Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Aug 29 | 7:00 PM | 5AA | at Minneapolis North | W 3-0 F | Minneapolis North | ||
Thu - Aug 31 | 7:00 PM | 6AAA | vs Benilde-St. Margaret's | Report Score | Minneapolis Southwest | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 10:00 AM | 4AAAA |
vs
North St. Paul |
W 2-0 F | Tartan | ||
Sat - Sep 09 | 11:00 AM | 7AAA |
vs
Grand Rapids |
L 2-0 F | Tartan | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 4AAA |
vs
Hill-Murray |
W 2-0 F | Tartan | ||
Sat - Sep 09 | 1:30 PM | 1AAAA |
vs
Farmington |
L 2-0 F | Tartan | ||
Mon - Sep 11 | 7:00 PM | 6AAAA | at Minneapolis Washburn | W 3-0 F | Minneapolis Washburn | ||
Wed - Sep 13 | 7:00 PM | 5AAA | at Minneapolis Henry | W 3-0 F | Minneapolis Henry | ||
Fri - Sep 15 | 7:00 PM | 6AAA | vs Benilde-St. Margaret's | W 3-2 F | Minneapolis Southwest | ||
Mon - Sep 18 | 7:00 PM | 3AAA | at Minneapolis Roosevelt | W 3-1 F | Minneapolis Roosevelt | ||
Wed - Sep 20 | 7:00 PM | 4AAA | vs Minneapolis Edison | W 3-0 F | Minneapolis Southwest | ||
Thu - Sep 21 | 7:00 PM | 2AAAA | at Eden Prairie | W 3-0 F | Eden Prairie | ||
Sat - Sep 23 | 10:00 AM | 7AAAA |
vs
Blaine |
W 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 8AAAA |
vs
Buffalo |
L 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 3AAAA |
vs
Woodbury |
W 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 6AAAA |
vs
Minneapolis Washburn |
W 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 3:00 PM | 5AAAA |
vs
Maple Grove |
L 2-1 F | Hopkins | ||
Wed - Sep 27 | 7:00 PM | 3AAA | vs Minneapolis South | W 3-0 F | Minneapolis Southwest | ||
Mon - Oct 02 | 7:00 PM | 6AAAA | vs Minneapolis Washburn | W 3-0 F | Minneapolis Southwest | ||
Thu - Oct 05 | 7:00 PM | 1AAAA | at Lakeville South | L 3-0 F | Lakeville South | ||
Wed - Oct 11 | 7:00 PM | 7AAAA | at Anoka | L 3-1 F | Anoka | ||
Thu - Oct 12 | 7:00 PM | 5AAAA | vs Hopkins | L 3-1 F | Minneapolis Southwest | ||
Fri - Oct 13 | 6:30 PM | 8AAAA |
vs
St. Michael-Albertville |
L 2-1 F | Apple Valley | ||
Fri - Oct 13 | 8:30 PM | 1AA |
vs
Zumbrota-Mazeppa |
L 2-1 F | Apple Valley | ||
Sat - Oct 14 | 9:30 AM | 3A |
vs
Tracy-Milroy-Balaton |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Sat - Oct 14 | 11:30 AM | 1AAA |
vs
Stewartville |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Mon - Oct 16 | 7:00 PM | 6AAAA | vs Edina | L 3-1 F | Minneapolis Southwest |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 6AAAA | vs Bloomington Kennedy | W 3-0 F | Minneapolis Southwest | ||
Sat - Oct 28 | 3:00 PM | 6AAAA | vs Bloomington Jefferson | W 3-1 F | Minneapolis Southwest | ||
Wed - Nov 01 | 7:00 PM | 6AAAA | vs Edina | L 3-2 F | Minneapolis Southwest |