Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1AA - East Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 St. Charles 13-3 20-4 7.4 2.3 125.6 6 Lost 1
2 Chatfield 19-2 28-2 7.3 2.3 129.9 3 Won 6
3 Winona Cotter 12-4 19-5 7.2 2.0 107.4 15 Lost 1
4 Plainview-Elgin-Millville 9-8 14-9 7.3 5.6 80.0 43 Lost 2
5 La Crescent-Hokah 5-7 12-9 5.2 4.1 71.9 51 Lost 1
6 Caledonia/Spring Grove 4-7 9-9 5.4 5.6 71.3 52 Lost 1
7 Lewiston-Altura 1-12 4-15 4.1 9.2 47.7 86 Lost 8
8 Lake City 0-8 2-16 3.4 10.8 34.7 107 Lost 3

Section 1AA - West Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Zumbrota-Mazeppa 9-3 16-8 7.3 4.9 97.3 27 Lost 1
2 Cannon Falls 11-5 17-9 6.3 3.7 87.7 35 Lost 2
3 Blooming Prairie 2-3 11-8 8.4 6.4 69.8 53 Lost 1
4 GMLOK 2-3 15-4 9.3 3.5 66.5 61 Lost 1
5 Dover-Eyota 3-11 8-12 4.5 4.8 68.0 56 Lost 2
6 Pine Island 5-7 8-14 6.0 7.7 63.9 66 Lost 1
7 Rochester Lourdes 1-8 3-15 5.5 10.2 48.4 83 Lost 3
8 Triton 1-6 4-13 4.8 8.2 39.1 99 Lost 1

Section 2AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 New Ulm 7-4 19-8 6.5 3.3 127.8 5 Lost 1
2 LeSueur-Henderson 10-0 22-4 6.9 3.0 135.4 2 Won 2
3 Lake Crystal-Wellcome Memorial 8-3 18-5 7.7 2.4 104.7 16 Lost 2
4 St. James Area 9-2 19-4 6.6 1.8 117.0 11 Won 3
5 Belle Plaine 8-5 17-6 9.3 3.1 100.8 21 Lost 2
6 New Richland-H-E-G 6-2 15-7 5.9 3.2 78.1 44 Lost 2
7 Fairmont 5-6 7-15 3.9 6.5 65.7 63 Lost 1
8 Tri-City United 3-6 6-12 6.8 7.7 51.0 80 Lost 4
9 Blue Earth Area 3-7 6-13 3.9 9.3 46.4 90 Lost 2
10 Waseca 3-9 3-16 1.7 11.9 37.4 104 Lost 3
11 St. Clair/Loyola 1-3 4-14 4.3 9.7 43.3 94 Lost 3
12 Maple River 2-5 4-15 2.8 8.2 40.4 97 Lost 8
13 Sibley East 0-8 3-16 3.3 9.5 43.9 93 Lost 3
14 Medford 0-5 1-17 3.7 8.4 28.7 116 Lost 12

Section 3AA - North Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Morris Area/Chokio Alberta 10-2 20-3 9.7 3.3 92.8 32 Lost 2
2 Dassel-Cokato 7-3 13-9 5.3 2.4 88.1 34 Lost 1
3 Litchfield 8-4 12-14 5.5 5.3 72.0 50 Lost 1
4 West Central Area 5-4 9-8 7.5 7.5 58.3 74 Lost 2
5 Minnewaska Area 2-6 3-12 6.6 11.2 34.7 107 Lost 4
6 New London-Spicer 1-7 2-17 3.6 10.4 40.5 96 Lost 10
7 Montevideo 1-9 2-17 4.6 12.8 30.8 114 Lost 6
8 Atwater-Cosmos-Grove City 1-4 2-17 4.7 12.7 38.0 102 Lost 2

