High School Volleyball Scores for Tuesday, October 5, 2021

Time: 5:30 PM
@Avail Academy
Community of Peace Academy 0
Avail Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
@St. Croix Lutheran
St. Croix Prep 0
St. Croix Lutheran 3
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Cook County 1
Silver Bay 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
Concordia Academy 3
Nova Classical Academy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
St. Clair 1
Tri-City United 3
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Willmar 3
New London-Spicer 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Brainerd 0
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northrop
Madelia 3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 2
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
North Branch 3
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk
Northeast Range 3
Nashwauk-Keewatin 2
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Cherry 3
Littlefork-Big Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hermantown 3
Grand Rapids 2
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Aitkin 0
Proctor 3
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Roseville 2
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Floodwood 3
Two Harbors 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Fergus Falls 3
St. Cloud Apollo 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Duluth Denfeld 0
St. Francis 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Martin County West 3
Mankato Loyola 1
Final
Time: 7:00 PM
@Red Lake
Blackduck 3
Red Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
International Falls 1
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Eveleth-Gilbert 3
Deer River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Rocori 3
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Alexandria 3
St. Cloud Tech 0
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Mound Westonka 0
Annandale 3
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Robbinsdale Armstrong 1
Anoka 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Holy Family Catholic 1
Dassel-Cokato 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Burnsville 0
Eagan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Prior Lake 3
Farmington 0
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Litchfield 0
Maple Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Sibley East 3
Norwood-Young America 0
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Southwest Christian 3
Watertown-Mayer 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Trinity School 3
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Red Wing 3
Rochester John Marshall 2
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Hutchinson 3
Big Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Holy Angels 3
Totino-Grace 0
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Becker 0
Delano 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Mankato East 0
Mankato West 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Lester Prairie 0
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Blake 2
St. Paul Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Owatonna 3
Faribault 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
United Christian Academy 0
Hill-Murray 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
St. Louis Park 0
Chaska 3
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Rogers 3
Andover 0
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
North St. Paul 0
Blaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
New Prague 3
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Jefferson 3
Chanhassen 0
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Fridley 1
DeLaSalle 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Apple Valley 0
Lakeville South 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Edina 1
Minnetonka 3
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Minnehaha Academy 2
Providence Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Eden Prairie 0
Wayzata 3
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
Esko 3
Carlton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Maple Grove 3
Elk River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Lakeville North 1
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Rosemount 3
Eastview 0
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Benilde-St. Margaret's 3
Orono 2
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Buffalo 1
Hopkins 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Monticello 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Cromwell-Wright 2
Moose Lake-Willow River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Superior
Duluth East 3
Superior 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Waconia 3
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Maranatha Christian 3
PACT Charter 0
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Spectrum 0
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm Cathedral
Springfield 1
New Ulm Cathedral 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
McGregor 0
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Princeton 0
Legacy Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Marshall
Greenway 3
Duluth Marshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Lakeview Christian 0
Ely 3
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Park Center 3
Coon Rapids 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Cloquet 3
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Culver
Wrenshall 0
South Ridge 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cass Lake
Laporte 3
Cass Lake-Bena 1
Final
Time: 7:15 PM
@Stephen
Kittson County Central 3
Stephen-Argyle 1
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
Rushford-Peterson 1
Caledonia 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Foley 3
Pierz 0
Final
Time: 7:15 PM
@Long Prairie
Upsala 3
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:15 PM
@Glenwood
Sauk Centre 3
Minnewaska Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lamberton
Adrian/Ellsworth 0
Red Rock Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Lake Park-Audubon 3
Park Christian 1
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Underwood 3
Hillcrest Lutheran Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Morris
Melrose 3
Morris Area/Chokio-Alberta 0
Final
Time: 7:15 PM
@Montevideo
BOLD 3
Montevideo 0
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson
Central MN Christian 3
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 7:15 PM
@Westbrook
Murray County Central 1
Westbrook-Walnut Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Minneota
Russell-Tyler-Ruthton 0
Minneota 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Mountain Lake Area/Comfrey 1
Southwest MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Battle Lake 3
Ashby 2
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
Benson 3
Atwater-Cosmos-Grove City 1
Final
Time: 7:15 PM
@Granite Falls
Tracy-Milroy-Balaton 3
Yellow Medicine East 1
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Stewartville 3
Lake City 1
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Crookston 0
Warroad 3
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
Bemidji 3
Roseau 0
Final
Time: 7:15 PM
@Fosston
NCE/U-H 0
Fosston 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Byron 0
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
New Richland-H-E-G 1
Hayfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Windom Area 2
Redwood Valley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pipestone
Marshall 3
Pipestone Area 1
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Milaca 3
Little Falls 0
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Triton 2
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Pine Island 0
Kasson-Mantorville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Luverne 1
Jackson County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Randolph 2
Blooming Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
LeRoy-Ostrander 0
Grand Meadow 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mounds Park Academy
Breck 0
Mounds Park Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Pine City 3
East Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Ogilvie 0
Braham 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albert Lea
Northfield 3
Albert Lea 0
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Rush City 3
Hinckley-Finlayson 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 0
Rochester Mayo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Maple River 0
Janesville-Waldorf-Pemberton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hmong Academy
Math and Science Academy 3
Hmong Academy 2
Final
Time: 7:15 PM
@Mahnomen
Climax/Fisher 3
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Austin 1
Winona 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
St. Cloud Cathedral 3
Zimmerman 0
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Hill City 3
Bigfork 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Albany 3
Mora 0
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Osakis 3
Swanville 1
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Schaeffer Academy 0
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Spring Grove 3
Lanesboro 0
Final
Time: 7:30 PM
@Belgrade
Hancock 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Canby 3
Lakeview 0
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Northern Freeze 0
Badger/Greenbush-Middle River 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Warren-Alvarado-Oslo 0
Sacred Heart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Breckenridge 3
Wadena-Deer Creek 0
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Frazee 0
Menahga 3
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Win-E-Mac 3
Bagley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Kenyon
Medford 1
Kenyon-Wanamingo 3
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Rothsay 1
Brandon/Evansville 3
Final
Time: 7:30 PM
@St. James
Fairmont 3
St. James Area 0
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
St. Peter 3
New Ulm 2
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
East Grand Forks 0
Hawley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Royalton 0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Moorhead 3
Dilworth-Glyndon-Felton 1
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Clearbrook-Gonvick 0
Nevis 3
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Ada-Borup-West 3
Fertile-Beltrami 1
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Detroit Lakes 3
Thief River Falls 2
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Pillager 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
MACCRAY 3
Renville County West 0
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Minnesota Valley Lutheran 0
Cedar Mountain 3
Final
Time: 7:30 PM
@Nicollet
Gibbon-Fairfax-Winthrop 1
Nicollet 3
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Pelican Rapids 0
West Central Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 3
Ortonville 0
Final
Time: 7:30 PM
@Crosby
Walker-Hackensack-Akeley 3
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Parkers Prairie 3
Bertha-Hewitt 2
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Sebeka 0
Barnesville 3
Final