Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Saturday, October 16, 2021

Time: 8:00 AM
@Bloomington Jefferson
Coon Rapids 2
Princeton 0
Final
Time: 8:00 AM
@Bloomington Jefferson
Mound Westonka 2
New Ulm 1
Final
Time: 8:00 AM
@Bloomington Jefferson
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 8:00 AM
@Bloomington Jefferson
Roseville 2
Jordan 0
Final
Time: 8:30 AM
@Goodhue
Randolph 0
Goodhue 2
Final
Time: 8:30 AM
@Goodhue
Medford 2
Spring Grove 0
Final
Time: 8:30 AM
@Goodhue
Lake City 2
Hayfield 0
Final
Time: 8:30 AM
@Goodhue
Rushford-Peterson 2
Alden-Conger 0
Final
Time: 9:00 AM
@Bloomington Jefferson
Spring Lake Park 2
Sibley East 1
Final
Time: 9:00 AM
@Bloomington Jefferson
Glencoe-Silver Lake 2
Minneapolis South 0
Final
Time: 9:00 AM
@Bloomington Jefferson
Park of Cottage Grove 2
Big Lake 0
Final
Time: 9:00 AM
@Bloomington Jefferson
Belle Plaine 2
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 9:00 AM
@Apple Valley
Legacy Christian 2
Farmington 1
Final
Time: 9:00 AM
@Goodridge
Fertile-Beltrami 2
Northern Freeze 0
Final
Time: 9:00 AM
@Irondale
Minnehaha Academy 0
Irondale 2
Final
Time: 9:00 AM
@Apple Valley
Grand Meadow 2
Albert Lea 0
Final
Time: 9:00 AM
@Apple Valley
Centennial 2
Winona 0
Final
Time: 9:00 AM
@Goodridge
Red Lake Falls 2
Goodridge/Grygla 0
Final
Time: 9:00 AM
@Eastview
Duluth East 2
LeSueur-Henderson 1
Final
Time: 9:00 AM
@Eastview
Concordia Academy 2
Eastview 0
Final
Time: 9:00 AM
@Eastview
Waterville-Elysian-Morristown 2
Greenway 0
Final
Time: 9:00 AM
@Eastview
Dilworth-Glyndon-Felton 2
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 9:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
St. Cloud Cathedral 2
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 9:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 2
St. Paul Highland Park 0
Final
Time: 9:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
New Life Academy 0
Benilde-St. Margaret's 2
Final
Time: 9:00 AM
@Apple Valley
Avail Academy 1
Apple Valley 2
Final
Time: 9:00 AM
@Irondale
St. Croix Lutheran 2
White Bear Lake 1
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
North St. Paul 2
Andover 0
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Bemidji 2
St. Louis Park 0
Final
Time: 9:30 AM
@Goodhue
Lake City 2
Spring Grove 0
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Monticello 2
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Byron 2
Willmar 1
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Mounds View 2
Buffalo 0
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Canby 2
Pequot Lakes 0
Final
Time: 9:30 AM
@Goodhue
Alden-Conger 0
Goodhue 2
Final
Time: 9:30 AM
@Goodhue
Rushford-Peterson 2
Randolph 0
Final
Time: 9:30 AM
@Goodhue
Medford 2
Hayfield 1
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Spectrum 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 9:30 AM
@St. Michael-Albertville
Wabasha-Kellogg 2
Rockford 1
Final
Time: 10:00 AM
@Bloomington Jefferson
Mound Westonka 0
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 10:00 AM
@Goodridge
Sacred Heart 2
Red Lake Falls 1
Final
Time: 10:00 AM
@Goodridge
Fertile-Beltrami 2
Warroad 0
Final
Time: 10:00 AM
@Irondale
Minnehaha Academy 2
Waseca 0
Final
Time: 10:00 AM
@Irondale
Mounds Park Academy 2
St. Croix Lutheran 0
Final
Time: 10:00 AM
@Lakeville North
Stewartville 0
Lakeville North 2
Final
Time: 10:00 AM
@Lakeville North
Rochester Century 2
Moorhead 1
Final
Time: 10:00 AM
@Lakeville North
Prior Lake 2
Caledonia 1
Final
Time: 10:00 AM
@Lakeville North
Eden Prairie 2
Jackson County Central 0
Final
Time: 10:00 AM
@Apple Valley
Minneapolis Southwest 2
Anoka 0
Final
Time: 10:00 AM
@Apple Valley
Blaine 2
Zumbrota-Mazeppa 1
Final
Time: 10:00 AM
@Apple Valley
Burnsville 2
Grand Meadow 0
Final
Time: 10:00 AM
@Apple Valley