Section 3AA - South Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Luverne 11-2 20-5 9.0 4.1 103.2 17 Lost 1
2 Pipestone Area 10-3 15-11 7.6 4.7 101.6 20 Lost 1
3 Jackson County Central 6-6 11-12 7.4 5.5 74.2 45 Lost 1
4 Windom Area 5-7 11-11 6.4 5.8 67.8 57 Lost 2
5 Minneota/Canby 2-2 10-9 8.8 6.0 55.0 76 Lost 1
6 RCW/BOLD 1-2 10-11 6.9 7.5 47.9 84 Lost 3
7 Redwood Valley 0-9 0-21 1.8 14.4 33.9 110 Lost 21

Section 4AA Standings

Coaches Vote (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Mounds Park Academy 9-0 19-4 10.5 3.3 124.5 7 Lost 2
2 St. Croix Prep 9-5 12-8 8.2 5.0 88.5 33 Lost 2
3 Concordia Academy 9-5 13-9 8.6 4.5 87.5 36 Lost 2
4 Minnehaha Academy 4-5 13-7 9.5 5.0 86.4 37 Lost 1
5 St. Agnes 10-7 15-11 7.8 5.2 93.5 31 Lost 1
6 St. Croix Lutheran 5-9 8-12 6.9 8.3 60.4 70 Lost 1
7 Fridley/Heights 2-4 6-12 6.0 10.6 59.4 72 Lost 2
8 Minneapolis Roosevelt 4-6 8-13 7.6 11.7 38.0 102 Lost 2
9 St. Paul Humboldt 1-4 2-10 6.2 15.8 32.9 111 Lost 3
10 St. Paul Washington 2-2 3-10 10.0 12.2 26.1 117 Lost 6
11 Cristo Rey Jesuit 0-7 0-13 4.0 18.1 22.1 119 Lost 13
Academy for Sciences & Ag 0-1 0-2 3.0 25.5 9.8 121 Lost 2

Section 5AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Rockford 9-2 17-5 8.9 2.5 123.8 8 Lost 2
2 Maranatha Christian 1-2 16-6 9.3 4.6 112.7 14 Lost 2
3 Maple Lake 5-0 24-3 9.3 2.1 122.4 9 Won 1
4 Glencoe-Silver Lake 7-5 17-6 7.4 3.3 99.2 24 Lost 2
5 Annandale 9-7 15-7 7.9 4.5 97.3 27 Lost 2
6 Spectrum 3-3 13-3 11.2 2.4 73.5 46 Lost 1
7 Watertown-Mayer 12-7 17-9 5.7 4.2 95.6 30 Lost 1
8 Legacy Christian/PACT Charter 5-2 12-4 10.9 5.3 64.7 64 Lost 1
9 Norwood-Young America 4-4 14-11 6.2 4.5 83.0 39 Lost 1
10 Providence Academy 2-4 8-8 6.1 5.9 64.5 65 Lost 1
11 Holy Family Catholic 4-4 7-12 5.7 6.9 72.4 49 Lost 2
12 Howard Lake-Waverly-Winsted 1-10 4-16 4.0 10.5 47.7 86 Lost 4
13 Southwest Christian 0-6 2-16 6.2 11.2 47.9 84 Lost 5
14 Breck 0-6 2-12 2.8 10.5 37.4 104 Lost 4
Brooklyn Center 0-0 0-1 5.0 14.0 24.0 118 Lost 1
Minneapolis Henry 0-0 0-5 3.6 20.6 16.2 120 Lost 5

