Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Thursday, September 23, 2021

Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Moose Lake-Willow River 1
Cook County 3
Final
Time: 6:30 PM
@Carlton
Silver Bay 0
Carlton 3
Final
Time: 6:30 PM
@Edgerton Gym
Kaleidoscope Charter 3
Liberty Classical Academy 2
Final
Time: 6:30 PM
@St. Croix Lutheran
Maranatha Christian 0
St. Croix Lutheran 3
Final
Time: 6:30 PM
@Washington
St. Paul Central 3
St. Paul Washington 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hills
Edgerton 3
Hills-Beaver Creek 0
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Melrose 3
Benson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
Sauk Centre 3
BOLD 0
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Minnewaska Area 0
Montevideo 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
DeLaSalle 3
St. Anthony Village 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Mounds Park Academy 3
St. Paul Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Nova Classical Academy 3
Visitation 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Sartell-St. Stephen 0
Sauk Rapids-Rice 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Esko 3
Two Harbors 0
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Hibbing 2
Virginia 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Bigfork 0
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Hermantown 3
Duluth Denfeld 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Brainerd 3
Rocori 2
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Duluth Marshall 0
Mesabi East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Grand Rapids 3
Bemidji 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Monticello 3
Cambridge-Isanti 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Proctor 3
Eveleth-Gilbert 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Alexandria 3
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Coleraine
Cloquet 1
Greenway 3
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
International Falls 3
Littlefork-Big Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Lake Crystal-Wellcome Memorial 3
Mankato Loyola 0
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Wrenshall 3
McGregor 0
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Valley
Lake Park-Audubon 3
NCE/U-H 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Princeton 3
St. Francis 2
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Buffalo Lake-Hector-Stewart 0
Wabasso 3
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
St. Cloud Apollo 0
Willmar 3
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
North Woods 0
Ely 3
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Northome/Kelliher 3
Laporte 0
Final
Time: 7:00 PM
@Swanville
Browerville-Eagle Valley 3
Swanville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Minneota 3
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
Cromwell-Wright 0
Floodwood 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Madelia 3
St. Clair 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Wheaton/Herman-Norcross 0
Hancock 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northrop
Cleveland 3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 1
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Litchfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Glencoe-Silver Lake 2
Annandale 3
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Holy Family Catholic 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Pine City 2
Braham 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Faribault 2
Mankato West 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
North St. Paul 3
Hastings 1
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Delano 3
Jordan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin County West 1
Nicollet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
United Christian Academy 0
Legacy Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
New Life Academy 3
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Albert Lea 0
Rochester John Marshall 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
New London-Spicer 0
Rockford 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Bloomington Kennedy 0
Bloomington Jefferson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Stewartville 3
Hill-Murray 0
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Waconia 3
Buffalo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Rosemount 3
Burnsville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Mound Westonka 0
Hutchinson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Irondale 3
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Mahtomedi 0
White Bear Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Watertown-Mayer 3
Dassel-Cokato 0
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Park of Cottage Grove 3
Roseville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Woodbury 3
Stillwater Area 1
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
South St. Paul 0
Tartan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
South Ridge 3
Barnum 1
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Breck 0
Minnehaha Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Springfield 2
Cedar Mountain 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Sleepy Eye 0
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Shakopee 3
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Forest Lake 3
Mounds View 2
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Farmington 3
Eastview 1
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Eden Prairie 3
Edina 1
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Eagan 3
Prior Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Belle Plaine 3
LeSueur-Henderson 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 3
St. Michael-Albertville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Blake 0
Providence Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Mayer Lutheran 3
Sibley East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Onamia
Spectrum 0
Mille Lacs 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Chisago Lakes Area 3
Becker 1
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Lester Prairie 3
Tri-City United 2
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Simley 1
Two Rivers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Lakeville South 3
Lakeville North 0
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
West Lutheran 1
PACT Charter 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Cristo Rey Jesuit 0
St. Croix Prep 3
Final
Time: 7:00 PM
@MN Academy for the Deaf
Prairie Seeds Academy 1
MN Academy for the Deaf 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Chanhassen 3
Hopkins 0
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Houston 1
Kingsland 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Park Rapids Area 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Staples
Aitkin 0
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hallock
Red Lake Falls 0
Kittson County Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Long Prairie
Ogilvie 0
Long Prairie-Grey Eagle 3
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Rothsay 0
Park Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Goodridge/Grygla 1
Warroad 3
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Holdingford 1
Royalton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Morris
Paynesville Area 3
Morris Area/Chokio-Alberta 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Spring Grove 3
Grand Meadow 0
Final
Time: 7:15 PM
@Madison
Tracy-Milroy-Balaton 3
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
East Grand Forks 0
Roseau 3
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Pierz 3
Little Falls 1
Final
Time: 7:15 PM
@Clara City
Yellow Medicine East 1
MACCRAY 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Lanesboro 3
Lyle/Austin Pacelli 0
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Wabasha-Kellogg 0
Goodhue 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Maple River 3
Blooming Prairie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Plainview-Elgin-Millville 0
Byron 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Medford 3
Hayfield 0
Final
Time: 7:15 PM
@Fosston
Ada-Borup-West 3
Fosston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Schaeffer Academy 0
Glenville-Emmons 3
Final
Time: 7:15 PM
@Luverne
Pipestone Area 3
Luverne 2
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Lake City 3
Pine Island 0
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Triton 1
Waterville-Elysian-Morristown 3
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Spirit Lake 2
Worthington 3
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Eden Valley-Watkins 1
Maple Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Randolph 2
United South Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Foley 1
Milaca 3
Final
Time: 7:15 PM
@Owatonna
Northfield 3
Owatonna 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato East
Rochester Mayo 4
Mankato East 0
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Rochester Lourdes 0
Winona Cotter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
St. Peter 3
Blue Earth Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Red Wing
Winona 0
Red Wing 3
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Kenyon-Wanamingo 3
Janesville-Waldorf-Pemberton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Kasson-Mantorville 3
Rochester Century 1
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Albany 1
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Mora 3
Zimmerman 1
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Mabel-Canton 3
Southland 0
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Battle Lake 0
Underwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
Kimball Area 3
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Final
Time: 7:15 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 0
Chatfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
New Richland-H-E-G 0
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cherry
Mountain Iron-Buhl 2
Cherry 3
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Clearbrook-Gonvick 0
Lake of the Woods 3
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Bertha-Hewitt 0
Menahga 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
New York Mills 3
Pillager 0
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Jackson County Central 3
New Ulm 0
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Lakeview 0
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Frazee 0
Barnesville 3
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Canby 3
Renville County West 0
Final
Time: 7:30 PM
@Cass Lake
Walker-Hackensack-Akeley 3
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 7:30 PM
@Crosby
Detroit Lakes 3
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Pine River-Backus 0
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Russell-Tyler-Ruthton 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Pelican Rapids 0
Hawley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Verndale 1
Sebeka 3
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Henning 3
Wadena-Deer Creek 0
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Red Lake County Central 0
Crookston 3
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Nevis 3
Blackduck 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
St. James Area 1
Fairmont 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Stephen-Argyle 3
Sacred Heart 1
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
West Central Area 3
Clinton-Graceville-Beardsley 2
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
New Ulm Cathedral 3
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Win-E-Mac 0
Fertile-Beltrami 3
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Dilworth-Glyndon-Felton 0
Breckenridge 3
Final
Time: 5:30 PM
@MN Academy for the Deaf
Prairie Seeds Academy 0
MN Academy for the Deaf 0