Farmington 2
Tracy-Milroy-Balaton 1
Final
Time: 10:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
New Life Academy 2
Holy Family Catholic 0
Final
Time: 10:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
St. Paul Highland Park 2
Mahtomedi 0
Final
Time: 10:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
DeLaSalle 2
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bloomington Jefferson
Jordan 2
Princeton 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bloomington Jefferson
Heron Lake-Okabena/Fulda 2
New Ulm 0
Final
Time: 10:00 AM
@Bloomington Jefferson
Roseville 2
Coon Rapids 0
Final
Time: 10:15 AM
@Eastview
Norwood-Young America 2
Esko 0
Final
Time: 10:15 AM
@Eastview
Kenyon-Wanamingo 2
Orono 1
Final
Time: 10:15 AM
@Eastview
Kasson-Mantorville 2
Rosemount 0
Final
Time: 10:15 AM
@Eastview
Minneota 2
Shakopee 1
Final
Time: 10:30 AM
@Goodhue
Rushford-Peterson 1
Goodhue 2
Final
Time: 10:30 AM
@Goodhue
Alden-Conger 2
Randolph 1
Final
Time: 10:30 AM
@Goodhue
Medford 2
Lake City 0
Final
Time: 10:30 AM
@Goodhue
Spring Grove 2
Hayfield 1
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Rogers 2
Southwest Christian 0
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 2
Woodbury 1
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
River Falls 2
Elk River 0
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Maple Grove 0
St. Michael-Albertville 2
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Stillwater Area 2
Waconia 0
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Sartell-St. Stephen 2
Hermantown 1
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Forest Lake 2
Minnetonka 0
Final
Time: 10:45 AM
@St. Michael-Albertville
Grand Rapids 2
Rocori 0
Final
Time: 11:00 AM
@Lakeville North
Marshall 2
Sioux Falls Roosevelt 0
Final
Time: 11:00 AM
@Goodridge
Sacred Heart 2
Goodridge/Grygla 1
Final
Time: 11:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
St. Cloud Cathedral 2
DeLaSalle 1
Final
Time: 11:00 AM
@Goodridge
Badger/Greenbush-Middle River 2
Fertile-Beltrami 0
Final
Time: 11:00 AM
@Irondale
Mounds Park Academy 2
White Bear Lake 0
Final
Time: 11:00 AM
@Lakeville North
East Ridge 2
Northfield 0
Final
Time: 11:00 AM
@Apple Valley
Centennial 2
Apple Valley 0
Final
Time: 11:00 AM
@Apple Valley
Avail Academy 2
Winona 0
Final
Time: 11:00 AM
@Bloomington Jefferson
Sibley East 2
Minneapolis South 0
Final
Time: 11:00 AM
@Bloomington Jefferson
Big Lake 2
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 11:00 AM
@Lakeville North
New Prague 2
Hill-Murray 0
Final
Time: 11:00 AM
@Apple Valley
Burnsville 2
Albert Lea 0
Final
Time: 11:00 AM
@Bloomington Jefferson
Spring Lake Park 2
Glencoe-Silver Lake 1
Final
Time: 11:00 AM
@Apple Valley
Tracy-Milroy-Balaton 2
Legacy Christian 1
Final
Time: 11:00 AM
@Bloomington Jefferson
Belle Plaine 2
Park of Cottage Grove 0
Final
Time: 11:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Family Catholic 0
Benilde-St. Margaret's 2
Final
Time: 11:00 AM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 2
Mahtomedi 0
Final
Time: 11:00 AM
@Irondale
Waseca 0
Irondale 2
Final
Time: 11:00 AM
@Lakeville North
Lakeville South 2
Rochester Mayo 0
Final
Time: 11:30 AM
@Eastview
Concordia Academy 2
Waterville-Elysian-Morristown 0
Final
Time: 11:30 AM
@Goodhue
Hayfield 2
Randolph 0
Final
Time: 11:30 AM
@Goodhue
Spring Grove 2
Alden-Conger 0
Final
Time: 11:30 AM
@Goodhue
Lake City 2
Rushford-Peterson 1
Final
Time: 11:30 AM
@Goodhue
Medford 2
Goodhue 1
Final
Time: 11:30 AM
@Eastview
Greenway 0
Eastview 2
Final
Time: 11:30 AM
@Eastview
Dilworth-Glyndon-Felton 2
Duluth East 0
Final
Time: 11:30 AM
@Eastview
Sauk Rapids-Rice 2
LeSueur-Henderson 1
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Rochester Mayo 2
Hill-Murray 0
