Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Thursday, September 16, 2021

Time: 6:00 PM
@Fridley
Visitation 3
Fridley 1
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Morris Area/Chokio-Alberta 0
Montevideo 3
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Benson 0
Sauk Centre 3
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Holy Angels 3
St. Anthony Village 0
Final
Time: 6:00 PM
@Richfield
Brooklyn Center 0
Richfield 3
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Melrose 1
BOLD 3
Final
Time: 6:15 PM
@Windom
Luverne 3
Windom Area 1
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Cretin-Derham Hall 0
Concordia Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
@Cromwell
Silver Bay 1
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 6:30 PM
@St. Croix Lutheran
Nova Classical Academy 1
St. Croix Lutheran 3
Final
Time: 6:30 PM
@Barnum
Cook County 0
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Willmar 3
St. Cloud Tech 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Cleveland 3
St. Clair 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Sauk Rapids-Rice 3
St. Cloud Apollo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Annandale 1
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Finlayson
Mille Lacs 3
East Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Nicollet 0
Alden-Conger 3
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Mound Westonka 0
Delano 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Rosemount 0
Eagan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Albert Lea 0
Faribault 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Dassel-Cokato 1
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Hutchinson 3
Holy Family Catholic 0
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Rockford 3
Howard Lake-Waverly-Winsted 2
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 3
Mankato Loyola 0
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Princeton 1
Monticello 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 3
Rochester John Marshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Hastings 0
Simley 3
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Mahtomedi 3
South St. Paul 0
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Jordan 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Wabasso 1
Springfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Spectrum 0
West Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Superior 3
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
New Ulm Cathedral 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Sartell-St. Stephen 3
Rocori 2
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Bemidji 0
Moorhead 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Minnetonka 3
Chanhassen 0
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Sleepy Eye 0
Cedar Mountain 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wrenshall
Carlton 3
Wrenshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
St. Francis 1
Big Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Columbia Heights 0
DeLaSalle 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Apple Valley 0
Eastview 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Bloomington Jefferson 0
Eden Prairie 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Farmington 0
Lakeville North 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Prior Lake 3
Lakeville South 2
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Belle Plaine 3
Lester Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Two Harbors 0
Moose Lake-Willow River 3
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hill-Murray 0
North St. Paul 3
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Burnsville 0
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Norwood-Young America 3
Sibley East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Culver
Esko 3
South Ridge 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
New Life Academy 1
St. Croix Prep 3
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Mayer Lutheran 3
Tri-City United 0
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
East Ridge 3
White Bear Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Tartan 2
Two Rivers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Forest Lake 3
Andover 1
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Brainerd 3
Fergus Falls 2
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Becker 1
Cambridge-Isanti 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
North Branch 1
Chisago Lakes Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Mountain Iron-Buhl 1
Eveleth-Gilbert 3
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
McGregor 0
Floodwood 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth East 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Hibbing 1
Hermantown 3
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Litchfield 3
New London-Spicer 0
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
International Falls 1
Virginia 3
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Ely 0
Mesabi East 3
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Maple Lake 3
Paynesville Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Prinsburg
Russell-Tyler-Ruthton 0
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Slayton
Red Rock Central 3
Murray County Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Long Prairie-Grey Eagle 0
Swanville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Madison
Canby 3
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
Goodridge/Grygla 0
Roseau 3
Final
Time: 7:15 PM
@Crookston
NCE/U-H 1
Crookston 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cass Lake
Mahnomen/Waubun 3
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Edgerton 3
Adrian/Ellsworth 1
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Pierz 0
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson
Tracy-Milroy-Balaton 3
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Kittson County Central 3
Warroad 0
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Hillcrest Lutheran Academy 0
Park Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Staples-Motley 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Clearbrook
Red Lake Falls 3
Clearbrook-Gonvick 2
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Crosby-Ironton 3
Aitkin 0
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Mora 0
Foley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Osakis 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
St. Cloud Cathedral 3
Little Falls 0
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Rothsay 1
Battle Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Westbrook-Walnut Grove 0
Southwest MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Hill City 3
Chisholm 1
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Underwood 3
Parkers Prairie 2
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Royalton 0
Kimball Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
New Ulm 3
St. James Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lewiston
Chatfield 3
Lewiston-Altura 1
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
St. Charles 0
Caledonia 3
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Rush City 3
Braham 0
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Sioux Falls Christian 3
Jackson County Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Kenyon-Wanamingo 3
Blooming Prairie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Pine Island 0
Byron 3
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Eden Valley-Watkins 1
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Stewartville 3
Goodhue 1
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Janesville-Waldorf-Pemberton 2
Hayfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Ogilvie 1
Hinckley-Finlayson 3
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Atwater-Cosmos-Grove City 1
Holdingford 3
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Grand Meadow 3
Houston 0
Final
Time: 7:15 PM
@La Crescent
Fillmore Central 3
La Crescent-Hokah 2
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Cannon Falls 3
Lake City 2
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Southland 0
Lanesboro 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
LeRoy-Ostrander 0
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Glenville-Emmons 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
New Richland-H-E-G 3
Triton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha
Dover-Eyota 3
Wabasha-Kellogg 1
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Randolph 0
Waterville-Elysian-Morristown 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fairmont
Worthington 3
Fairmont 0
Final
Time: 7:15 PM
@Red Wing
Austin 1
Red Wing 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato West
New Prague 1
Mankato West 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Milaca 3
Zimmerman 0
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Maple River 2
United South Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Babbitt
Cherry 2
Northeast Range 3
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Barnesville 2
Breckenridge 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Frazee 0
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Lakeview 0
MACCRAY 3
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Henning 3
Menahga 0
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Sebeka 0
New York Mills 3
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Bertha-Hewitt 0
Wadena-Deer Creek 3
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Climax/Fisher 0
Warren-Alvarado-Oslo 3
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Hancock 1
West Central Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Pelican Rapids 0
Perham 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Nevis 3
Pine River-Backus 1
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Ashby 1
Brandon/Evansville 3
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Pillager 1
Verndale 3
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Park Rapids Area 3
Detroit Lakes 2
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Yellow Medicine East 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Walker-Hackensack-Akeley 3
Blackduck 0
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
East Grand Forks 3
Red Lake County Central 1
Final
Time: 7:30 PM
@Stephen
Northern Freeze 0
Stephen-Argyle 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Badger/Greenbush-Middle River 3
Sacred Heart 0
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Rochester Lourdes 1
Waseca 3
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Minneota 3
Renville County West 0
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Ortonville 0
Wheaton/Herman-Norcross 3
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Thief River Falls 3
Win-E-Mac 0
Final