Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Tuesday, September 14, 2021

Time: 6:00 PM
@Forest Lake
Hmong Academy 0
Lakes International Language Academy 3
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
BOLD 3
Minnewaska Area 0
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Melrose 1
Montevideo 3
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
Benson 0
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Final
Time: 6:00 PM
@Cass Lake
Indus 2
Cass Lake-Bena 3
Final
Time: 6:00 PM
@Richfield
St. Paul Como Park 2
Richfield 3
Final
Time: 6:00 PM
@Breck
Mounds Park Academy 3
Breck 0
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 3
Minneapolis Roosevelt 1
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Henry 0
Minneapolis South 3
Final
Time: 6:30 PM
@Edgerton Gym
Math and Science Academy 3
Liberty Classical Academy 1
Final
Time: 6:30 PM
@Cromwell
Cook County 3
Cromwell-Wright 1
Final
Time: 6:30 PM
@Lakeview Christian
Littlefork-Big Falls 3
Lakeview Christian 0
Final
Time: 6:30 PM
@Culver
Silver Bay 0
South Ridge 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
St. Cloud Apollo 0
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Willmar 3
Alexandria 2
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Eastview 0
Eagan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Kimball Area 3
Litchfield 2
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Lake Crystal-Wellcome Memorial 1
Nicollet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Chisago Lakes Area 3
Princeton 2
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Champlin Park 3
Roseville 1
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chaska 3
Waconia 1
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Eden Valley-Watkins 0
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Mayer Lutheran 3
Glencoe-Silver Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
River Falls 3
Woodbury 1
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
East Central 0
Pine City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Greenway 1
Hermantown 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing 1
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
Holdingford 0
Osakis 3
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
Cherry 0
Floodwood 3
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Virginia 0
Proctor 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
LeSueur-Henderson 0
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
North Woods 1
Eveleth-Gilbert 3
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Park of Cottage Grove 3
Simley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
St. Cloud Tech 1
Rocori 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Cambridge-Isanti 0
North Branch 3
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Rockford 3
Delano 2
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Howard Lake-Waverly-Winsted 2
Maple Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Paul Academy 3
Blake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Maranatha Christian 3
Holy Family Catholic 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Monticello 3
St. Francis 0
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Legacy Christian 3
West Lutheran 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Fergus Falls 0
Sauk Rapids-Rice 3
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Orono 3
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Alden-Conger 3
Madelia 1
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm Cathedral
Sleepy Eye 0
New Ulm Cathedral 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Crosby-Ironton 0
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Lakeville North 3
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
New Prague 3
Bloomington Jefferson 1
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Farmington 0
Burnsville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Mahtomedi 0
Irondale 3
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mounds View 3
North St. Paul 1
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Rosemount 2
Prior Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Maple Grove 0
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Lakeville South 1
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Cleveland 3
Sibley East 1
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
White Bear Lake 3
Spring Lake Park 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Elk River 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
East Ridge 0
Wayzata 3
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
St. Louis Park 0
Benilde-St. Margaret's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Cloquet 3
Moose Lake-Willow River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Wrenshall
Duluth Marshall 3
Wrenshall 1
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Hopkins 0
Minneapolis Southwest 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Big Lake 3
Becker 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Dassel-Cokato 1
Mound Westonka 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Two Rivers 3
Cretin-Derham Hall 1
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
Community of Peace Academy 0
Twin Cities Academy/Great River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk
Northland 0
Nashwauk-Keewatin 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hector
Cedar Mountain 1
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Kennedy 0
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Avail Academy
Hiawatha Collegiate 0
Avail Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington
Eagle Ridge Academy 0
United Christian Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Babbitt
International Falls 3
Northeast Range 1
Final
Time: 7:00 PM
@Grygla
Clearbrook-Gonvick 3