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Mounds View 2
Canby 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Byron 2
Monticello 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Pequot Lakes 2
Buffalo 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Willmar 2
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Spectrum 2
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Bemidji 2
North St. Paul 1
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Rockford 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 12:00 PM
@St. Michael-Albertville
Andover 2
St. Louis Park 0
Final
Time: 12:00 PM
@Apple Valley
Zumbrota-Mazeppa 2
Anoka 1
Final
Time: 12:00 PM
@Apple Valley
Blaine 2
Minneapolis Southwest 0
Final
Time: 12:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
St. Cloud Cathedral 0
Benilde-St. Margaret's 2
Final
Time: 12:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
St. Paul Highland Park 2
New Life Academy 1
Final
Time: 12:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Mahtomedi 2
Holy Family Catholic 0
Final
Time: 12:00 PM
@Goodridge
Stephen-Argyle 2
Sacred Heart 0
Final
Time: 12:00 PM
@Goodridge
Badger/Greenbush-Middle River 2
Warroad 0
Final
Time: 12:00 PM
@Bloomington Jefferson
Roseville 0
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 12:00 PM
@Bloomington Jefferson
Mound Westonka 2
Coon Rapids 1
Final
Time: 12:00 PM
@Bloomington Jefferson
Heron Lake-Okabena/Fulda 2
Jordan 0
Final
Time: 12:00 PM
@Bloomington Jefferson
New Ulm 2
Princeton 1
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Prior Lake 2
Moorhead 0
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Northfield 2
Lakeville South 0
Final
Time: 12:00 PM
@Lakeville North
Stewartville 2
Caledonia 1
Final
Time: 12:30 PM
@Irondale
St. Croix Lutheran 2
Waseca 0
Final
Time: 12:30 PM
@Irondale
White Bear Lake 0
Irondale 2
Final
Time: 12:45 PM
@Eastview
Kasson-Mantorville 2
Minneota 1
Final
Time: 12:45 PM
@Eastview
Shakopee 2
Rosemount 0
Final
Time: 12:45 PM
@Eastview
Kenyon-Wanamingo 2
Norwood-Young America 0
Final
Time: 12:45 PM
@Eastview
Orono 2
Esko 0
Final
Time: 1:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
St. Paul Highland Park 2
DeLaSalle 0
Final
Time: 1:00 PM
@Lakeville North
Eden Prairie 2
Lakeville North 0
Final
Time: 1:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 2
St. Cloud Cathedral 0
Final
Time: 1:00 PM
@Lakeville North
Sioux Falls Roosevelt 2
New Prague 0
Final
Time: 1:00 PM
@Goodridge
Badger/Greenbush-Middle River 2
Northern Freeze 0
Final
Time: 1:00 PM
@Lakeville North
Jackson County Central 2
Rochester Century 0
Final
Time: 1:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Mahtomedi 2
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 1:00 PM
@Bloomington Jefferson
Belle Plaine 2
Spring Lake Park 0
Final
Time: 1:00 PM
@Bloomington Jefferson
Park of Cottage Grove 2
Glencoe-Silver Lake 1
Final
Time: 1:00 PM
@Bloomington Jefferson
Minneapolis South 2
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 1:00 PM
@Bloomington Jefferson
Sibley East 2
Big Lake 1
Final
Time: 1:00 PM
@Lakeville North
Marshall 2
East Ridge 0
Final
Time: 1:00 PM
@Goodridge
Stephen-Argyle 2
Goodridge/Grygla 0
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Sartell-St. Stephen 2
Stillwater Area 0
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Hermantown 2
Waconia 1
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
River Falls 0
St. Michael-Albertville 2
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 2
Rogers 1
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Maple Grove 2
Elk River 0
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Southwest Christian 2
Woodbury 0
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Grand Rapids 2
Forest Lake 0
Final
Time: 1:15 PM
@St. Michael-Albertville
