Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Monday, October 11, 2021

Time: 6:15 PM
@Twin Cities Academy
Liberty Classical Academy 1
Twin Cities Academy/Great River 3
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Mountain Iron-Buhl 1
Cook County 3
Final
Time: 6:30 PM
@Vadnais Heights
Avail Academy 3
Academy for Sciences & Agriculture 1
Final
Time: 6:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Hiawatha Collegiate 0
Cristo Rey Jesuit 3
Final
Time: 6:30 PM
@Central
St. Paul Johnson 0
St. Paul Central 3
Final
Time: 6:30 PM
@Como Park
St. Paul Humboldt 2
St. Paul Como Park 3
Final
Time: 6:30 PM
@Washington
St. Paul Harding 3
St. Paul Washington 0
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Minneapolis Roosevelt 2
South St. Paul 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Hill-Murray 3
Hastings 0
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
St. Peter 3
Tri-City United 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington
Nova Classical Academy 3
United Christian Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Two Rivers 1
North St. Paul 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cook
Nashwauk-Keewatin 0
North Woods 3
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Robbinsdale Cooper 0
Benilde-St. Margaret's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Marshall
MACCRAY 0
Marshall 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Champlin Park 1
Wayzata 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Robbinsdale Armstrong 3
Minneapolis Washburn 2
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Becker 3
Zimmerman 1
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
Big Lake 0
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Aitkin 3
Moose Lake-Willow River 1
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Rush City 3
Chisago Lakes Area 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Carlton 1
Hermantown 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Edina 3
Lakeville South 1
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Minnesota Valley Lutheran 3
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Eveleth-Gilbert 2
Mesabi East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Southwest 3
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Littlefork-Big Falls 0
International Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Bloomington Kennedy 0
St. Louis Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Nicollet 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Andover 3
Spring Lake Park 1
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake Falls
Stephen-Argyle 3
Red Lake Falls 1
Final
Time: 7:15 PM
@Mahnomen
Mahnomen/Waubun 1
Park Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Lanesboro 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Lake Park-Audubon 3
Rothsay 1
Final
Time: 7:15 PM
@Eyota
Winona Cotter 1
Dover-Eyota 3
Final
Time: 7:15 PM
@Slayton
Southwest MN Christian 1
Murray County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Westbrook-Walnut Grove 0
Windom Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Minnewaska Area 0
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Minneapolis Henry
West Lutheran 3
Minneapolis Henry 2
Final
Time: 7:15 PM
@Visitation
Simley 3
Visitation 0
Final
Time: 7:15 PM
@New Ulm Cathedral
BOLD 3
New Ulm Cathedral 2
Final
Time: 7:15 PM
@Sleepy Eye
St. Clair 1
Sleepy Eye 3
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Southland 1
Randolph 3
Final
Time: 7:15 PM
@Trimont
Jackson County Central 3
Martin County West 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
La Crescent-Hokah 3
Rochester Lourdes 2
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Alden-Conger 3
United South Central 2
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Triton 1
Hayfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Waterville-Elysian-Morristown 2
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Maple River 0
Medford 3
Final
Time: 7:15 PM
@Edgerton
Hills-Beaver Creek 0
Edgerton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Chatfield 1
Pine Island 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lakeview Christian
Hill City 3
Lakeview Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Springfield
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Springfield 3
Final
Time: 7:30 PM
@Delano
Breck 1
Delano 3
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Warroad 3
Bagley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Kenyon
New Richland-H-E-G 1
Kenyon-Wanamingo 3
Final
Time: 7:30 PM
@Parkers Prairie
New York Mills 3
Parkers Prairie 0
Final
Time: 7:30 PM
@Pequot Lakes
Pillager 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
East Grand Forks 1
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Wadena-Deer Creek 3
Park Rapids Area 1
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
New Ulm 3
Waseca 1
Final
Time: 7:30 PM
@Kimball
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Kimball Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Perham 0
Hawley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Hillcrest Lutheran Academy 3
Ortonville 2
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Battle Lake 0
Henning 3
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Sebeka 1
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Brandon/Evansville 3
Hancock 2
Final