Goodridge/Grygla 1
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Blooming Prairie 0
Janesville-Waldorf-Pemberton 3
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Hill City 3
McGregor 0
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Little Falls 1
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Duluth Denfeld 2
Aitkin 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Southland 3
Lyle/Austin Pacelli 0
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Climax/Fisher 3
Park Christian 1
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Milaca 3
Mora 1
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
St. Cloud Cathedral 3
Pierz 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
Lester Prairie 2
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine River
Verndale 0
Pine River-Backus 3
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
United South Central 0
Medford 3
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Parkers Prairie 3
Battle Lake 1
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Worthington 0
Redwood Valley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Hinckley-Finlayson 0
Rush City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Stewartville 3
Rochester Lourdes 0
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Winona Cotter 0
Fillmore Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Centre
Belgrade-Brooten-Elrosa 2
Sauk Centre 3
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
New London-Spicer 2
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Lake City 0
Byron 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Hastings 0
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Grand Meadow 3
Glenville-Emmons 0
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Waterville-Elysian-Morristown 3
Hayfield 2
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato East
Belle Plaine 3
Mankato East 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Austin 0
Rochester Century 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
Central MN Christian 1
Tracy-Milroy-Balaton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Kasson-Mantorville 3
Zumbrota-Mazeppa 1
Final
Time: 7:15 PM
@Stephen
Fosston 1
Stephen-Argyle 3
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Marshall 3
Jackson County Central 1
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
New Ulm 2
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Goodhue 3
Pine Island 2
Final
Time: 7:15 PM
@Chatfield
La Crescent-Hokah 1
Chatfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Eyota
Plainview-Elgin-Millville 0
Dover-Eyota 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Houston 0
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha
St. Charles 0
Wabasha-Kellogg 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Triton 2
Maple River 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Braham 3
Ogilvie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Lanesboro 3
Schaeffer Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Lake of the Woods 3
Warroad 1
Final
Time: 7:15 PM
@Minneota
MACCRAY 0
Minneota 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Rothsay 0
Hillcrest Lutheran Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Kingsland 0
LeRoy-Ostrander 1
Forfeit
Time: 7:15 PM
@Foley
Zimmerman 0
Foley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Lac qui Parle Valley 3
Lakeview 1
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Blackduck 3
Bagley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
East Grand Forks 3
NCE/U-H 0
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Clinton-Graceville-Beardsley 3
Ortonville 0
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Northern Freeze 0
Red Lake Falls 3
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Underwood 0
Breckenridge 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Bemidji 0
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Brandon/Evansville 0
Henning 3
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Pipestone Area 1
Windom Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Sebeka 3
Park Rapids Area 0
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Crookston 0
Thief River Falls 3
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Barnesville 3
Wadena-Deer Creek 0
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Adrian/Ellsworth 3
Murray County Central 0
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Pequot Lakes 3
Perham 2
Final
Time: 7:30 PM
@Upsala
Swanville 1
Upsala 3
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Hills-Beaver Creek 1
Westbrook-Walnut Grove 3
Final
Time: 7:30 PM
@Long Prairie
Browerville-Eagle Valley 3
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:30 PM
@Comfrey
Edgerton 3
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Hawley 3
Detroit Lakes 0
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Pelican Rapids 2
Menahga 3
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Dawson-Boyd 0
Yellow Medicine East 3
Final
Time: 7:30 PM
@Spectrum
North Lakes Academy 0
Spectrum 3
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Canby 3
Final
Time: 7:30 PM
@Kenyon
Bethlehem Academy 3
Kenyon-Wanamingo 1
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Renville County West 1
Russell-Tyler-Ruthton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Fairmont 1
Blue Earth Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Springfield 3
Minnesota Valley Lutheran 0
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Tri-City United 0
Waseca 3
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Sacred Heart 0
Fertile-Beltrami 3
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
West Central Area 2
Wheaton/Herman-Norcross 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minnehaha Academy
Providence Academy 0
Minnehaha Academy 3
Final