Minnetonka 2
Rocori 0
Final
Time: 1:30 PM
@Irondale
Mounds Park Academy 2
Minnehaha Academy 0
Final
Time: 1:30 PM
@Irondale
White Bear Lake 2
Waseca 0
Final
Time: 2:00 PM
@Lakeville North
Stewartville 2
Rochester Mayo 0
Final
Time: 2:00 PM
@Bloomington Jefferson
Sibley East 2
Heron Lake-Okabena/Fulda 1
Final
Time: 2:00 PM
@Lakeville North
Caledonia 2
Hill-Murray 0
Final
Time: 2:00 PM
@Goodridge
Warroad 2
Northern Freeze 0
Final
Time: 2:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 0
Benilde-St. Margaret's 2
Final
Time: 2:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
DeLaSalle 2
New Life Academy 0
Final
Time: 2:00 PM
@Goodridge
Stephen-Argyle 2
Red Lake Falls 0
Final
Time: 2:00 PM
@Lakeville North
Prior Lake 2
Northfield 1
Final
Time: 2:00 PM
@Bloomington Jefferson
Princeton 2
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 2:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Family Catholic 2
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 2:00 PM
@Bloomington Jefferson
Big Lake 2
Jordan 0
Final
Time: 2:00 PM
@Lakeville North
Moorhead 2
Lakeville South 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Canby 2
Monticello 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
St. Louis Park 2
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Howard Lake-Waverly-Winsted 2
Buffalo 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
North St. Paul 2
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 2:30 PM
@Irondale
Mounds Park Academy 1
Irondale 2
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Rockford 2
Andover 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Byron 2
Mounds View 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Willmar 2
Pequot Lakes 0
Final
Time: 2:30 PM
@Walker
Thief River Falls 0
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 2:30 PM
@Irondale
St. Croix Lutheran 2
Minnehaha Academy 0
Final
Time: 2:30 PM
@St. Michael-Albertville
Bemidji 2
Spectrum 0
Final
Time: 3:00 PM
@Lakeville North
New Prague 2
Rochester Century 1
Final
Time: 3:00 PM
@Goodridge
Northern Freeze 0
Goodridge/Grygla 2
Final
Time: 3:00 PM
@Goodridge
Red Lake Falls 2
Warroad 1
Final
Time: 3:00 PM
@Bloomington Jefferson
Belle Plaine 2
Bloomington Jefferson 0
Final
Time: 3:00 PM
@Bloomington Jefferson
Roseville 2
Spring Lake Park 0
Final
Time: 3:00 PM
@Bloomington Jefferson
Park of Cottage Grove 2
Mound Westonka 0
Final
Time: 3:00 PM
@Bloomington Jefferson
Glencoe-Silver Lake 2
Coon Rapids 0
Final
Time: 3:00 PM
@Breckenridge
Wahpeton 0
Breckenridge 3
Final
Time: 3:00 PM
@Lakeville North
Marshall 2
Eden Prairie 1
Final
Time: 3:00 PM
@Lakeville North
East Ridge 1
Lakeville North 2
Final
Time: 3:00 PM
@Lakeville North
Sioux Falls Roosevelt 2
Jackson County Central 1
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Southwest Christian 2
Maple Grove 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Sartell-St. Stephen 2
Grand Rapids 1
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Stillwater Area 2
Forest Lake 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Woodbury 2
Elk River 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 2
St. Michael-Albertville 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Waconia 2
Rocori 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Minnetonka 2
Hermantown 0
Final
Time: 3:45 PM
@St. Michael-Albertville
Rogers 2
River Falls 0
Final
Time: 4:00 PM
@Goodridge
Badger/Greenbush-Middle River 2
Stephen-Argyle 0
Final
Time: 4:00 PM
@Goodridge
Sacred Heart 2
Fertile-Beltrami 1
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Edison 3
Minneapolis North 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Springfield 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hancock
Clinton-Graceville-Beardsley 2
Hancock 3
Final