High School Volleyball Scores for Thursday, October 7, 2021

Time: 6:30 PM
@St. Croix Lutheran
Visitation 0
St. Croix Lutheran 3
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
New Life Academy 0
Concordia Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
@Carlton
Cook County 0
Carlton 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Silver Bay 1
Moose Lake-Willow River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Blackduck 0
Pine River-Backus 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Bemidji 1
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Superior 2
Cloquet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Sauk Rapids-Rice 0
Brainerd 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Princeton 1
Cambridge-Isanti 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
International Falls 0
Eveleth-Gilbert 3
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Irondale 0
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Greenway 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Chisholm 1
Hibbing 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Monticello 3
North Branch 0
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
South Ridge 3
Floodwood 2
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Nashwauk-Keewatin 3
Cherry 2
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Bigfork 1
Laporte 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
McGregor 1
Two Harbors 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Duluth Marshall 3
Duluth Denfeld 1
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Virginia 0
Mesabi East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Hermantown 1
Proctor 3
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Northland 0
Deer River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
St. Cloud Tech 3
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Willmar 3
Rocori 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Alden-Conger 3
St. Clair 0
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Litchfield 0
Annandale 3
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Coon Rapids 1
Anoka 3
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Chisago Lakes Area 0
Big Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Centennial 1
Blaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Wayzata 3
Buffalo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Osseo 0
Elk River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
New London-Spicer 3
Glencoe-Silver Lake 1
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Jordan 2
Holy Family Catholic 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
Belle Plaine 0
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Dassel-Cokato 0
Rockford 3
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Cretin-Derham Hall 0
Roseville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
United Christian Academy 0
West Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Goodhue 1
Red Wing 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Delano 3
Hutchinson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Sleepy Eye 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 0
Nicollet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester Mayo 3
Austin 0
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Maple Grove 3
Andover 0
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 1
Benilde-St. Margaret's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
St. Louis Park 0
Champlin Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
Barnum 3
Cromwell-Wright 0
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Hopkins 2
Edina 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
St. Paul Academy 0
Minnehaha Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Southwest Christian 3
Mound Westonka 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Spring Lake Park 3
Robbinsdale Armstrong 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Totino-Grace 0
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
New Prague 0
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Mankato Loyola 0
Sibley East 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Minnetonka 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Norwood-Young America 3
Lester Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Tri-City United 1
LeSueur-Henderson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Park Center 0
Orono 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
St. Francis 2
Becker 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Minneapolis Henry 2
Bloomington Kennedy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Cleveland 3
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Eden Prairie 0
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Bloomington Jefferson 0
Lakeville North 3
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
North Lakes Academy 0
PACT Charter 3
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Legacy Christian 3
Spectrum 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
St. Agnes 0
St. Croix Prep 3
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Indus 0
Littlefork-Big Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
Maranatha Christian 3
Cristo Rey Jesuit 0
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Pierz 3
St. Cloud Cathedral 2
Final
Time: 7:15 PM
@Benson
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Benson 0
Final
Time: 7:15 PM
@Staples
Crosby-Ironton 1
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Olivia
Minnewaska Area 0
BOLD 3
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Battle Lake 1
Parkers Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
Royalton 3
Atwater-Cosmos-Grove City 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 3
Rothsay 1
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Upsala 1
Swanville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Sioux Falls Christian 3
Southwest MN Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Twin Valley
Park Christian 2
NCE/U-H 3
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Adrian/Ellsworth 3
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Albany 3
Little Falls 0
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Windom Area 0
Marshall 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tyler
Yellow Medicine East 0
Russell-Tyler-Ruthton 3
Final
Time: 7:15 PM
@East Grand Forks
Crookston 0
East Grand Forks 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hallock
Goodridge/Grygla 0
Kittson County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Clara City
Central MN Christian 0
MACCRAY 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cass Lake
Red Lake 1
Cass Lake-Bena 3
Final
Time: 7:15 PM
@Melrose
Montevideo 0
Melrose 3
Final
Time: 7:15 PM
@Brooten
Maple Lake 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Glenville-Emmons 0
Lanesboro 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Lyle/Austin Pacelli 0
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Waterville-Elysian-Morristown 3
Medford 1
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Hayfield 3
Randolph 1
Final
Time: 7:15 PM
@Ada
Mahnomen/Waubun 1
Ada-Borup-West 3
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Paynesville Area 3
Eden Valley-Watkins 2
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 3
Rochester Lourdes 0
Final
Time: 7:15 PM
@Win-E-Mac
Climax/Fisher 3
Win-E-Mac 1
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Kingsland 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lewiston
Lake City 3
Lewiston-Altura 2
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha
Winona Cotter 3
Wabasha-Kellogg 2
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Braham 0
Rush City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Wabasso 0
Canby 3
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Kimball Area 3
Holdingford 2
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Cannon Falls 3
Kasson-Mantorville 0
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Mora 0
Milaca 3
Final
Time: 7:15 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Lake Crystal-Wellcome Memorial 0
Minnesota Valley Lutheran 3
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
New Richland-H-E-G 3
Final
Time: 7:15 PM
@Owatonna
Rochester John Marshall 1
Owatonna 3
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Minneota 3
Redwood Valley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Brooklyn Center
Chesterton Academy 3
Brooklyn Center 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Faribault 1
Rochester Century 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Blooming Prairie 1
Triton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Luverne
Martin County West 0
Luverne 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mounds Park Academy
Blake 0
Mounds Park Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Richfield
Robbinsdale Cooper 3
Richfield 1
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato East
Albert Lea 0
Mankato East 3
Final
Time: 7:15 PM
@Okabena
Pipestone Area 1
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 7:15 PM
@Babbitt
Hill City 0
Northeast Range 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Rushford-Peterson 3
Southland 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Kenyon-Wanamingo 3
Maple River 0
Final
Time: 7:15 PM
@Onamia
Ogilvie 1
Mille Lacs 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Foley 3
Zimmerman 0
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Bethlehem Academy 3
United South Central 0
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Red Rock Central 2
Worthington 3
Final
Time: 7:30 PM
@Zumbrota
Fillmore Central 0
Zumbrota-Mazeppa 3
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
St. James Area 0
New Ulm 3
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Lac qui Parle Valley 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Bagley 0
Fosston 3
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Underwood 3
Brandon/Evansville 1
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Pequot Lakes 3
Detroit Lakes 0
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Frazee 1
Hawley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Fertile-Beltrami 3
Lake Park-Audubon 1
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Perham 1
Breckenridge 3
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Warroad 1
Lake of the Woods 3
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Walker-Hackensack-Akeley 3
Nevis 0
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Henning 3
Pillager 0
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Ortonville 2
West Central Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Dilworth-Glyndon-Felton 0
Barnesville 3
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Northern Freeze 2
Warren-Alvarado-Oslo 3
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Red Lake County Central 0
Clearbrook-Gonvick 3
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Blue Earth Area 0
Fairmont 3
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Aitkin 2
Park Rapids Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Lakeview 0
Murray County Central 3
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Wadena-Deer Creek 0
New York Mills 3
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Verndale 0
Menahga 3
Final