Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Tuesday, October 12, 2021

Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Barnum 3
Silver Bay 0
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Duluth East 3
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Sauk Rapids-Rice 3
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Duluth Marshall 2
Hibbing 3
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Chisholm 3
Littlefork-Big Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Mahnomen/Waubun 3
Win-E-Mac 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Floodwood 3
Moose Lake-Willow River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Buffalo 3
Becker 1
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Jordan 0
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Mankato East 3
LeSueur-Henderson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Cleveland 3
Lake Crystal-Wellcome Memorial 0
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eagan 3
Farmington 0
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Litchfield 2
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Heritage Christian
PACT Charter 3
Heritage Christian 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Visitation 0
Hill-Murray 3
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Dassel-Cokato 2
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Nicollet 3
Mankato Loyola 0
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
St. Cloud Tech 0
Monticello 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 3
Rochester John Marshall 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Minneapolis Roosevelt 0
St. Agnes 3
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
St. Paul Central 2
Tartan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Rockford 0
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northrop
St. Clair 1
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Annandale 3
St. Cloud Cathedral 1
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Orono 0
New Prague 3
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Pequot Lakes 3
Maple Lake 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Breck 0
St. Paul Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Austin 0
Faribault 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Big Lake 3
Rocori 2
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chanhassen 3
Waconia 1
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Martin County West 0
Alden-Conger 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Owatonna 0
Mankato West 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Osseo 0
Blaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northome
Indus 0
Northome/Kelliher 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Chaska 3
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
St. Michael-Albertville 3
Centennial 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Mounds View 3
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Roseville 3
Irondale 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Blake 0
Minnehaha Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Norwood-Young America 3
Mound Westonka 0
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Anoka 3
Park Center 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Woodbury 3
Park of Cottage Grove 0
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mounds Park Academy 3
Providence Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Coon Rapids 3
Robbinsdale Armstrong 0
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Bemidji 3
Brainerd 0
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Grand Rapids 3
Esko 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville North 2
Rosemount 3
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Fridley 0
Totino-Grace 3
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Stillwater Area 1
White Bear Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
Two Harbors 0
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Burnsville 3
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Hopkins 3
Minneapolis South 1
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
South Ridge 3
Carlton 2
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Shakopee 2
Prior Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Lakeville South 0
Eastview 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Wayzata 3
Minnetonka 0
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Maple Grove 1
Edina 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Proctor 1
Cloquet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Cherry 2
Eveleth-Gilbert 3
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Lakeview Christian 3
McGregor 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hector
Lester Prairie 0
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Forest Lake 0
East Ridge 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Holy Angels 3
St. Croix Prep 0
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
Spectrum 0
Foley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Hawley 1
Barnesville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Deer River 0
Virginia 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Andover 3
North Branch 2
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Mountain Iron-Buhl 0
Ely 3
Final
Time: 7:15 PM
@Benson
Sauk Centre 3
Benson 0
Final
Time: 7:15 PM
@Morris
Montevideo 2
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Greenway 3
Aitkin 0
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Hills-Beaver Creek 0
Adrian/Ellsworth 3
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Little Falls 1
Crosby-Ironton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Ada-Borup-West 3
Park Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Long Prairie
Swanville 3
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Battle Lake 3
Rothsay 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Park
Fosston 3
Lake Park-Audubon 2
Final
Time: 7:15 PM
@East Grand Forks
Sacred Heart 3
East Grand Forks 1
Final
Time: 7:15 PM
@Wheaton
Hancock 2
Wheaton/Herman-Norcross 3
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Upsala 0
Royalton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Prinsburg
Lac qui Parle Valley 0
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Parkers Prairie 3
Hillcrest Lutheran Academy 1
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Holdingford 0
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Moorhead 1
Alexandria 3
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Cannon Falls 3
Goodhue 0
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Osakis 0
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Zumbrota-Mazeppa 3
Pine Island 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rushford
Winona Cotter 3
Rushford-Peterson 2
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Houston 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Melrose
BOLD 3
Melrose 1
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Redwood Valley 0
Marshall 3
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Kasson-Mantorville 3
Stewartville 2
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha
Fillmore Central 3
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Rush City 3
Pine City 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Lake City 3
Rochester Lourdes 0
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Plainview-Elgin-Millville 1
St. Charles 3
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
Chatfield 1
Caledonia 3
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
New London-Spicer 0
Eden Valley-Watkins 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Schaeffer Academy 0
Lanesboro 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lewiston
La Crescent-Hokah 1
Lewiston-Altura 3
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
LeRoy-Ostrander 3
Kingsland 1
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Marais
Wrenshall 1
Cook County 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Northland 0
Bigfork 3
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Mille Lacs 0
Braham 3
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Hinckley-Finlayson 3
East Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Brooklyn Center
Minneapolis North 0
Brooklyn Center 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Mayo
Northfield 2
Rochester Mayo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
United South Central 1
Blooming Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
St. James Area 3
Blue Earth Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Morgan
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Cedar Mountain 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
Minneota 3
Tracy-Milroy-Balaton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Jackson County Central 3
Worthington 0
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Randolph 0
Janesville-Waldorf-Pemberton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Lyle/Austin Pacelli 0
Southland 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Fairmont 0
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Albert Lea 3
Winona 2
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Russell-Tyler-Ruthton 3
Canby 1
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
MACCRAY 3
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Lake of the Woods 3
Laporte 0
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Pine River-Backus 3
Sebeka 0
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Clearbrook-Gonvick 0
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Staples-Motley 3
Verndale 0
Final
Time: 7:30 PM
@Minneapolis Edison
Richfield 2
Minneapolis Edison 3
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Northern Freeze 0
Roseau 3
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Warren-Alvarado-Oslo 3
Crookston 0
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Wabasso 1
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Lakeview 0
Yellow Medicine East 3
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Browerville-Eagle Valley 3
Nevis 2
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Fertile-Beltrami 3
Climax/Fisher 0
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
NCE/U-H 3
Bagley 1
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Murray County Central 1
Pipestone Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Goodridge/Grygla 3
Red Lake County Central 1
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 3
Ashby 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Minnesota Valley Lutheran 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Park Rapids Area 0
Menahga 3
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Dawson-Boyd 1
Renville County West 3
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Frazee 1
Detroit Lakes 3
Final