Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Thursday, September 30, 2021

Time: 5:45 PM
@Remer
Indus 2
Northland 3
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis South 3
Minneapolis Washburn 2
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Morris Area/Chokio-Alberta 0
BOLD 3
Final
Time: 6:00 PM
@Visitation
Holy Angels 3
Visitation 0
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Richfield 0
Fridley 3
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Montevideo 0
Sauk Centre 3
Final
Time: 6:00 PM
@Littlefork
Hill City 3
Littlefork-Big Falls 0
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
St. Anthony Village 3
Brooklyn Center 0
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
McGregor 0
Silver Bay 3
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Bloomington Jefferson 3
Concordia Academy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Cass Lake-Bena 0
Clearbrook-Gonvick 3
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Edgerton 3
Westbrook-Walnut Grove 0
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Chisholm 3
Deer River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
St. Cloud Tech 0
Brainerd 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Greenway 3
Duluth East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth Marshall 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Baudette
International Falls 0
Lake of the Woods 3
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Mountain Iron-Buhl 0
Mesabi East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Sartell-St. Stephen 0
Moorhead 3
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Big Lake 3
Princeton 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Cambridge-Isanti 3
St. Francis 0
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Sleepy Eye 2
Wabasso 3
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Adrian/Ellsworth 0
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
St. Cloud Apollo 0
Alexandria 3
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Dawson-Boyd 3
Lac qui Parle Valley 1
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 0
Minneota 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Wayzata 3
Hopkins 1
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Northfield 3
Austin 0
Final
Time: 7:00 PM
@Climax
NCE/U-H 3
Climax/Fisher 1
Final
Time: 7:00 PM
@New Life Academy
Trinity School 0
New Life Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Park of Cottage Grove 3
Cretin-Derham Hall 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Kaleidoscope Charter 0
St. Paul Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Glencoe-Silver Lake 3
Howard Lake-Waverly-Winsted 2
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Hutchinson 3
Jordan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Dassel-Cokato 3
Litchfield 1
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Hastings 0
Mahtomedi 3
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
LeSueur-Henderson 1
Norwood-Young America 3
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
White Bear Lake 1
Roseville 3
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Two Rivers 3
South St. Paul 0
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Forest Lake 0
Woodbury 3
Final
Time: 7:00 PM
@Ada
Lake Park-Audubon 1
Ada-Borup-West 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
St. Croix Lutheran 3
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Springfield 1
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Southwest Christian 3
Delano 1
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Hill-Murray 2
Simley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Champlin Park 3
Coon Rapids 0
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Mankato Loyola 0
Madelia 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Moose Lake-Willow River 0
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
North Branch 3
Becker 0
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Tri-City United 0
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Andover 3
Centennial 1
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Sibley East 3
Lester Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
DeLaSalle 1
Minneapolis Southwest 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 3
Minnetonka 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Holy Family Catholic 3
Mound Westonka 1
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
East Ridge 3
Mounds View 0
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Tartan 0
North St. Paul 3
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
Pine City 3
Ogilvie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Rogers 3
Osseo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Maranatha Christian 3
Providence Academy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Park Center 0
Spring Lake Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Buffalo 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Irondale 1
Stillwater Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Robbinsdale Armstrong 1
Totino-Grace 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wrenshall
Floodwood 3
Wrenshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
Cromwell-Wright 3
Carlton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Anoka 0
Maple Grove 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Alden-Conger 3
Cleveland 1
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Rockford 0
Annandale 3
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Rocori 3
Fergus Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
West Lutheran 3
Breck 0
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Watertown-Mayer 3
New London-Spicer 2
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Sauk Rapids-Rice 0
Willmar 3
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Osakis 3
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Cherry 3
Bigfork 1
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
South Ridge 3
Two Harbors 0
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Upsala 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Red Rock Central 3
Final
Time: 7:00 PM
@Superior
Proctor 3
Superior 0
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
Legacy Christian 3
North Lakes Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
St. Croix Prep 0
Nova Classical Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Eagle Ridge Academy 0
Spectrum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington
PACT Charter 3
United Christian Academy 2
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Braham 0
Nevis 3
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Parkers Prairie 0
Underwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Little Falls 0
Foley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Ashby 3
Rothsay 1
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
Decorah-North Winneshiek 1
Caledonia 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Luverne 3
St. James Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Trimont
Blue Earth Area 0
Martin County West 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Mora 1
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Pipestone Area 1
Jackson County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Rochester Lourdes 0
Kasson-Mantorville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Plainview-Elgin-Millville 0
Lake City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Holdingford 0
Maple Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Hayfield 3
Maple River 0
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Pierz 3
Milaca 0
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Blooming Prairie 1
New Richland-H-E-G 3
Final
Time: 7:15 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 3
Owatonna 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Winona 0
Rochester Century 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Pine Island 3
St. Charles 0
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Waseca 1
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
Canby 3
Tracy-Milroy-Balaton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
United South Central 3
Triton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Medford 3
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Red Wing
Faribault 2
Red Wing 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato East
Rochester John Marshall 2
Mankato East 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Northeast Range 3
North Woods 0
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Hillcrest Lutheran Academy 0
Battle Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fosston
Win-E-Mac 0
Fosston 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Zimmerman 0
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Pequot Lakes 3
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Eyota
Goodhue 3
Dover-Eyota 0
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Royalton 1
Eden Valley-Watkins 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Stewartville 3
Fillmore Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Mabel-Canton 3
Houston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Kimball Area 1
Final
Time: 7:15 PM
@Hallock
Roseau 0
Kittson County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Bethlehem Academy 3
Randolph 0
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Schaeffer Academy 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Red Lake Falls 0
Sacred Heart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Columbia Heights 3
Cristo Rey Jesuit 0
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Marshall 3
New Ulm 0
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Stephen-Argyle 3
Northern Freeze 1
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Breckenridge 3
Pelican Rapids 0
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Staples-Motley 3
Park Rapids Area 0
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Barnesville 3
Perham 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Wheaton/Herman-Norcross 3
West Central Area 1
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Northome/Kelliher 0
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Sebeka 0
Henning 3
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Pillager 0
Bertha-Hewitt 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Hawley 3
Dilworth-Glyndon-Felton 2
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Menahga 0
New York Mills 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hibbing
Esko 1
Hibbing 3
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Renville County West 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Wadena-Deer Creek 0
Verndale 3
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Ortonville 1
Clinton-Graceville-Beardsley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
New Ulm Cathedral 3
Minnesota Valley Lutheran 1
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Bagley 0
Fertile-Beltrami 3
Final
Time: 7:30 PM
@Aitkin
Detroit Lakes 3
Aitkin 0
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Lakeview 0
Russell-Tyler-Ruthton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
East Grand Forks 3
Warroad 1
Final