Section 6AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 St. Cloud Cathedral 13-2 24-4 8.7 1.9 129.8 4 Lost 2
2 Pierz 15-4 20-5 8.4 2.8 115.6 13 Lost 1
3 Pequot Lakes 13-2 22-5 8.1 2.3 116.7 12 Lost 1
4 Albany 8-7 15-7 9.2 4.4 102.5 18 Lost 1
5 Holdingford 12-4 16-6 9.7 4.8 97.6 26 Lost 1
6 Sauk Centre 6-4 18-6 9.4 4.6 82.1 40 Lost 1
7 Eden Valley-Watkins 7-5 12-9 9.0 8.0 72.7 47 Lost 1
8 Melrose 1-6 9-9 6.1 6.3 60.9 69 Lost 3
9 Kimball Area 4-10 10-13 6.1 7.5 67.7 58 Lost 2
10 Paynesville Area 4-8 11-11 8.2 7.5 66.1 62 Lost 2
11 Royalton 4-8 8-11 6.4 8.9 61.7 68 Lost 4
12 Foley 1-10 5-12 2.8 8.5 67.7 58 Lost 1
13 Pillager 2-3 10-10 6.8 6.5 58.4 73 Lost 1
14 Milaca 2-8 6-15 5.0 8.8 60.2 71 Lost 4
15 Osakis 2-7 5-12 6.7 7.6 53.2 78 Lost 2
16 Staples-Motley 0-6 2-14 3.6 15.3 41.1 95 Lost 4

Section 7AA Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Proctor 9-0 24-2 7.3 1.5 160.5 1 Lost 1
2 Esko 11-4 17-6 8.2 5.8 101.8 19 Lost 1
3 Eveleth-Gilbert 10-2 17-6 7.7 2.6 100.2 22 Lost 2
4 Greenway 8-6 14-8 7.1 4.1 81.5 41 Lost 1
5 Rush City 7-5 17-6 10.3 2.8 85.2 38 Lost 1
6 Aitkin 6-6 10-11 6.9 6.5 69.7 54 Lost 1
7 Crosby-Ironton 1-3 8-12 7.7 11.1 50.8 81 Lost 1
8 Virginia 4-6 8-13 5.9 7.9 55.6 75 Lost 2
9 International Falls 2-3 6-7 5.5 7.1 46.9 89 Lost 2
10 Mora 2-3 5-16 4.4 7.2 52.4 79 Lost 2
11 North Lakes Academy 0-1 6-8 9.4 12.1 39.0 100 Lost 3
12 Two Harbors 1-5 4-10 5.0 13.1 44.2 92 Lost 3
13 Duluth Marshall 1-5 2-14 2.4 10.1 45.0 91 Lost 1
14 Pine City 1-7 5-14 5.5 9.4 39.9 98 Lost 4
15 Mesabi East 0-7 3-14 6.1 10.2 30.6 115 Lost 3

Section 8AA - North Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Dilworth-Glyndon-Felton 20-2 22-6 8.9 3.9 119.2 10 Lost 2
2 Thief River Falls 7-4 14-7 6.4 5.4 98.6 25 Lost 2
3 Roseau 9-3 12-12 7.0 7.0 67.7 58 Lost 1
4 Park Rapids Area 3-7 10-11 7.5 6.5 69.1 55 Lost 2
5 Warroad 4-4 7-11 7.1 6.8 47.4 88 Lost 1
6 East Grand Forks 0-4 2-11 4.0 10.8 32.1 112 Lost 1
7 Crookston 0-7 1-13 3.9 12.1 32.1 112 Lost 11
8 Red Lake 0-1 2-4 10.0 12.0 34.1 109 Lost 1

Section 8AA - South Standings

QRF Seeded (FINAL)
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Frazee 11-5 15-6 7.6 5.7 96.3 29 Lost 2
2 Hawley 13-6 16-6 7.1 4.0 99.9 23 Lost 2
3 Barnesville 11-7 12-10 7.6 6.4 80.5 42 Lost 1
4 Breckenridge 8-9 9-10 6.4 5.5 72.6 48 Lost 1
5 Fergus Falls 1-4 5-12 5.4 10.8 62.4 67 Lost 3
6 Wadena-Deer Creek 3-2 9-11 8.8 10.2 54.9 77 Lost 3
7 Perham 4-14 5-15 4.2 9.3 49.3 82 Lost 3
8 Pelican Rapids 1-13 2-15 3.9 9.3 35.8 106 Lost 7
9 Ottertail Central 1-4 4-14 4.1 9.1 39.0 100 Lost 1