Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Hayfield 12-0 16-0 69.4 35.4 76.8 5 Won 16
Lanesboro 8-3 11-4 54.5 45.1 58.2 21 Won 4
Grand Meadow 9-2 12-2 55.9 32.9 54.0 24 Won 4
Kingsland 8-3 10-7 51.1 48.1 51.3 30 Won 1
Houston 6-4 10-5 55.0 43.3 50.3 38 Won 2
Rushford-Peterson 5-2 7-8 49.5 51.2 48.0 42 Lost 1
Kenyon-Wanamingo 6-2 6-7 41.7 42.0 41.5 59 Won 1
Fillmore Central 3-3 3-11 49.1 59.6 40.8 61 Lost 2
Randolph 4-4 5-11 50.4 53.6 30.9 83 Lost 3
Spring Grove 4-5 4-10 38.2 55.4 30.6 85 Lost 2
Mabel-Canton 2-6 4-10 35.0 45.7 29.6 88 Lost 1
Bethlehem Academy 3-5 4-8 46.2 49.7 29.2 90 Lost 3
Southland 3-7 3-10 38.9 59.6 27.1 100 Lost 4
LeRoy-Ostrander 3-7 3-9 38.8 54.4 22.3 112 Lost 2
Alden-Conger/Glenville-Emmons 0-2 2-10 38.6 63.5 20.5 119 Lost 6
Lyle/Austin Pacelli 1-10 1-11 43.2 61.2 20.3 120 Lost 6
Schaeffer Academy 0-9 2-11 35.5 63.0 16.5 135 Lost 6
United South Central 0-3 0-12 24.2 61.6 14.9 140 Lost 12
Wabasha-Kellogg 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 148 None

Section 2A - North Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Mayer Lutheran 1-0 13-0 68.8 45.3 94.2 2 Won 13
Buffalo Lake-Hector-Stewart 8-2 9-3 70.1 49.6 59.9 16 Won 1
Central MN Christian 2-1 11-5 57.4 43.3 58.6 19 Won 4
BOLD 4-3 9-6 58.8 49.1 53.0 28 Lost 1
Lester Prairie 2-2 8-5 55.8 54.3 46.7 47 Won 1
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3-4 7-7 51.6 47.8 39.5 65 Won 1
Cedar Mountain 1-6 3-11 42.7 60.3 25.3 106 Lost 4
Cleveland 2-7 4-10 44.3 54.1 24.6 108 Won 1
Renville County West 0-3 2-12 38.5 61.7 20.1 121 Lost 1

Section 2A - South Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Sleepy Eye Saint Mary's 10-0 13-1 75.4 48.1 72.7 8 Won 9
Sleepy Eye 9-1 13-2 64.5 42.3 66.8 12 Won 3
GHEC/T/ML 4-1 7-5 62.8 52.1 43.1 55 Lost 1
Nicollet 4-4 7-7 58.1 59.6 42.5 57 Won 1
Springfield 4-5 5-8 51.6 62.8 37.9 68 Lost 1
Mountain Lake Area/Comfrey 1-3 6-8 49.9 47.3 32.5 81 Won 1
Janesville-Waldorf-Pemberton 2-2 5-9 42.4 52.7 28.1 96 Lost 1
Martin County West 3-4 3-7 47.8 51.0 26.4 101 Won 1
New Ulm Cathedral 2-8 2-11 32.4 64.2 25.0 107 Lost 2
Mankato Loyola 1-1 3-6 40.6 46.8 19.8 124 Lost 2
Madelia 0-6 0-11 26.8 70.4 12.1 143 Lost 11

Section 3A - North Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Minneota 9-0 15-2 67.6 39.0 78.6 4 Won 1
Lac qui Parle Valley 4-3 11-4 59.4 43.1 53.8 25 Lost 1
MACCRAY 5-1 10-5 51.9 41.8 50.7 35 Won 1
Canby 5-4 9-6 46.3 43.6 50.5 37 Won 2
Russell-Tyler-Ruthton 8-7 11-7 62.2 55.9 47.4 45 Lost 2
Yellow Medicine East 5-4 8-6 63.4 56.3 45.7 50 Won 2
Wabasso 2-5 6-10 42.1 54.9 36.6 71 Lost 3
Lakeview 0-11 1-15 34.9 59.4 17.8 128 Lost 6
Dawson-Boyd 0-9 0-16 29.1 67.8 17.5 130 Lost 16

