Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Thursday, September 9, 2021

Time: 6:00 PM
@Richfield
DeLaSalle 3
Richfield 0
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Montevideo 0
BOLD 3
Final
Time: 6:00 PM
@Madison
Minneota 3
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Minnewaska Area 0
Sauk Centre 3
Final
Time: 6:00 PM
@Melrose
Morris Area/Chokio-Alberta 0
Melrose 3
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
Visitation 3
Brooklyn Center 0
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
St. Anthony Village 3
Columbia Heights 0
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Floodwood 3
Silver Bay 0
Final
Time: 6:30 PM
@Central
St. Paul Como Park 0
St. Paul Central 3
Final
Time: 6:30 PM
@Harding
St. Paul Humboldt 1
St. Paul Harding 3
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Prep 0
Concordia Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Wabasso 0
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Carlton 3
McGregor 0
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
St. Paul Highland Park 3
St. Paul Washington 0
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Annandale 3
New London-Spicer 0
Final
Time: 7:00 PM
@Prinsburg
Yellow Medicine East 0
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Eden Prairie 2
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Virginia 2
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Holy Family Catholic 1
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Tri-City United 1
Norwood-Young America 3
Final
Time: 7:00 PM
@Trimont
Madelia 3
Martin County West 2
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Big Lake 3
Monticello 2
Final
Time: 7:00 PM
@New Life Academy
Nova Classical Academy 3
New Life Academy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Barnum 3
Esko 0
Final
Time: 7:00 PM
@Coleraine
Hibbing 0
Greenway 3
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Eagle Ridge Academy 0
Legacy Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Babbitt
Mountain Iron-Buhl 0
Northeast Range 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Littlefork-Big Falls 3
Bigfork 2
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Anoka 1
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Nashwauk-Keewatin 3
Deer River 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
North Branch 3
St. Francis 1
Final
Time: 7:00 PM
@Upsala
Browerville-Eagle Valley 3
Upsala 1
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth Denfeld 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Becker 0
Princeton 3
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
Long Prairie-Grey Eagle 0
Osakis 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Laporte 1
Blackduck 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 0
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Mankato West 0
Northfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Mound Westonka 0
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Fergus Falls 0
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Pine City 3
Hinckley-Finlayson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Willmar 3
Brainerd 2
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Cloquet 3
Eveleth-Gilbert 0
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Benilde-St. Margaret's 0
New Prague 3
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
St. Agnes 0
Maranatha Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Moorhead 3
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
St. Cloud Apollo 1
St. Cloud Tech 3
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Mankato Loyola 0
Alden-Conger 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Robbinsdale Cooper 3
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Minnetonka 2
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Delano 1
Dassel-Cokato 3
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Maple Grove 3
Centennial 1
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Apple Valley 3
Mahtomedi 1
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Hastings 3
South St. Paul 1
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Champlin Park 3
Andover 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Simley 3
Tartan 1
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
North St. Paul 0
Roseville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Fridley 0
Holy Angels 3
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Sibley East 0
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Coon Rapids 0
Blaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Minneapolis South 0
Burnsville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Chanhassen 0
Chaska 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Park Center 0
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Cretin-Derham Hall 0
Rosemount 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Springfield 3
Sleepy Eye 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Nicollet 0
Cleveland 3
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Totino-Grace 2
Osseo 3
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Spring Lake Park 1
Elk River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
Wrenshall 1
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Waconia 3
St. Louis Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Bloomington Jefferson 3
Orono 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 3
Hill-Murray 1
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Marshall
Superior 3
Duluth Marshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Spectrum 2
PACT Charter 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington
Avail Academy 2
United Christian Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
West Lutheran 3
North Lakes Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
South Ridge 3
Moose Lake-Willow River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cook
Mesabi East 3
North Woods 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Croix Lutheran 3
Cristo Rey Jesuit 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Hmong Academy 3
Minneapolis North 0
Final
Time: 7:00 PM
@Northome
Clearbrook-Gonvick 3
Northome/Kelliher 0
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Rush City 3
East Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson
Canby 3
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Paynesville Area 3
Royalton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Thief River Falls 0
Bemidji 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Zimmerman 0
Pierz 3
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Hillcrest Lutheran Academy 0
Underwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
New Richland-H-E-G 0
Waterville-Elysian-Morristown 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Edgerton 3
Southwest MN Christian 1
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Lyle/Austin Pacelli 0
Glenville-Emmons 3
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Maple River 0
Randolph 3
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Grand Meadow 3
LeRoy-Ostrander 1
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
Warroad 0
Roseau 3
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Kimball Area 0
Maple Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Hayfield 3
Blooming Prairie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Mora 3
Little Falls 0
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Cannon Falls 0
Stewartville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Medford 3
Triton 0
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Foley 1
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Dover-Eyota 1
St. Charles 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
St. James Area 0
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Chatfield 3
Winona Cotter 1
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Mabel-Canton 3
Schaeffer Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mahnomen
Fosston 3
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Mayo
Faribault 0
Rochester Mayo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Windom Area 0
Worthington 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Mille Lacs 3
Ogilvie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Kingsland 1
Southland 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Kenyon-Wanamingo 3
United South Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Pipestone Area 3
Adrian/Ellsworth 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
Eden Valley-Watkins 3
Atwater-Cosmos-Grove City 1
Final
Time: 7:15 PM
@Westbrook
Luverne 3
Westbrook-Walnut Grove 1
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Aitkin 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Northland 0
Hill City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Clara City
Russell-Tyler-Ruthton 1
MACCRAY 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lewiston
Caledonia 3
Lewiston-Altura 2
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Milaca 1
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Plainview
Fillmore Central 3
Plainview-Elgin-Millville 1
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Rochester John Marshall 3
Winona 1
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Park Rapids Area 3
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Brooten
Holdingford 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:15 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Lester Prairie 0
Minnesota Valley Lutheran 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Red Wing 0
Rochester Century 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Ortonville 0
Hancock 3
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
West Central Area 3
Ashby 0
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Gibbon-Fairfax-Winthrop 2
Cedar Mountain 3
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Fairmont 2
New Ulm 3
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Lake of the Woods 3
Goodridge/Grygla 1
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Badger/Greenbush-Middle River 3
Northern Freeze 1
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Cass Lake-Bena 0
Nevis 3
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Detroit Lakes 2
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Lakeview 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Barnesville 3
Pelican Rapids 0
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Tracy-Milroy-Balaton 3
Renville County West 0
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Warren-Alvarado-Oslo 3
Red Lake Falls 1
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Hawley 0
Perham 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Crookston 1
Sacred Heart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Blue Earth Area 2
Waseca 3
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Pine River-Backus 0
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Cherry
Ely 3
Cherry 0
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Brandon/Evansville 3
Rothsay 1
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Wadena-Deer Creek 3
Menahga 0
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Breckenridge 3
Lake Park-Audubon 0
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Verndale 2
New York Mills 3
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Bertha-Hewitt 0
Henning 3
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Battle Lake 2
Frazee 3
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Stephen-Argyle 3
Red Lake County Central 0
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Pillager 0
Sebeka 3
Final