0 0 Won 1
Lac qui Parle Valley 1-4-0 6-5-0 16 16 0 0 Lost 2
Adrian/Ellsworth 4-3-0 7-6-0 16 18 0 0 Lost 3
Westbrook-Walnut Grove 3-2-0 7-7-0 19 20 0 0 Lost 1
Renville County West 2-6-1 6-8-1 16 24 0 0 Lost 1
Yellow Medicine East 3-4-1 6-9-1 21 25 0 0 Lost 2
Wabasso 3-3-0 6-9-0 17.2 24.2 0 0 Won 1
Hills-Beaver Creek 1-4-0 3-7-0 10 19 0 0 Lost 5
Dawson-Boyd 1-7-0 2-8-0 11 25 0 0 Lost 6
Southwest MN Christian 0-5-0 2-8-0 8 21.1 0 0 Lost 1
Lakeview 0-6-0 2-9-0 7.1 27 0 0 Lost 6
Murray County Central 1-7-0 2-10-0 6 28 0 0 Won 1

Section 4A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
PACT Charter 3-0-0 7-2-0 21 8 0 0 Won 2
Legacy Christian 4-0-0 10-3-0 30 10 0 0 Won 6
Trinity School 3-0-0 4-2-0 12 10 0 0 Lost 1
Avail Academy 0-1-0 5-4-0 15 12 0 0 Lost 1
Heritage Christian 1-1-0 1-1-0 3 4 0 0 Lost 1
New Life Academy 1-0-0 5-6-0 17 17 0 0 Won 1
West Lutheran 2-3-0 4-5-0 13 13 0 0 Lost 1
Eagle Ridge Academy 2-3-0 3-5-0 15 16 0 0 Won 1
Liberty Classical Academy 1-4-0 3-5-0 13 17 0 0 Lost 1
Minneapolis North 1-0-0 1-3-0 3 9 0 0 Won 1
Kaleidoscope Charter 1-1-0 2-8-0 8 21 0 0 Won 2
United Christian Academy 1-2-0 2-9-0 8 26 0 0 Lost 6
St. Paul Humboldt 0-2-0 1-5-0 8 15 0 0 Lost 2
Avalon School 0-0-0 0-0-0 0 0 0 0 None
Community of Peace Academy 0-0-0 0-0-0 0 0 0 0 None
Academy for Sciences & Agriculture 0-0-0 0-1-0 1 3 0 0 Lost 1
Prairie Seeds Academy 0-0-0 0-1-0 0 3 0 0 Lost 1
Chesterton Academy 0-2-0 0-2-0 1 6 0 0 Lost 2
North Lakes Academy 0-1-0 0-4-0 0 12 0 0 Lost 4

Section 5A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Walker-Hackensack-Akeley 5-0-0 11-1-0 29 2 0 0 Won 5
Browerville-Eagle Valley 5-0-0 12-2-0 31 6.1 0 0 Lost 1
Nevis 3-0-0 8-2-0 23 5 0 0 Won 3
Upsala 2-2-0 7-3-0 20 11 0 0 Won 4
Mille Lacs 5-0-0 6-3-0 18 10 0 0 Won 1
Sebeka 2-2-0 7-4-0 18 12 0 0 Won 1
Hill City 2-1-0 5-4-0 15 10 0 0 Won 1
Bertha-Hewitt 2-1-0 6-5-0 15 19 0 0 Won 1
Pine River-Backus 2-2-0 6-6-0 18 17 0 0 Lost 3
Verndale 0-3-0 6-8-0 20 23 0 0 Lost 2
Braham 1-0-0 4-6-0 13 18 0 0 Won 1
Swanville 1-3-0 2-5-0 12 16 0 0 Lost 1
McGregor 1-2-0 1-6-0 3 18 0 0 Lost 1
Ogilvie 0-3-0 1-6-0 5 19 0 0 Lost 3
East Central 0-1-0 1-8-0 4 22 0 0 Won 1
Cass Lake-Bena 0-4-0 1-9-0 4 23 0 0 Lost 8
Laporte 0-2-0 0-4-0 1 12 0 0 Lost 4
Northland 0-2-0 0-5-0 2 15 0 0 Lost 5
Long Prairie-Grey Eagle 0-3-0 0-11-0 0 29 0 0 Lost 11