Section 3A - South Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Tracy-Milroy-Balaton 8-1 10-2 60.1 39.2 72.2 9 Won 2
Southwest MN Christian 8-2 10-3 63.3 47.4 58.2 21 Won 6
Red Rock Central 6-3 9-5 54.6 47.7 49.6 39 Won 1
Edgerton 6-4 7-6 55.0 50.2 43.2 54 Lost 2
Hills-Beaver Creek 4-3 5-8 44.3 52.5 42.6 56 Won 1
Westbrook-Walnut Grove 4-4 6-8 45.9 43.5 34.1 78 Lost 2
Heron Lake-Okabena/Fulda 4-6 8-8 51.9 57.5 32.8 80 Won 2
Adrian/Ellsworth 1-6 2-10 39.7 61.6 28.1 96 Lost 7
Murray County Central 1-7 1-12 35.2 58.2 17.3 131 Lost 11

Section 4A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
West Lutheran 4-2 7-3 51.4 36.7 52.8 29 Lost 1
New Life Academy 3-0 6-7 53.2 49.9 50.6 36 Lost 2
United Christian Academy 1-0 8-2 54.7 34.9 49.4 40 Won 3
Legacy Christian 3-0 7-4 49.5 40.3 46.8 46 Won 3
Heritage Christian 2-1 5-5 49.4 45.8 41.1 60 Won 2
Trinity School 1-1 2-1 25.7 25.7 40.3 63 Lost 1
Eagle Ridge Academy 3-2 7-4 46.1 39.4 38.1 67 Lost 1
Liberty Classical Academy 2-2 6-3 37.8 33.0 34.9 77 Won 6
Avail Academy 1-3 3-7 33.4 43.8 23.2 109 Lost 1
Hope Academy 2-3 5-8 39.1 42.5 22.6 111 Won 2
Metro Schools College Prep 0-1 0-1 14.0 69.0 16.8 134 Lost 1
PACT Charter 0-5 0-10 26.5 58.1 12.2 142 Lost 10
Community of Peace Academy 0-2 0-4 19.5 43.5 9.1 145 Lost 4
CHOF 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 148 None
Lincoln International 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 148 None
Minnesota Transitions Charter 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 148 None

Section 5A - East Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Ogilvie 2-2 7-4 61.4 51.6 50.8 33 Won 1
Braham 4-0 9-5 54.6 41.7 47.6 44 Lost 1
Barnum 3-0 5-7 54.7 55.5 36.8 70 Lost 1
Upsala 3-2 6-8 49.0 50.4 35.9 73 Lost 1
Swanville 3-3 4-6 54.2 44.6 31.6 82 Won 1
Mille Lacs 1-5 3-11 41.6 56.2 23.2 109 Lost 8
McGregor 0-2 3-11 37.3 61.6 22.3 112 Lost 4
St. John's Prep 0-0 2-3 36.2 50.0 19.5 125 Lost 2
East Central 0-5 1-13 35.1 56.4 17.2 132 Lost 11

Section 5A - West Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Belgrade-Brooten-Elrosa 2-0 11-4 55.5 49.6 73.1 7 Lost 1
Browerville-Eagle Valley 6-0 10-2 58.7 46.1 57.4 23 Won 2
Nevis 4-2 9-5 53.3 49.0 47.8 43 Won 1
Walker-Hackensack-Akeley 6-2 8-4 62.2 47.6 45.7 50 Lost 1
Pine River-Backus 4-2 6-6 52.4 49.1 43.7 53 Lost 2
Verndale 3-3 4-8 38.2 48.0 29.0 92 Lost 3
Sebeka 2-4 2-9 47.2 59.5 25.7 104 Lost 2
Laporte 0-4 1-8 15.1 70.8 17.2 132 Lost 4
Bertha-Hewitt 0-3 0-11 39.0 65.4 15.9 136 Lost 11
Long Prairie-Grey Eagle 0-4 1-12 26.3 53.5 15.1 138 Lost 8

Section 6A - North Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Underwood 9-1 10-2 59.5 39.3 62.2 15 Lost 1
Henning 4-0 9-5 52.5 52.7 51.3 30 Won 1
Battle Lake 7-2 9-3 55.7 40.9 49.3 41 Won 2
New York Mills 4-2 8-6 46.8 43.1 44.5 52 Won 2
Ada-Borup-West 2-1 6-5 44.3 46.9 40.1 64 Lost 1
Breckenridge 2-1 4-8 52.0 53.2 36.9 69 Lost 1
Lake Park-Audubon 3-5 6-7 46.9 44.1 36.6 71 Won 3
Park Christian 1-6 4-9 48.5 52.2 30.8 84 Lost 2
Hillcrest Lutheran Academy 3-4 4-6 46.4 49.9 28.4 94 Won 1
NCE/U-H 2-3 4-9 49.6 56.8 28.0 98 Won 1
Rothsay 1-7 2-9 43.1 58.5 22.2 114 Won 1

