Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Volleyball Scores for Tuesday, September 7, 2021

Time: 5:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
MN Academy for the Deaf 3
Cristo Rey Jesuit 2
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
Benson 3
Minnewaska Area 2
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Sauk Centre 3
Montevideo 0
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
BOLD 3
Morris Area/Chokio-Alberta 1
Final
Time: 6:00 PM
@Washington
Eagle Ridge Academy 3
St. Paul Washington 1
Final
Time: 6:00 PM
@Richfield
Hmong Academy 1
Richfield 3
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Silver Bay 0
Cook County 3
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Rocori 0
Willmar 3
Final
Time: 7:00 PM
@Upsala
Osakis 0
Upsala 3
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Swanville 1
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Holdingford 3
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Menahga 3
Laporte 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Carlton 0
Cloquet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Hutchinson 2
Mankato West 3
Final
Time: 7:00 PM
@Heritage Christian
Spectrum 3
Heritage Christian 0
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Delano 3
Big Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Mankato East 3
Faribault 2
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Owatonna 3
Farmington 2
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Southwest Christian 3
Kasson-Mantorville 2
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
St. Croix Lutheran 3
Legacy Christian 2
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Cherry 1
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Paynesville Area 3
Litchfield 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Mora 3
Hinckley-Finlayson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Cambridge-Isanti 3
Anoka 0
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Rogers 3
Buffalo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Apple Valley 3
Hastings 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Concordia Academy 3
Hill-Murray 0
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Mesabi East 3
International Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Park of Cottage Grove 3
Mahtomedi 0
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Milaca 2
Braham 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Maple Lake 2
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Eden Valley-Watkins 1
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Jordan 1
Norwood-Young America 3
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 0
Alexandria 3
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Virginia 0
Esko 3
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Coon Rapids 0
Irondale 3
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
St. Agnes 1
West Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Waconia 3
Prior Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Holy Family Catholic 3
Providence Academy 2
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Glencoe-Silver Lake 3
Sibley East 2
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
United Christian Academy 3
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Eagan 3
Stillwater Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm Cathedral
Wabasso 2
New Ulm Cathedral 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Floodwood 1
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Wrenshall 3
Moose Lake-Willow River 1
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Brainerd 3
Sauk Rapids-Rice 2
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
St. Cloud Apollo 0
Fergus Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Blaine 3
Chisago Lakes Area 1
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Proctor 3
Pine City 1
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Greenway 3
Deer River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Ely 3
Littlefork-Big Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Duluth East 2
Hermantown 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron
Nashwauk-Keewatin 2
Mountain Iron-Buhl 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Hibbing 1
Duluth Denfeld 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mahnomen
Blackduck 0
Mahnomen/Waubun 3
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Liberty Classical Academy 0
PACT Charter 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Tartan 0
Rosemount 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Lester Prairie 0
Sleepy Eye 3
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Simley 0
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cook
Bigfork 0
North Woods 3
Final
Time: 7:00 PM
@Onamia
McGregor 0
Mille Lacs 3
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
New Life Academy 3
Twin Cities Academy/Great River 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grygla
Warroad 2
Goodridge/Grygla 3
Final
Time: 7:15 PM
@Okabena
Springfield 0
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Park Rapids Area 1
Bemidji 3
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Luverne 1
Marshall 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
LeRoy-Ostrander 3
Southland 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Lake Crystal-Wellcome Memorial 2
Maple River 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Alden-Conger 3
Blooming Prairie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Brooten
New London-Spicer 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Waterville-Elysian-Morristown 0
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Rothsay 1
Parkers Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Rochester Lourdes 0
Fillmore Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Pierz 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rushford
Wabasha-Kellogg 0
Rushford-Peterson 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tyler
Lac qui Parle Valley 0
Russell-Tyler-Ruthton 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Zumbrota-Mazeppa 3
St. Charles 0
Final
Time: 7:15 PM
@Barnesville
Park Christian 0
Barnesville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Ashby 0
Underwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Royalton 3
Little Falls 2
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Byron 3
Medford 1
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Kenyon-Wanamingo 1
Stewartville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Triton 1
Pine Island 3
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Northome/Kelliher 3
Northland 0
Final
Time: 7:15 PM
@Cleveland
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Cleveland 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
MACCRAY 3
Tracy-Milroy-Balaton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Lyle/Austin Pacelli 0
Grand Meadow 3
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Dassel-Cokato 3
Kimball Area 1
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
New Ulm 3
Blue Earth Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Jackson County Central 3
Redwood Valley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Spring Grove 3
Schaeffer Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Mayer Lutheran 3
Bethlehem Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Pipestone Area 3
Southwest MN Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Central MN Christian 0
Canby 3
Final
Time: 7:15 PM
@Madelia
United South Central 0
Madelia 3
Final
Time: 7:15 PM
@Crookston
Red Lake Falls 3
Crookston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Becker 0
Rush City 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Lakeview Christian 1
Ogilvie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Hill City 3
Cromwell-Wright 0
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Stephen-Argyle 3
Warren-Alvarado-Oslo 0
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Wadena-Deer Creek 1
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Hawley 3
NCE/U-H 0
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Battle Lake 2
Brandon/Evansville 3
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Perham 1
Detroit Lakes 3
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Bertha-Hewitt 0
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Frazee 0
Lake Park-Audubon 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
Northern Freeze 0
Kittson County Central 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Crosby-Ironton 0
Pillager 3
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Westbrook-Walnut Grove 1
Edgerton 3
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Lewiston-Altura 3
Rochester John Marshall 2
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Dawson-Boyd 3
Lakeview 1
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Albany 3
Melrose 1
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Red Lake County Central 3
Win-E-Mac 1
Final
Time: 7:30 PM
@St. James
Waseca 3
St. James Area 1
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Windom Area 1
Red Rock Central 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Minneota 3
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Bagley 0
Clearbrook-Gonvick 3
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Roseau 0
Badger/Greenbush-Middle River 3
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Sacred Heart 0
Ada-Borup-West 3
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Henning 3
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Renville County West 3
Yellow Medicine East 2
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
St. Peter 3
Fairmont 0
Final
Time: 7:45 PM
Ortonville 2
Milbank 3
Final