Section 6A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Breckenridge 5-0-0 7-0-0 21 6 0 0 Won 7
Henning 5-1-0 9-2-0 26 5 0 0 Won 5
New York Mills 2-1-0 6-2-0 17 6 0 0 Won 2
Hancock 2-0-0 3-1-0 10 6 0 0 Lost 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 1-0-0 11-6-0 33 18 0 0 Won 3
Wheaton/Herman-Norcross 4-2-0 8-6-0 23 20 0 0 Lost 3
Parkers Prairie 3-0-0 4-3-0 14 10 0 0 Lost 2
Underwood 3-2-0 6-5-0 16 13 0 0 Won 1
Clinton-Graceville-Beardsley 4-4-0 7-7-0 22 19 0 0 Lost 2
Brandon/Evansville 4-3-0 5-5-0 16 18 0 0 Won 1
Lake Park-Audubon 1-2-0 3-3-0 9 11 0 0 Won 2
NCE/U-H 0-1-0 2-4-0 8 13 0 0 Lost 1
Hillcrest Lutheran Academy 0-2-0 1-2-0 3 6 0 0 Lost 2
Benson 0-0-0 3-11-0 10 29 0 0 Lost 9
Park Christian 1-1-0 2-8-0 9 21 0 0 Lost 1
Battle Lake 1-4-0 1-6-0 12 19 0 0 Lost 1
Ortonville 0-4-0 1-8-0 5 25 0 0 Lost 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0-2-0 1-10-0 6 28 0 0 Lost 5
Rothsay 0-3-0 0-4-0 3 12 0 0 Lost 4
Ashby 0-4-0 0-9-0 5 20.3 0 0 Lost 9

Section 7A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Barnum 3-0-0 10-1-0 27 3 0 0 Won 3
Floodwood 4-1-0 5-1-0 16 4 0 0 Won 4
Ely 3-0-0 6-2-0 16 6 0 0 Won 1
South Ridge 3-1-0 4-2-0 15 8 0 0 Lost 2
Cromwell-Wright 2-1-0 4-2-0 12 8 0 0 Lost 1
Chisholm 2-0-0 3-2-0 11 10 0 0 Lost 1
Wrenshall 4-5-0 6-7-0 21 20 0 0 Won 1
Northeast Range 4-3-0 4-5-0 14 16 0 0 Won 2
Carlton 3-2-0 5-7-0 15 20 0 0 Won 1
Lakeview Christian 2-4-0 4-6-0 12 18 0 0 Lost 1
Mountain Iron-Buhl 2-1-0 2-3-0 7 13 0 0 Lost 2
North Woods 2-1-0 2-3-0 10 10 0 0 Won 1
Duluth Marshall 2-3-0 3-6-0 7 18 0 0 Lost 1
Nashwauk-Keewatin 1-2-0 2-4-0 9 13 0 0 Won 2
Silver Bay 3-6-0 4-10-0 10 25 0 0 Lost 7
Cherry 2-4-0 2-6-0 7 17 0 0 Lost 4
Littlefork-Big Falls 1-1-0 1-3-0 4 11 0 0 Lost 1
Deer River 0-3-0 2-8-0 8 23 0 0 Lost 2
Bigfork 1-4-0 1-7-0 7 18 0 0 Lost 6
Fond du Lac Ojibwe 0-0-0 0-0-0 0 0 0 0 None
Cook County 0-2-0 0-3-0 2 9 0 0 Lost 3

Section 8A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Badger/Greenbush-Middle River 8-0-0 12-0-0 31 7 0 0 Won 12
Ada-Borup-West 4-1-0 13-2-0 33 9 0 0 Won 7
Fertile-Beltrami 3-1-0 5-1-0 16 5 0 0 Won 5
Lake of the Woods 6-0-0 9-2-0 27 9 0 0 Won 4
Kittson County Central 6-1-0 7-2-0 18 7 0 0 Won 2
Fosston 6-3-0 8-3-0 22 10 0 0 Lost 1
Clearbrook-Gonvick 5-2-0 5-2-0 17 7 0 0 Lost 2
Stephen-Argyle 6-4-0 7-4-0 21 10 0 0 Won 2
Red Lake Falls 2-3-0 3-3-0 12 11 0 0 Won 2
Goodridge/Grygla 2-3-0 3-4-0 11 17 0 0 Lost 4
Sacred Heart 2-4-0 3-4-0 9 14 0 0 Won 1
Blackduck 1-4-0 6-9-0 15 27 0 0 Lost 1
Mahnomen/Waubun 1-2-0 3-6-0 11 14 0 0 Won 1
Northome/Kelliher 0-2-0 1-2-0 3 6 0 0 Lost 2
Red Lake County Central 3-4-0 4-9-0 12 25 0 0 Lost 3
Warren-Alvarado-Oslo 2-4-0 2-5-0 11 16 0 0 Lost 1
Climax/Fisher 0-4-0 1-7-0 4 18 0 0 Lost 2
Northern Freeze 0-5-0 1-10-0 5 27 0 0 Lost 1
Indus 0-0-0 0-0-0 0 0 0 0 None
Bagley 0-3-0 0-5-0 2 15 0 0 Lost 5
Win-E-Mac 0-7-0 0-10-0 1 26 0 0 Lost 10