Section 6A - South Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Hancock 6-0 11-0 63.4 37.1 86.0 3 Won 11
Wheaton/Herman-Norcross 2-1 7-1 60.2 41.6 58.5 20 Won 7
Parkers Prairie 3-4 5-4 39.7 41.0 35.4 76 Won 2
Brandon/Evansville 2-4 5-6 46.2 49.2 30.4 87 Lost 2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 1-0 4-10 42.0 56.0 29.2 90 Lost 2
Clinton-Graceville-Beardsley 2-5 5-7 50.9 52.6 25.8 102 Won 2
Benson 0-1 2-10 30.2 51.0 20.7 115 Lost 2
Ortonville 2-2 2-11 33.5 63.2 20.7 115 Lost 6
Ashby 0-7 0-10 31.8 64.1 8.4 146 Lost 10

Section 7A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Mountain Iron-Buhl 2-0 12-2 84.2 41.2 100.4 1 Lost 1
Chisholm 6-0 12-2 67.4 38.9 67.9 11 Won 1
Cromwell-Wright 4-0 9-2 71.1 31.8 62.4 14 Lost 1
South Ridge 9-0 12-0 82.2 32.0 59.7 17 Won 12
Cherry 5-1 8-5 59.1 47.6 45.9 49 Won 2
Ely 5-2 6-5 59.4 48.4 41.9 58 Lost 1
North Woods 5-3 7-7 45.5 51.2 39.4 66 Lost 1
Floodwood 4-3 6-5 39.7 37.8 35.5 74 Won 2
Hill City/Northland 2-4 5-6 51.2 58.6 33.4 79 Lost 1
Deer River 6-3 6-8 52.5 55.6 30.6 85 Lost 1
Bigfork 2-5 2-7 43.8 56.6 28.4 94 Lost 4
Cook County 2-3 2-5 38.3 50.6 25.4 105 Won 1
Northeast Range 2-7 2-8 29.8 51.2 20.1 121 Lost 3
Wrenshall 1-6 1-7 31.5 64.4 18.9 126 Lost 4
Carlton 3-5 3-7 32.3 51.8 18.4 127 Lost 1
Littlefork-Big Falls 1-7 2-9 34.7 65.1 17.6 129 Lost 7
Silver Bay 2-4 2-8 37.2 59.5 15.1 138 Won 1
Nashwauk-Keewatin 0-7 0-12 38.0 67.7 11.0 144 Lost 12
Fond du Lac Ojibwe 0-1 0-3 39.3 63.7 4.4 147 Lost 3

Section 8A - East Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Cass Lake-Bena 2-0 9-1 79.8 51.9 76.2 6 Won 2
Fosston 7-1 9-1 60.6 34.9 59.3 18 Won 6
Fertile-Beltrami 10-3 12-3 61.1 43.5 53.2 27 Lost 1
Kelliher/Northome 3-2 6-3 67.9 51.1 50.9 32 Won 1
Mahnomen/Waubun 5-1 10-3 56.8 52.8 50.8 33 Won 1
Clearbrook-Gonvick 5-4 6-5 58.8 48.5 35.5 74 Lost 3
Red Lake County Central 4-8 4-8 49.0 52.8 29.4 89 Lost 1
Blackduck 1-6 4-7 37.4 44.5 28.5 93 Won 1
Win-E-Mac 2-8 2-10 34.4 54.9 20.7 115 Won 1
Bagley 2-6 3-13 30.8 56.0 20.1 121 Lost 2

Section 8A - West Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Stephen-Argyle 7-0 10-1 55.1 32.9 71.5 10 Won 10
Badger/Greenbush-Middle River 3-2 7-3 55.6 35.9 65.2 13 Lost 2
Goodridge/Grygla 9-2 9-3 51.4 43.0 53.6 26 Won 1
Warren-Alvarado-Oslo 7-4 8-4 55.8 47.6 46.2 48 Won 4
Kittson County Central 6-3 6-5 53.6 49.9 40.6 62 Won 2
Red Lake Falls 4-7 4-9 47.1 57.3 28.0 98 Lost 1
Northern Freeze 4-8 4-10 42.6 53.4 25.8 102 Won 1
Climax/Fisher 2-7 3-11 37.4 58.9 20.7 115 Lost 1
Lake of the Woods 0-5 0-10 36.6 64.7 15.6 137 Lost 10
Sacred Heart 1-7 1-11 31.7 54.3 14.8 141 Lost 10