Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Thursday, October 14, 2021

Time: 6:30 PM
@Lakeview Christian
Cook County 3
Lakeview Christian 0
Final
Time: 6:30 PM
@Minneapolis Henry
PACT Charter 3
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Park of Cottage Grove 0
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Twin Cities Academy/Great River 0
St. Croix Prep 3
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Delano 3
Holy Family Catholic 0
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Mound Westonka 2
Jordan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron
Littlefork-Big Falls 3
Mountain Iron-Buhl 0
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Belle Plaine 3
Norwood-Young America 1
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Glencoe-Silver Lake 0
Rockford 3
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Hutchinson 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
St. Cloud Tech 3
St. Cloud Apollo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Brainerd 1
Willmar 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk
Ely 3
Nashwauk-Keewatin 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Sartell-St. Stephen 3
Fergus Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Maranatha Christian 0
Legacy Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Monticello 3
Chisago Lakes Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Sauk Rapids-Rice 1
Alexandria 3
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Moose Lake-Willow River 0
Proctor 3
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Annandale 0
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Minnetonka 3
Buffalo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Anoka 0
Champlin Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Andover 3
Coon Rapids 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Hopkins 0
Eden Prairie 3
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
St. Michael-Albertville 3
Edina 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 0
Hill-Murray 3
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
East Ridge 3
Irondale 0
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Watertown-Mayer 3
Litchfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Faribault 0
Northfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Mounds View 0
Roseville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
North St. Paul 2
Simley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Rogers 3
Spring Lake Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Mankato Loyola 1
Blue Earth Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Concordia Academy 3
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Cretin-Derham Hall 1
Stillwater Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Elk River 3
Totino-Grace 1
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
White Bear Lake 1
Woodbury 3
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester John Marshall 3
Austin 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
New London-Spicer 2
Dassel-Cokato 3
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
New Prague 3
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Heritage Christian
North Lakes Academy 0
Heritage Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chesterton Academy
Brooklyn Center 1
Chesterton Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
Bigfork 0
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Cherry 1
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Cass Lake-Bena 0
Blackduck 3
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
South Ridge 3
McGregor 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Tartan 3
Hastings 0
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Northome/Kelliher 0
Pine River-Backus 3
Final
Time: 7:00 PM
@Babbitt
Silver Bay 1
Northeast Range 3
Final
Time: 7:00 PM
@Avail Academy
St. Agnes 0
Avail Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Mahtomedi 0
Two Rivers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Cambridge-Isanti 1
Lakeville South 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Paul Academy 0
Mounds Park Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 2
Sibley East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Providence Academy 3
Blake 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Grand Rapids 3
Cloquet 0
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Marshall
Virginia 3
Duluth Marshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Deer River 0
International Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Blaine 1
Maple Grove 3
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Duluth East 3
Esko 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Mankato West 1
Rochester Century 3
Final
Time: 7:15 PM
@Edgerton
Murray County Central 0
Edgerton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Brandon/Evansville 3
Hillcrest Lutheran Academy 1
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Browerville-Eagle Valley 3
Osakis 2
Final
Time: 7:15 PM
@Olivia
Benson 1
BOLD 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Albany 3
Pierz 0
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Rothsay 0
Underwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Ashby 0
Parkers Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Twin Valley
Ada-Borup-West 3
NCE/U-H 0
Final
Time: 7:15 PM
@Glenwood
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Minnewaska Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Centre
Melrose 1
Sauk Centre 3
Final
Time: 7:15 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Cedar Mountain 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Blooming Prairie 0
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
St. Croix Lutheran 1
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Caledonia 3
Fillmore Central 1
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Hill City 0
Floodwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Eden Valley-Watkins 3
Kimball Area 2
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Medford 3
New Richland-H-E-G 0
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Kenyon-Wanamingo 3
Randolph 1
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Mabel-Canton 3
Spring Grove 2
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Northland 0
Chisholm 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Worthington 3
Southwest MN Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Lanesboro 3
Houston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Eyota
Lewiston-Altura 3
Dover-Eyota 2
Final
Time: 7:15 PM
@Plainview
Wabasha-Kellogg 0
Plainview-Elgin-Millville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Wrenshall 3
Two Harbors 0
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Braham 3
Pine City 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Foley 3
Mora 0
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Climax/Fisher 3
Red Lake County Central 1
Final
Time: 7:15 PM
@Win-E-Mac
Park Christian 3
Win-E-Mac 0
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
LeRoy-Ostrander 3
Glenville-Emmons 1
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Paynesville Area 3
Holdingford 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Ogilvie 0
Rush City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Minneota 3
Canby 1
Final
Time: 7:15 PM
@Okabena
Red Rock Central 2
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hmong Academy
St. Paul Washington 3
Hmong Academy 2
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Lester Prairie 0
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:15 PM
@Richfield
Minneapolis Roosevelt 0
Richfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albert Lea
Red Wing 3
Albert Lea 0
Final
Time: 7:15 PM
@La Crescent
Rushford-Peterson 3
La Crescent-Hokah 2
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
Waseca 3
Lake Crystal-Wellcome Memorial 1
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Maple Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Zimmerman 0
Milaca 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Schaeffer Academy 0
Rochester Lourdes 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Windom Area 3
St. James Area 1
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Rochester Mayo 3
Winona 0
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
East Central 0
Princeton 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Little Falls 0
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
St. Charles 1
Winona Cotter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Grand Meadow 3
Southland 0
Final
Time: 7:15 PM
@Onamia
Hinckley-Finlayson 3
Mille Lacs 2
Final
Time: 7:15 PM
@Brooten
Royalton 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Tracy-Milroy-Balaton 3
Lakeview 0
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Perham 3
Frazee 0
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Pelican Rapids 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Menahga 3
Sebeka 1
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Pillager 0
Wadena-Deer Creek 3
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Lake Park-Audubon 3
Bagley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Breckenridge 3
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Bertha-Hewitt 3
Verndale 2
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Goodridge/Grygla 3
Northern Freeze 0
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Renville County West 3
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Sacred Heart 0
Fosston 3
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Thief River Falls 1
Lake of the Woods 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Westbrook-Walnut Grove 0
Pipestone Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 1
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3
Springfield 2
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Fertile-Beltrami 3
Mahnomen/Waubun 1
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Swanville 0
West Central Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
New York Mills 2
Henning 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Sleepy Eye 1
Minnesota Valley Lutheran 3
Final