Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Soccer (B) Scores for Tuesday, October 5, 2021

Time: 3:30 PM
@Pelican Rapids
Detroit Lakes 0
Pelican Rapids 4
Final
Time: 4:00 PM
@Johnson
St. Paul Washington 8
St. Paul Johnson 1
Final
Time: 4:15 PM
@PACT Charter
Proctor 2
PACT 0
Final
Time: 4:30 PM
@Southwest Christian
Holy Angels 3
Southwest Christian 2
Final
Time: 4:30 PM
@Mankato Loyola
Waseca 2
Mankato Loyola/LCWM/St. Clair 2
F/OT
Time: 5:00 PM
@Champlin Park
Blaine 0
Champlin Park 4
Final
Time: 5:00 PM
@Winona Cotter
St. Charles/L-A 1
Winona Cotter 1
F/OT
Time: 5:00 PM
@Spring Lake Park
Robbinsdale Armstrong 3
Spring Lake Park 1
Final
Time: 5:00 PM
@Maple Grove
Andover 0
Maple Grove 5
Final
Time: 5:00 PM
@Osseo
Anoka 1
Osseo 1
F/OT
Time: 5:00 PM
@Rogers
Centennial 4
Rogers 3
Final
Time: 5:00 PM
@Elk River
Coon Rapids 3
Elk River 4
Final
Time: 5:00 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 0
Hill-Murray 3
Final
Time: 5:00 PM
@Noble Sports Park
West Lutheran 0
Maranatha Christian 2
Final
Time: 5:00 PM
@Bakken
Liberty Classical Academy 0
St. Paul Harding 8
Final
Time: 5:00 PM
@Glenwood
Melrose 0
Minnewaska Area 6
Final
Time: 5:00 PM
@St. John's University
Little Falls 0
St. John's Prep 4
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud-Whitney
Zimmerman 0
St. Cloud Cathedral 6
Final
Time: 5:00 PM
@Minnetonka
Edina 0
Minnetonka 3
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
St. Paul Academy 2
Minneapolis South 2
F/OT
Time: 6:30 PM
@New Ulm
Worthington 6
New Ulm 0
Final
Time: 6:30 PM
@Hope Academy
United Christian Academy 2
Hope Academy 2
F/OT
Time: 6:45 PM
@Cold Spring
Sauk Rapids-Rice 3
Rocori 2
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Totino-Grace 1
Park Center 4
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Mankato West 0
Rochester Century 1
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mahtomedi 2
North St. Paul 0
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Stillwater Area 5
Irondale 1
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Breck 0
Minneapolis Southwest 2
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Mankato East 3
Owatonna 4
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
St. Paul Highland Park 0
St. Paul Como Park 1
Final
Time: 7:00 PM
@Griffin
St. Paul Humboldt 1
St. Paul Central 4
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Chaska 0
Bloomington Kennedy 2
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Stewartville 1
Lake City 4
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
New Prague 3
Robbinsdale Cooper 1
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Eden Prairie 1
Wayzata 6
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Woodbury 6
Forest Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
White Bear Lake 2
Cretin-Derham Hall 1
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Benilde-St. Margaret's 4
Chanhassen 0
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Park of Cottage Grove 0
East Ridge 1
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Holy Family Catholic 5
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Superior
Mesabi East Area 1
Superior 11
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Plainview-Elgin-Millville 0
Dover-Eyota 5
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Minnehaha Academy 2
Providence Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Duluth Marshall 2
Chisago Lakes Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Fergus Falls 0
St. Cloud Apollo 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Alexandria 1
St. Cloud Tech 0
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Crookston 1
East Grand Forks 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Cannon Falls 0
Rochester Lourdes 6
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
St. Louis Park 2
Orono 3
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Sartell-St. Stephen 1
Brainerd 1
F/OT
Time: 7:00 PM
@Kasson
Byron 1
Kasson-Mantorville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester John Marshall 0
Austin 2
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Rochester Mayo 2
Winona 1
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing/Chisholm 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Jordan 0
Delano 1
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Red Wing 1
Albert Lea 1
F/OT
Time: 7:00 PM
@Blake
Minneapolis Washburn 3
Blake 1
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Roseville 0
Mounds View 5
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Simley 1
South St. Paul 2
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Hutchinson 1
Mound Westonka 9
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Bloomington Jefferson 1
Waconia 0
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Richfield 1
DeLaSalle 3
F/OT
Time: 7:00 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 3
Caledonia 1
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
St. Francis 3
Buffalo 8
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Hastings 3
St. Thomas Academy 7
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Faribault 1
Northfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
Prairie Seeds Academy 0
Minneapolis Edison 9
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN State
Fairmont Area 2
Marshall 1
Final